Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Автомат Калашникова – історія і сучасність

Реферати / Воєнна справа / Автомат Калашникова – історія і сучасність

Історія розвитку автоматів Калашникова

1947 рік - М.Т.Калашниковим був створений автомат АК-47

1949 рік - Автомат АК-47 поставлений на серійне виробництво.

1963 рік - Зроблена модифікація автомата АК-47. На виробництво поставлений: модернізований автомат АКМ, АКМС (зі складним прикладом), ручний кулемет РПК, РПКС зі складним прикладом і їхньої модифікації з нічним прицілом.

1974 рік - Створений і почалося виробництво нового комплексу зброї калібру 5,45 мм під керівництвом М.Т.Калашникова: АК-74, АКС-74, РПК-74, РПКС-74 і їхніх модифікацій з нічним прицілом.

1979 рік - Розроблений і початий випуск автомата Калашникова калібру 5,45 мм АКС-74У (вкорочений) і його модифікацій з нічним прицілом.

1990 рік - Прийнятий на озброєння і серійне виробництво автомат Калашникова калібру 5,45 мм АК-74М (модернізований) і його модифікацій з оптичним і нічним прицілом.

Глибока продуманість, порівняльна простота і своєрідна добірність схеми із широким застосуванням принципу багатофункціональності деталей обумовили високу надійність роботи зброї в будь-яких умовах.

Автомат Калашникова AK-74 АКС-74 АК-74М (СССР - Россія)

5.45мм автомат Калашникова АК-74

АК-74 пізніх випусків, із пластиковою чорною фурнітурою і багнетом-ножем нового зразка

АКС-74 зі складним убік металевим прикладом

АК-74М. Самий новий варіант, прийнятий на озброєння Російської Армії на початку 1990х. Відрізняється від пізніх АК-74 складним убік пластиковим прикладом і планкою для кріплення прицільних пристосувань на лівій стороні дульної коробки.

Калібр: 5.45x39 мм

Довжина: 933 мм (АКС-74 зі складеним прикладом 700 мм)

Довжина дула: 415 мм

Ємність магазина: стандартного 30 патронів

Вага: 3,3 кг (з порожнім магазином без багнета); 3,6 кг (з повним магазином)

Ефективна дальність стрільби: 500 метрів

Швидкість стрільби: 600 - 650 пострілів у хвилину

Небагато історії

Розвиток індивідуальної стрілецької зброї за останні 200 років супроводжувалося періодичним, але неухильним зменшенням калібру цієї зброї, зв'язаним з розвитком технологій у виробництві як зброї, так і боєприпасів для нього. Так, до середини 19 століття звичайним калібром довгоствольної зброї вважалося 0.4 - 0.5 дюйма (10 - 12.7 мм). В останнє двадцятиліття 19 століття почався перехід до зброї зменшеного калібру, як правило порядку 0.3 дюйма (7.62мм або біля того, у діапазоні 7-8 мм). Вже в першій половині 20 століття проводилися кількаразові спроби подальшого зниження калібру зброї до 7 і менш міліметрів, а також зменшення потужності штатних гвинтівкових боєприпасів, особливо після появи автоматичної зброї. Починаючи з Другої Світової війни в арміях світу починають з'являтися боєприпаси зменшеної потужності (проміжні), що мають стандартний гвинтівковий калібр 7.62 - 8 мм (німецькі 7.92х33мм, радянський 7.62х39мм). Всерйоз проблемою зниження калібру своїх гвинтівок першими зайнялися американці, прийнявши на озброєння в середині 1960х штурмову гвинтівку M16A1. Як тільки практичний досвід американців підтвердив можливість і корисність подальшого зниження калібрів (теоретично цю необхідність до того обґрунтовували неодноразово), повномасштабні роботи в цьому напрямку почалися й в інших країнах, у тому числі й у СРСР. З другої половини 1960х років на основі штатного патрона 7.62х39мм розроблялися патрони калібру 5.6мм, а до початку 1970х був розроблений новий патрон калібру 5.45мм, що мав подовжену кулю з комбінованим сталевим і свинцевим сердечником і порожниною в носику. Початкова швидкість кулі складала порядку 900 м/с, загальна маса патрона 10,2 грами, на 6 грам менше, ніж маса патрона 7.62х39мм (16.2 г), що при боєкомплекті, що носиться, усього в 8 магазинів (240 патронів) дає економію маси в 1,4 кг. Новий патрон також мав істотно більш настильну траєкторію кулі, що забезпечувало велику майже на 100 метрів дальність прямого пострілу. За рахунок особливостей конструкції кулі при влученні в тіло вона повинна була починати ковиркатися, наносивши більш важкі, чим звичайно рани, однак по деяким даним, так відбувається не завжди.

Як первісну зброю під новий патрон було вирішено використовувати вже перевіреному й освоєну у виробництві і службі автомат і ручний кулемет Калашникова з мінімально необхідними змінами, а надалі розробити і прийняти на озброєння більш вдосконалений комплекс озброєння під новий патрон. У 1974 році на озброєння ВС СРСР приймається комплекс озброєння калібру 5.45 мм, що складає з автомата АК-74 (базовий варіант), автомата АКС-74 (варіант зі складним прикладом для ВДВ) і ручного кулемета РПК-74. Наприкінці 1970-х років на озброєння також приймається вкорочений автомат АКС-74У.

У ході виробництва базова конструкція автомата перетерпіла мінімальні зміни. Первісна цівка і приклад нових автоматів були виготовлені з дерева, пізніше їх стали виготовляти з чорного пластику. З'явилися так звані "нічні" варіанти АК-74Н, що мали бічну планку для кріплення інфрачервоних нічних прицілів. Магазини, що виготовляли спочатку з оранжево-коричневого пластику, стали робити з чорного пластику. Самим останнім і в даний час основним варіантом став автомат АК-74М, що надходить на озброєння Російської Армії з початку 1990х років. Цей автомат відрізняється головним чином тим, що замінив собою відразу АК-74, АКС-74 і АК-74Н, завдяки тому, що має складний на ліву сторону приклад з чорного пластику (зовні аналогічний прикладові АК-74 пізніх серій), а також універсальну планку для кріплення прицілів (як нічних, так і денних) на лівій стороні стовбурної коробки. На жаль, інших скільки-небудь істотних змін АК-74М не перетерпів, зберігши не занадто зручні органи керування (особливо - перекладач-запобіжник) ще від АК-47. Заміни автоматів, що очікувалася, АК-74 на принципово інші, більш вдосконалені системи так і не відбулося, і, швидше за все, у доступному для огляду майбутньому не відбудеться, тому що новий автомат Никонова АН-94, створений і офіційно прийнятий на озброєння в рамках конкурсу "Абакан", мабуть, не стане не тільки основним, але і скільки-небудь масовою зброєю.

Технічна характеристика:

АК-74 з погляду внутрішнього пристрою принципових відмінностей від АКМ не має.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2023 україномовні реферати та навчальні матеріали