Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Медичні аспекти вигодовування дітей материнським молоком

Реферати / Медицина / Медичні аспекти вигодовування дітей материнським молоком

ВАЖЛИВО ВІДЛУЧАТИ ДИТИНИ ВІД ГРУДДІ ПОСТУПОВО

Грудне молоко є важливою частиною дієти дитини і на другому році життя. Годівля, груддю можна продовжувати доти, поки мати і дитина хочуть цього. Незалежно від віку дитини, припинення годівлі груддю потрібно проводити поступово.

• Несподіване припинення годівлі груддю може викликати в дитини харчовий шок. Тому припиняти годівлю потрібно поступово.

• Несподіване припинення грудної годівлі може викликати емоційний шок і в дитини й у матері.

• Різке відлучення від груді може викликати нагрубання молочних залоз і їхню хворобливість, а також стати приводом до розвитку інфекцій.

• Біля шести місяців, коли наступає пора починати давати іншу їжу потрібно пропонувати тільки ПІСЛЯ годівлі груддю. Поступово збільшуючи кількість іншої їжі і повільно знижуючи кількість молока.

• Мати може продовжувати годівлю груддю навіть завагітнівши - її молоко залишається чистим як і завжди. (Однак їй потрібно буде більше їсти для нової вагітності.)

МАЙЖЕ УСІ МАТЕРІ ДОСИТЬ ДОБРЕ ХАРЧУЮТЬСЯ, ЩОБ ГОДУВАТИ ГРУДДЮ

Мати, що годує, повинна харчуватися більше, ніж звичайно, але необов'язково при цьому їсти дорогу або делікатесну їжу. Усі продукти харчування, що є в конкретній місцевості, є дуже живильними для неї.

• Мати, що годує, повинна їсти принаймні 3 рази в день.

• Щораз перед годівлею вона повинна щось попити. Молоко або сік - найбільш живильні.

• Щораз їжа повинна бути різноманітною. Ідеальним була би наявність у її раціоні молочних продуктів, їжі, що містить протеїн, хліб або кашіа а також фруктів і овочів.

• Матері, що годує, не протипоказана ніяка їжа. Немає такого продукту харчування, що міг би зіпсувати грудне молоко або зробити його непридатним для дитини. (Однак мати повинна вживати дуже мало або зовсім не вживати алкоголю.)

• Якщо мати не позбавлена практично вітамінів, то її молоко буде поживним незалежно від того, чим вона харчується.

• Протягом перших двох тижнів після родів окремі матері не можуть їсти багато. У цьому випадку вони повинні змушувати себе з'їдати стільки, скільки вони можуть. Мати, що годуєи також потребує відпочинку. Члени родини можуть допомогти їй у виконанні її материнських обов'язків принаймні протягом декількох тижнів.

• Майже усі матері харчуються достатньо, щоб мати достатній приплив молока для годівлі дитини. Якщо мати в деякій мірі недієздатна або серйозно хвора, то вона може годувати дитину винятково грудним молоком принаймні протягом чотирьох місяців.

MOST BREAST PROBLEMS ARE EASILY TREATED ЛІКУВАННЯ ЗВИЧАЙНИХ ЗАХВОРЮВАНЬ

ГРУДНИХ ЗАЛОЗ ПРОСТО

Захворювання грудних залоз звичайно лікуються дуже легко. При всіх проблемах, перерахованих у цьому списку, грудна годівля не тільки безпечна, але вона може допомогти лікуванню проблеми.

НАГРУБАННЯ

Звичайна причина: Недостатня часткова годівля Неповне звільнення груді. Неправильне прикладання до груді, погана позиція при годівлі.

Лікування: Частіше або довше годуйте груддю. Використовуйте вологе тепло (змочені в гарячій воді ганчірки, масаж). Виберіть більш правильну позицію і прикладання при годівлі.

ТРІЩИНИ СОСКІВ

Звичайна причина: Неправильне положення дитини при годівлі. Використання антисептиків і грубого мила для миття сосків.

Лікування: Прикладаючи дитини, намагайтеся, щоб він забирав у рот якнайбільше ореоли. Продовжуйте грудну годівлю.Після кожної годівлі змажте соски молоком і дайте висохнути у відкритому вигляді. Уникайте різних мазей, крім випадків кандидозу.

МАСТИТ

Звичайна причина: Неповне звільнення груді від молока.

Лікування: Усунути запалення, біль, і жар. Приймайте антибіотики, якщо мастит інфекційний.

Годуйте груддю частіше (мастит - інфекція груді, але не молока).Прикладайте вологе тепло перед кожною годівлею на декілька хвилин.

Пийте більше рідини, особливо, якщо є жар. Відпочинок.

АБСЦЕС

Звичайна причина: Інфекція

Лікування: Лікар або медсестра повинні зробити надріз і дренаж абсцесу. Приймати відповідні антибіотики і протизапальні. Мати повинна відпочивати. У залежності від розташування рани, годувати груддю, або зціджувати молоко.

INSUFFICIENT MILK - THERE IS A REMEDY! НЕДОСТАТНЬО МОЛОКА - Є ЗАСІБ!

Лише в рідких випадках мати фізіологічно не може мати достатній приплив молока для годівлі дитини винятково грудним молоком, принаймні протягом 4 місяців. Майже всі скарги на те, що молока недостатньо, виникають через проблеми, зв'язаних із тим, яким способом дитини годують груддю.

¨ Приплив молока значним способом регулюється тим, що дитина його вимагає. Загальнопоширеними причинами недостатності молока є:

- недостатність годівлі (або годівля відбувається недостатньо часто, або недостатньо довго)

- неправильне прикладання (дитина хапає ротом тільки сосок груді, а не сосок і навколососковий кружок)

- тривалість інтервалів між годівлями

- дитина одержує штучне харчування або рідини, а не грудне молоко до того часу, як він досяг чотирьохмісячного віку

• Засобом вирішення проблем у всіх цих випадках є більш часта годівля, вдень і вночі. Вигодовування дитини (до того, як вона досягла шестимісячного віку) додатковими видами харчування може лише погіршити ситуацію.

Окремим матерям може допомогти застосування компресів (тканин, змочених теплою водою), що прикладаються до груді до або в процесі годівлі, або масаж груді до або в процесі годівлі.

Як тільки мати починає годувати груддю частіше, - через 4-7 днів спостерігається збільшення припливу молока.

Майже кожна мати, що харчується навіть із дотриманням основної дієти, здатна мати приплив молока більш, ніж буде досить для її дитини. Мати повинна намагатися вживати різноманітну їжу і навіть, якщо вона не має такої можливості, вона все рівно буде мати достатній приплив молока, якщо буде годувати часто. Лише екстремальна нестача продуктів харчування грозить матері виникненням у неї недостатнього припливу молока.

ГРУДНІ ДІТИ ПОВИННІ ССАТИ ЧАСТО

Дитини повинні ссати часто - і вдень і вночі. Багато матерів недостатньо часто дають грудь. Часта годівля необхідно по наступних причинах

• Грудне молоко ідеально пристосоване для дитини. Воно набагато легше і швидше переварюється, чим інші продукти.

• Шлунок дитини маленький і щораз може вмістити тільки обмежену кількість їжі. Маленький шлунок вимагає частого наповнення.

• Часті годівлі підсилюють контрацептивний ефект і допомагають відсунути повернення менструацій.

• Оскільки кількість молока залежить від вимог дитини, часта годівля необхідно, щоб зберігати молоко в матері.

Пам'ятайте: Дитину потрібно прикладати до груді 8-12 разів протягом 24 годин, на 10-20 хвилин щораз. В ідеалі, дитина повинна спати з матір'ю, щоб вона могла годувати «за вимогою». Ті матері, що змушені бути окремо від своїх дітей, можуть зціджувати молоко і залишати його в чистих закритих посудинах, закритих від сонячного світла.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2022 україномовні реферати та навчальні матеріали