Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Історія хвороби - Клінічний діагноз - Хронічний рецидивуючий пієлонефрит єдиної правої нирки, активна стадія, із збереженою функцією нирки

Реферати / Медицина / Історія хвороби - Клінічний діагноз - Хронічний рецидивуючий пієлонефрит єдиної правої нирки, активна стадія, із збереженою функцією нирки

Відхилення: підвищена ШОЕ, лейкоцитоз.

Загальний аналіз сечі від 28.02.2001.

Показник

Значення

Норма

Кількість

100 мл

100мл

Колір

солом’яно-жовтий

світло-жовтий

Прозорість

прозорість дещо знижена

прозора

Цукор

немає

немає

Ацетон

немає

немає

Білок

сліди

немає

Осад

немає

немає

Еритроцити

1-2 в полі зору

0-2 в полі зору

Лейкоцити

25-30 в полі зору

0-3 в полі зору

Епітелій

1-3 в полі зору

плоский, 1-3 в п. зору

Кристали сечової к-ти

немає

немає

Відхилення: слабка протеїнурія, незначна лейкоцитурія.

Аналіз калу на яйця гельмінтів та цисти найпростіших від 28.02.2000: яйця гельмінтів та цист найпростіших не знайдено.

Біохімічний аналіз крові від 18.02.2001:

Показники

Значення

Норма

Глюкоза, ммоль/л

4,4

3, 3-5, 5

Білірубін загальний, мкмоль/л

16, 06

1, 7-20, 5

Креатинін, ммоль/л

0,072

До 0,1

Сечовина, ммоль/л

3, 9

3, 23-6, 46

Білок загальний, г/л

67, 2 г/л

65-85

Альфа-глобуліни, г/л

10, 5

3, 5-9, 5

Бета-глобуліни, г/л

9, 8

4, 0-9, 2

Холестерин, ммоль/л

6, 1

3, 74-6, 50

Калій, ммоль/л

3,96

3,8-5,2

Натрій, ммоль/л

139,0

128,0-152,0

Хлориди, ммоль/л

94,7

90,0-110,0

Алат, ммоль/годхв

0, 47

0, 68-0, 1

Відхилень не виявлено.

УЗД органів черевної породнини від 29.02.2001. Патологічних відхилень з боку органів черевної порожнини не виявлено. Права нирка: 108х50 мм, контури нечіткі, ехогенність паренхіми підсилена, чашечки незначно розширені. Ліва нирка: не візуалізується.

.

IX. Диференційний діагноз.

Сукупність клініко-лабораторних ознак у нашої пацієнтки вимагає проведення дифдіагностики хронічного пієлонефриту єдиної правої нирки із наступними захворюваннями: гломерулонефрит з ізольованим сечовим синдромом, інтерстиційний нефрит, туберкульоз нирки.

Як при пієло-, так і при гломерулонефриті з ізольованим сечовим синдромом наявні загальні симптоми інтоксикації (підвищена втомлюваність, загальна слабкість, підвищення температури тіла), мають місце болі в поперековій ділянці; незначні протеїнурія та лейкоцитурія; відсутність у хворої лівої нирки нівелює диференційно-діагностичну цінність двосторонності враження при гломерулонефриті. Однак для гострого ГН в анамнезі (за 2-3 тиж до розвитку хвороби) характерні ангіни чи вірусні враження верхніх дихальних шляхів, що выдсутнє у нашому випадку; натомість анамнез хвороби вказує на пієлонефрит у нашої хворої. Температура тіла при ГН нормальна, больовий синдром трапляється рідко, в загальному аналізі крові – лейкопенія, рівень ШОЕ – вище 30 мм/год; у нашої хворої – температура тіла субфебрильна, наявна біль в проекції враженої нирки, в крові лейкоцитоз, ШОЕ – менше 30 мм/год. ГН з ізольованим сечовим синдромом має як правило гострий перебіг, без специфічного лікування прогресує і може трансформуватися в нефротичну форму; у нашому випадку попереднь проведені курси лікування загострень зронічного пієлонефриту були ефективними, що остаточно дозволяє відкинути діагноз гломерулонефриту у нашому випадку.

Наявна у нашої хворої симптоматика має спільні риси із такою при інтерстиційному нефриті (при аномаліях сечових шляхів, гіпероксалурії, дисплазії ниркової тканини). Проте для ІН типова генетична схильність в анамнезі, наявність стигм дизембріогенезу. Захворювання не супроводжується інтоксикаційно-запальною симптоматикою і виявляється частіше випадково, у загальному аналізі крові – можлива еозинофілія, незначне зростання ШОЕ, у сечі – можлива оксалурія, гематурія, рідко лейкоцитурія; цінними е результати УЗ обстеження – виявляються вроджені аномалії нирки, чашечково-мискового апарату, конкременти, кістозні утвори, ін. Для загострення хронічного ПН типовими у нашої хворої є анамнез, загальна та локальна симптоматика, результати лаборато-інструментальних методів обстеження: лейкоцитоз, зростання ШОЕ, незначні протеїнурія та лейкоцитурія, УЗД показало типову для загострення хронічного ПН картину. Отже, діагноз інтерстиційного нефриту у нашої хворої можна відкинути.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2022 україномовні реферати та навчальні матеріали