Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Андорра

1.Географічна характеристика. Князівство Андорра розташовано досить високо над рівнем моря в районі Східних Піренеїв, між Францією й Іспанією. Площа 465 км2 (за іншими даними ООН, 453 км2). Населення 65 тис. чіл. (1998), говорить на каталанскій мові., а також французькій і іспанській мовах. По віросповіданню - головним чином католики. Ландшафт представляє улоговину з гір з похилими схилами і гостроверхими вершинами, розсічену долинами верхнього і середнього плину р. Валира (басейн р. Ебро) і її припливів, а частково також р. Арьєж (басейн р. Гаронни). Найнижча точка - Риу-Валіра (Riu Valira) - 849 метрів над рівнем моря, найвища точка - Кома-Педроса (Coma Pedrosa) - на висоті 2946 метрів над рівнем моря. Літо у високогір'ях холодних і сухе, хоча в долинах достатно тепло, зими холодні і сніжні, але, як правило, дуже сонячні. Ландшафт і клімат являють собою ідеальне сполучення для катання на лижах.Що є причиною припливу туристів Столиця Андорри - Андорра-ла-Велла (Andorra La Vella); країна поділяється на сім адміністративних округів. Природні ресурси країни представлені гідроенергетикою, мінеральними водами, лісом і залізною рудою. Андорра не має власного міжнародного аеропорту: Барселона знаходиться усього в 3 годинник їзди, відмінні дороги зв'язують Андорру з Іспанією і Францією.

2.Історична характеристика.

Походження Андорри губиться в нетрях історії. Імовірно, це було одне з буферних держав, створених Карлом Великим для захисту християнської Франції від арабів. За традицією Карла Великого вважають засновником держави, а його син Людовик Благочестивий подарував жителям Андорри Велику Хартію волі (Маgna Carta). Перше згадування в джерелах про Андорру відноситься до 805. У середні століття територія Андори була феодальним володінням в основному графів де Фуа і єпископів Урхельских. Своєрідну форму «незалежності» країна одержала в результаті виниклих у 13 в. розбратів між останніми , котрі в 1278 підписали договір («Акт-пареаж»). Відповідно до цього договору, над Андоррою встановлювався подвійний сюзеренітет графів Фуа і єпископів. Цей договір діє дотепер. Спадкоємці єпископа і понині є співправителями, а права графів Фуа перейшли спочатку до короля Наварри, потім до короля Франції, а пізніше – до її президента. Під час Французької революції Андорра стала незалежною, тому що новий уряд Франції скасував усі колишні акти, але в 1806 при Наполеонові андорці звернулися до нього з петицією про відновлення Акт-пареажа. Наполеон погодився, помітивши, що «Андорра – політичний курйоз, якому необхідно зберегти», і проголосив її конституційною республікою. У 1866 в Андоррі була введена конституція, у 1867 - трохи обмежена влада єпископа в області внутрішнього життя громад. Однак у житті і звичаях народу Андорри дотепер збереглися пережитки дофеодальних і феодальних відносин (общинна власність на землю, звичайне право, залишки кровних відносин і т.д.).У країні існують два опозиційні політичні угруповання - "група молодих" (т.зв. Андоррський національний союз) і "група старих".Хоча насправді Андорра стала незалежною в 1278 році. Співправителями цієї країни є французький президент і іспанський єпископ Урхельский, але вони зовсім не втручаються в справи цієї країни.

3.Структура економіки.

Андорра є незалежною європейською державою, парламент якої обирається шляхом демократичних виборів; титулярний уряд на місцях представляють чиновники, називані "жезлоносцями" (vergeurs). Однопалатний законодавчий орган - Загальна рада (Consell General) складається з 24 членів, що обираються кожні чотири роки. Половина з них вибирається безпосередньо в округах, інша половина - через голосування по національному виборчому листу. За рекомендацією Загальної ради співправителі призначають керуючого (Cap de Govern) - прем'єр-міністра, останній же, у свою чергу, призначає кабінет міністрів.

Законодавча система заснована на французькому і іспанському цивільних кодексах і на незалежному судовому праві по конституції 1993 року. Андорра є цілком пільговою в плані законодавства територією, однак юридичні процеси на рівні вищих судових інстанцій можуть виявитися досить складними. Судові функції в Андоррі здійснюють: один із двох бальї (французький і єпископський), апеляційний суддя, вищий суд і церковний суд єпископа; діє також трибунал по кримінальних справах. Оскар Рибас Рейг, що очолював уряд Андорри в 1990–1994, провів у країні політичну реформу, що увінчалася прийняттям у 1993 новій конституції. З тих пір у політичному житті Андорри помітну роль грають Національне демократичне об'єднання, до якого належить Рибас Рейг, і Ліберальний союз. Жодна з цих партій не має чіткої ідеологічної програми. У листопаді 1994 Рибас Рейг пішов у відставку після того, як висунуті їм проекти оподатковування і розвитку інфраструктури викликали широке невдоволення населення. Уряд очолив Марко Форне Молне, лідер Ліберального союзу. Ця партія одержала 18 з 28 місць у Генеральній раді на виборах у лютому 1997.

Сільське господарство представлене тваринництвом, головним чином пасовищне вівчарство. Загальне поголів'я худоби – білш ніж 30 тис. Обробляється близько 4% території країни. У долинах і по нижніх ділянках схилів вирощуються ячмінь, жито, картопля, виноград, тютюн. Підсобні промисли - вирубка лісу і випал деревного вугілля. Є підприємства харчової промисловості, кустарне виробництво сувенірів, предметів побуту. У м. Эскальдес - єдина ГЕС потужністю 26,5 Мвт (1 Мвт = 1000 Квт). Значна галузь економіки - обслуговування іноземних туристів, число яких досягає більш 1 млн. люд. у рік. Шосейною дорогою Андорра зв'язана з Францією й Іспанією. З Андорри вивозять вовну, сир, деревне вугілля. Хоча в країні є багаті запаси заліза і свинцю, їхні родовища погано освоєні, оскільки велика вартість транспортних витрат. Лише в декількох місцях ведеться видобуток залізної і свинцевої руд і мармуру. Серед місцевих галузей господарства виділяються настриг і прядіння вовни, вирощування і переробка тютюну, різні кустарні промисли. Безмитна зовнішня торгівля створює можливості для фінансових операцій іноземних фірм. В Андорі нараховується 9 банків. У обігу французький франк і іспанська песета. Поштова унія з Францією й Іспанією. У Піренеях поширена контрабанда. Перед Другою світовою війною основним предметом контрабанди був тютюн. В даний час у цю сферу втягнуті також побутова електроніка, спиртні напої й інші товари, звичайно оподатковувані високими податками. Наприклад, автомобілі купують у Франції, реєструють в Андоррі і з вигодою продають в Іспанії. Процвітаюча економіка Андорри - на 100% приватновласницька й обслуговуваєма на місцевому рівні. Її нерегульована банківська система одна із самих надійних у світі. Об'єктивна наступна характеристика: процвітаюча, суперкомп'ютеризована, енергійна, розсудлива і цілком орієнтована на своїх клієнтів. Деякі найбагатші люди світу стали віддавати перевагу банкам Андорри, а не знаменитим аналогічним організаціям Швейцарії.

Історично сільське господарство Андорри через незначну площу, придатної для оброблення землі, спеціалізується на розведенні овець, свиней і великої рогатої худоби. У наш час скотарство і ферми як і раніше зберігають важливе значення в економіці країни поряд з тютюновим виробництвом, але туризм став, безумовно, домінуючою галуззю, що забезпечує не менш 80% ВВП. Основним магнітом, що притягає туристів, є відсутність податків або ПДВ, хоча відносні переваги Андорри в порівнянні з Францією або Іспанією вже починають зникати, оскільки обидві країни почали процес лібералізації своїх ринків.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2022 україномовні реферати та навчальні матеріали