Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Стратегичне планування діяльності санаторного днз

Реферати / Менеджмент / Стратегичне планування діяльності санаторного днз

Дана циклограма дозволяє наповнити кожен день дитини, проведений у дошкільному закладі, різноманітними формами і методами оздоровчої діяльності.

Весь режим дитячого закладу – це певна система, в якій кожна мить життя дитини є загартування.

День починається з ранкової гімнастики під музику з атрибутами і у полегшеному одязі – залежно від температури повітря. Треба визначити, що будь-який вид загартування диференційований. Не може бути так, щоб в одну мить роздягнути всіх дітей, а в другу – одягти разом усіх. Загальна тенденція – якомога ближче поставити кожну дитину в з оточуючими умовами. Це означає: не переохолодити, не перегріти. Тому на зарядці повесні, а також влітку – можна побачити когось в майці, у капцях.

2. В умивальній кімнаті (після ранкової гімнастики) проводиться масаж за допомогою махрової рукавички. Його діти проводять самі, одягаючи рукавичку на руку. Розтирають шкіру до легкого почервоніння як самі, так і одне одному, в такий спосіб поліпшується кровообіг. Масаж – це засіб терморегуляції, тактильний подразник, заспокійливий засіб для зняття втоми. В кожному дитячому садку використовуються такі види масажу:

Лікувально-профілактичний. Проводить сестра-масажист з відповідною спецпідготовкою за призначенням лікаря. Здебільше процедура проводиться з дітьми, які часто хворіють і малятами, що мають вади постави. Оптимально – 10 сеансів на курс. В середньому за навчальний рік діти з ослабленим станом отримують 2-3 курси масажу.

Тренування дрібної моторики. Це вправи з розряду “пальчикової гімнастики”, які однаково подобаються дітям як молодшого, так і старшого дошкільного віку. Для урізноманітнення вправ вихователі дібрали багато цікавого природного та ігрового матеріалу: кільця - еспандери, каштани, горіхи, шишки, набори пористих губок, маленькі дзиґи, кольорові мотки ниток (для перемотування), набори мотузочків, шнурки для розв`язування та зав`язування вузлів, мозаїку для складання. А ще “горіховий масаж” – затиснувши в долоні , перекочують два волосні горіхи (2-3 сек.). Це активізує енергетичні точки.

Такі прості види масажу використовуємо під час фізкультхвилинок, на заняттях, у перервах між заняттями, на фізкультурі тощо.

Масаж для очей.

Масаж стіп ніг. Це різновид самомасажу, який можна використовувати за будь-яких умов: удома. В дитячому садку, в поході, на тренуванні – як сидячи, так і стоячи. Ми використовуємо різні комплекси вправ, де діти руками погладжують, розминають, розтирають стопи ніг або розминають стопу стопою, виконують колові рухи, згинають та розгинають стопи. М`ячі різного розміру з гладкою поверхнею перетворюються на чудовий масажер, коли їх катати стопами вперед, назад та по колу. Те саме можна сказати про ходіння по довгих та коротких гімнастичних палицях, а також по канату. Використовуємо в роботі й килимки – шипасті гумові або з дерев`яних кульок: це дуже добрий спосіб профілактики плоскостопості.

3. У приміщенні діти знаходяться цілий день у трусах та босоніж. Як тільки дитина поступає в дитсадок її оглядає лікар-педіатр, який робить висновок про стан здоров`я і пропонує форму загартування для даної дитини – з урахуванням її індивідуальних особливостей. Форма одягу для прийняття дітей така:

· для дівчаток – легенькі сукні та блузи з короткими рукавами,

· для хлопчиків – легенькі шорти і футболка.

Через 2 тижні з дітьми, щойно прийнятими в дитячий садок, починають роботу із загартовування. Дитині пропонують ходити босоніж в групі з наступним збільшенням дозування. Потім діти ходять босоніж та із заголеним торсом в групі постійно.

4. По можливості заняття з дітьми проводяться на вулиці.

5. Перед прогулянкою здійснюється пробіжка на вулиці (кожна вікова група по своїй дистанції: малята стрибають на своєму ганку (ІІ молодша група) Пробіжка теж проводиться диференційовано: одні в капцях, інші – босоніж, хтось в одязі.

6. Перед обідом – обливання ніг контрастною водою(+200С). Обливання починається з ступнів, потім голені.

7. Відвідування соляної кімнати та циркулярного душа.

8. Після їжі – полоскання порожнини рота.

9. Після сну – повітряні ванни, самомасаж, полоскання горла. Гімнастика пробудження, гімнастика для очей, дихальна гімнастика.

10. Заняття з фізкультури 3 рази на тиждень, басейн.

11. Дні здоров`я (1 раз в квартал), спортивні свята та розваги.

Комплекс по реабілітації часто хворіючих (беручи до уваги профіль дитячого садка ) на всіх етапах їх лікування та оздоровлення включає в себе лікувальні та профілактичні заходи. Перші спрямовані на ліквідацію виявлених патологічних змін збоку основних систем і органів, другі – на попереджування захворювань і зміцнення здоров’я дітей.

На рисунку 2.3 прослідковується динаміка захворювання дітей ДНЗ № 4 за останні 3 роки.

Рисунок 2.3

Динаміка захворювання дітей ДНЗ № 4

Таким чином, адміністрація ДНЗ вирішила відразу декілька проблем: по-перше, повністю охопили оздоровленням всіх потребуючих, по-друге, у батьків зникла необхідність витрачати час на відвідування поліклініки. І, нарешті, діти, практично без порушень режиму дня, мають змогу одержувати необхідні фізіопроцедури.

Але на даний момент спостерігається неефективність роботи медичної служби і пов’язане це із рядом причин:

1) скорочення фінансування дитячих садків міста;

2) скорочення медичного персоналу ДНЗ в зв’язку з дефіцитом коштів у міському бюджеті;

3) необхідність модернізації медичного обладнання, тому що більшість обладнання яке використовується для проведення реабілітаційних заходів вже не відповідає сучасним вимогам.

Також необхідно звернути увагу на те, що одною з головних причин спаду ефективності роботи медичного персоналу садочка пов’язана з ретро-екстраполяційним плануванням. На даному етапі розвитку медичного устаткування, удосконалення системи оздоровлення повинні бути зміни у планах. Так, для модернізації медичного обладнання необхідно проводити маркетингову політику, яка дозволить за допомою коштів користувачів (батьків вихованців санаторного ДНЗ) придбати необхідне устаткування і отримати мотиваційні важелі для більш ефективної діяльності медичного персоналу.

На даний момент необхідно враховувати, що всі сади міста Славутича є конкурентами один для одного і практично кожний дитячий заклад пропонує комплекс заходів щодо реабілітації здоров’я дітей. Задача керівництва “Марите” полягає в розробці маркетингової програми, що дозволила б виявити попит батьків на ті або інші послуги, запропоновані нашим садком і дізнатися, які з них вони бажали б ще одержувати на базі ДНЗ № 4 і тім самим активізувати не тількі педагогічний напрямок діяльності а і медичний.

2.2 Управління санаторним ДНЗ № 4

Управління дошкільним закладом здійснюється його засновником – виконавчим комітетом Славутицької міської ради в особі відділу освіти. Безпосереднє керівництво роботою дошкільного закладу здійснює завідуючий, який призначається і звільняється з посади відділом освіти з дотриманням чинного законодавства. На сьогодні в «Марите» використовується адміністративно-функціональна модель управління ДНЗ. У процесі здійснення управління завідуюча є ключовою (адміністративною) фігурою, вона не залучає до управління інших осіб. За таких умов важливим є не результат діяльності кожного учасника навчально-виховного процесу, а загальний (сукупний) результат діяльності всього дошкільного навчального закладу. Кожний член колективу знає свою функцію і прагне її виконати, однак якість виконаної роботи оцінюється за суб’єктивними параметрами, виробленими завідуючією садочка. Така модель управління має вигляд піраміди, на вершині якої розміщується керівник закладу освіти (К), основою піраміди виступають учасники навчально-виховного процесу (рисунок 2.4)

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30 
 31  32  33  34  35  36  37 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2021 україномовні реферати та навчальні матеріали