Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Лікування методами народної медицини

Реферати / Медицина / Лікування методами народної медицини

ВСТУП

Народна медицина не випадково притягує все більше уваги, як із сторони спеціалістів (медиків, психологів, етнографів), так і всіх, кого цікавлять “нетрадиційні”, (насправді традиційні), методи діагностики і лікування. Сконцентрований у народній медицині багатовіковий досвід, знання про суть людської природи, допомагають нам подивитися на себе з “забутої сторони”, побачити у знахарстві не тільки містику, але й корисні ідеї.

Паралельне існування наукової і знахарської медицини привело до розвитку, здавалося б, непримиренних протистоянь між ними, як і в інших галузях науки: астрономії і астрології, хімії і алхімії, психології і парапсихології і т.д. Не дивлячись на те, що народна медицина має ті ж методи лікування, що і офіційна: масаж, бальнеологія, гомеопатія, рефлексотерапія, гіпноз і навіювання – вони до цього часу протистоять один одному, вважаючи народну медицину, парамедициною, альтернативною медициною.

Народні методи лікування покриті покровом таємничості, містики і . іронії. Однак не треба заперечувати, що вони є базою становлення наукової медицини. Як сучасні літературознавці збирають по крупинках досвід народних цілителів, так і медичні працівники в своїй діяльності не можуть більше зловживати досвідом “босоногих лікарів”, знахарів і костоправів.

Ще в давні часи люди ішли лікуватися до знахарів, чаклунів, ворожбитів, різних травників. І колись, так і тепер є такі хвороби, які під силу цим вищезгаданим людям. Моя мета – вивчити і зробити перелік цих хвороб і назву кожну окремо, як їх лікувати. Цієї мети можна досягти, лікуючи хвороби за допомогою зілля, інші за допомогою мазів, виготовлених з різного зілля, треті – за допомогою настойок, компресів, а інші за допомогою примови, відмови, навіювання, гіпнозу, зливання воску, олива, спалювання рожі, зарубуванням сокирою одвірку, та хатньому порозі, підкурюванням плаванням, викачування яйцем, купання на броді.

А саме, я хочу назвати зараз ці хвороби, про які я вела мову, як їх можна вилікувати. Насамперед, як колись, так і тепер у народі дуже поширена така хвороба, як епілепсія. Це її так називають лікарі, а люди її називають (падачкою) чорною балою. Дальше волокно, яке чиниться на пальцях, викликаючи страшні болі, нариви і ушкоджує кістку, екзема, струпи на руках переважно від мокрого, сирості та різних хімікатів, гострець, це страшний струп, він кидається на носі від перестуди і, якщо його вчасно не загоїти, може відігнити ніс, бешиха, нариви на пальцях та руках її ще в народі називають болячкою, вогонь це струпи кругом рота. Кропивниця, це прищі по цілому тілі, які то сверблять, то болять періодично. Лишаї, сухі і мокрі, які часто людина набирається від худоби, це переважно на руках і обличчі виникає у людини, а у корів та гуски на шиї, це білі сухі плями, які появляються на обличчі і мають вигляд обмороженого місця, бородавки. Крім цих, так би мовити поверхневих хворіб, є ще і зовнішні хвороби, які лікуються травами. Це біль шлунка і кишечника, печінки і нирок, жовча і селезінки, серця і легень, різні простудні захворювання, болі в ногах, корчі, відкладання солей, лікування переломів і опіків, вивихів, пухлин, кровотеч, зоба. Це далеко не повний перелік тих хворіб, які можна вилікувати методом народної медицини. Я назву хвороби конкретно і як їх лікувати.

Перш за все розкажу про епілепсію. Ця хвороба виникає, як у дітей, так і дорослих від переляку. Вона буває різною. Така форма, під час якої людину тільки покрутить і пускає, а є така форма, що людина завмирає, викручує рот, очі, тече слюна із рота, напручує руки і ноги, втрата на деякий час свідомості. Дуже добре хто не бачив цієї хвороби. В цей час хворого треба облити холодною водою. Коли почне приходити до тями, покласти на порозі і на одвіркові зробити мітку, але це слід робити скоро, щоб людина налякалася, тоді скоріше з неї буди виходити страх. Натерти спину холодною водою, а в рот дати ложку меду. Потім набрати плавинння і підкурювати хворого. Але все це буде не дійсним без примови. Примову дуже добре робити, коли настає новий місяць. А перед примовою потрібно обрізати нігті з рук і ніг, вистригти з трьох місць волосся на голові, у порозі вивертіти дірочку, це туди покласти і забити кілочками. Це повторити 3 рази, коли дитина буде перестати, то і хвороба від неї буде відступати.

Після цього зливаємо віск для того, щоб хвороба переходила у віск чи оливо. Для зливання воску беруть воду з залишеної криниці (криниця, де вже багато років ніхто не бере воду). Воду слід брати вечором, або до сходу сонця. Цю воду виливаємо в миску.

Віск розтоплюємо і кажемо так:

Вся скуса, весь страх,

весь переполох,

вся скуса з мозку, з голови,

рук, ніг, тіла, з серця, з-під серця,

з усього раба Божого-Божа і

нехай перейде у віск,

три рази треба дихнути

на віск і сказати: “Не я

оздоровляю, а дух Божий”.

Так повторюємо 3-5-7-9 разів. Повторювати, відливати доти, доки не залишиться чистий кружечок. Потім з того воску скрутити свічечку, всередині з лляною ниткою і курити дитину попід сорочечку три рази на день. Воду з миски пересипати у пляшку, дати дитині випити три рази і обливати рукою, лівою стороною, тобто навіглі, з голови до ніг. Потім узяти цю пляшку перевернути на собі верхній одяг і віднести воду у таке місце, де ніхто не ходить, кинути і піти додому, не оглядаючись. Коли прийти до хати, тоді розібратися і лягати спати.

Примову робимо на воді інакше і без воску. Для цього слід вечором набрати з криниці цілої води, вилити у пляшку, взяти у руки ніж і казати:

Ти вмержений, збрижений,

заклятий, затятий,

напужений, наврочений, я тебе від-

тинаю і відсилаю, де пси не гавкають,

де півні не доспівують, де громи, громовиці,

блискавки ці, послідній тобі вже час, послідня

тобі вже днина. Гур ти, пек, щезни і пропади від

раби Божої (ім’я) на все її життя.

Цієї води слід три рази пити, обмиватися і також віднести викинути і піти, не оглядаючись. І за третім разом людина повинна ви здоровіти. Другою неприємною хворобою є уроки. Коли людину наврочать і не згасити вогню, то вона може навіть померти.

Тому що є сильна біль у серці, нудота і дуже болить голова. Коли згашуємо вогонь беремо воду і 9 сірників, засвічуємо їх і кидаємо на воду і кажемо:”Ні 9, ні 8, ні 7, ні 6, ні 5, ні 4, ні 3, ні 2, ні 1, щезни пропади, цур тобі, пек тобі, а хто наврочив не навмисне, най йому буде добре, а хто наврочив навмисне, най йому буде зле. Його погані очі най дивляться на гліг колючий, на терен дрімучий, скохи не прохідні”.

Слід сказати, що кожна примова супроводжується молитвами. Перед примовою говориться 3 рази “Отче наш”, і “Богородице Діво”. Примову слід робити з непокритою головою. Якщо це жінка чи дівчина, а має коси, слід їх розплести. І слід пам’ятати про те, що примова тільки помагає тим, хто у неї вірить. Це пов’язано із самонавіюванням. Дуже неприємною хворобою є рожа. Це червоні плями, дуже пекучі, які супроводжуються болями і опухами. Вона прикидається на обличчі і ногах. Спочатку людина запухає, якщо це на обличчі, а потім появляються плями червоні з синюватим відтінком. Рожа може прикинутися від удару, переохолодження, а на обличчі – від ампутованого зуба, від укусу комара, чи інших комах, чи укусу бджоли.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2022 україномовні реферати та навчальні матеріали