Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Країнознавча характеристика Греції

Реферати / Географія / Країнознавча характеристика Греції

Зміст

1.Фізико-географічна характеристика

1.1.Рельєф

1.2.Ріки

1.3.Клімат

1.4.Ґрунти і рослинність

1.5.Фауна

2. Демографічні та етнічні характеристики

2.1. Етнічний склад

2.2 Релігія

2.3. Демографічні дані

2.4. Урбанізація

3. Головні історичні віхи

4. Державний лад і політичне життя

4.1. Державний устрій

4.2. Політичні партії

4. 3. Збройні сили

5. Зовнішня політика

5.1. Основні пріоритети зовнішньої політики Греції

5.2. Україно-грецькі відносини

6. Економіка країни

6.1. Промисловість

6.2. Сільське господарство

6.3. Транспорт

6.4. Зовнішньоекономічні зв'язки

7. Культура і спорт

7.1. Загальна характеристика

7.2. Освіта

7.3. Олімпійські Ігри в Афінах у 2004 році

8. Аналіз інформаційного середовища Греції

8.1. Інформаційне суспільство

8.2. Телекомунікації

8.3. Засоби МАС-МЕДІА

Список використаних джерел

Греція. Державний герб: блакитний щит з білим хрестом в обрамлені двох оливкових гілок. Гімн Греції з 1860 р. - славетний "Гімн Свободи", написаний початківцем новогрецької поезії Д.Соломосом у 1825 р. Державна мова - новогрецька. Чисельність населення - понад 10.5 млн. чоловік. Національне свято - День незалежності Еллади - 25 березня.

1. Фізико-географічна характеристика

Грецька Республіка, незалежна держава в південно-східній Європі, що займає південь Балканського півострова. Греції належать також численні острови в Іонічному й Егейському морях, у тому числі Крит.

Материкова частина Греції з трьох сторін омивається морями, берегова лінія сильно порізана і має довжину 4100 км (з урахуванням островів – 15 000 км). Площа Греції 132 тис. кв. км, у тому числі островів – 25 тис. кв. км. На півночі країна граничить з Албанією, Македонією і Болгарією, на сході – з Туреччиною. Південні береги омивається Середземним морем, західні – Іонічним і східні – Егейським.

1.1. Рельєф

Центральна частина материкової Греції до півночі від Коринфскої затоки зайнята масивною гірською системою Пінд. Цей гористий і порізаний район відрізняється великою розмаїтістю ландшафтних форм. Західна частина півострівної Греції складена вапняками, що завдяки високій пористості усмоктують атмосферну вологу і підкреслюють своєрідний характер місцевості. Тут широко поширені карстові форми рельєфу. До півночі більш стійкі породи – граніти і гнейси – перемежовуються з вапняками й утворять сильно розчленований ландшафт північного Пінду. До півночі розташовується скелястий гірський район, увінчаний вершиною Олімп (2917 м), де, по переказу, жили грецькі боги. З боку Егейського моря відкривається чудовий вид на цю увінчану снігами гору, що парить у хмарах над заcеленими нижніми схилами. Сама система Пінд завершується на півдні піднімається над Коринфскою затокою горою Парнас (2457 м). Від цієї гори до сходу відходить невеликий гірський відріг, що відокремлює рівнини Аттики, де знаходяться Афіни, від рівнин Беотії. Гори переважно арідні, з тонким ґрунтовим покривом, використовуються лише під літні пасовища для овець (зиму ті проводять на рівнинах).

Береги півострівної Греції здебільшого обриваються крутими скелями до моря, але в деяких місцях гори відступають усередину суші, і там утворяться невеликі рівнинні ділянки. Такі, наприклад, рівнини, на яких розташоване місто Арта в затоці Амвракікос, рівнини навколо Месолонгіона на західному узбережжі і біля міст Волосся і Ламія – на східному. До недавніх пір багато з цих рівнин були заболочені і відомі як осередок малярії, але завдяки сучасним методам меліорації були осушені і стали самими родючими в країні.

Пелопоннес являє собою великий півострів, з'єднаний з основною частиною країни вузьким Коринфским перешийком, через який проритий судноплавний канал. Гори Пелопоннесу – це продовження гір Пінд до півдня від Коринфскої затоки.

Грецька Македонія і Фракія обрамлюють північний берег Егейського моря. Ділянки рік Альякмон, Вардар, Стримон і Нестос, що беруть початок у глибині Балканського півострова і поточних через ці області до моря на південь, є найбільшими рівнинами Греції, відділеними один від одного горбкуватими грядами, що заходять на територію Греції з Республіки Македонія і Болгарії. На північному узбережжі Егейського моря виділяється великий півострів Халкідікі, що розділяється на півдні на три вузьких півострови – Касандра, Ситонія й Айон-Орос. Останній славиться знаменитою горою Афон, що круто здіймається від узбережжя до висоти 2033 м. На схилах гори знаходяться монастирі, що зіграли велику роль в історії православної церкви.

Острівна Греція включає Іонічні острови, розташовані в Іонічному морі уздовж західного узбережжя, і шість окремих груп в Егейському морі. Іонічний архіпелаг складається із семи великих островів, найбільший з яких – Кефалінія (717 кв. км). Острів Керкіра (Корфу) знаходиться на кордоні з Албанією, а південний острів Закінф – у берегів Пелопоннесу. Рельєф Іонічних островів гористий, ґрунту малородючі, а населення нечисленне (виключення складають благодатний острів Керкіра).

У північній частині Егейського моря розташовані три великих острови – Тасос, Самотракі і Лемнос. Рельєф більшості островів гористий, а прибережні низовини займають невеликі площі.

Найбільший і найважливіший із грецьких островів – Крит (площа 8,3 тис. кв. км), що простирається на 250 км у довжину і до 58 км у ширину. Його гори, що досягають висоти 2456 м (гора Іда), складені переважно масивними вапняками і схожі на гори материкової Греції.

1.2. Ріки

Греції нечисленні. Вони характеризуються невеликою довжиною і швидким плином. Багато хто з них випливають з вапнякових печер як повноводні потоки. У материковій частині Греції ріки Арахтос, Ахелоос, Альякмон, Піньос і Сперхіос, відомі по грецьких міфах і легендах, беруть початок у горах Пінд і стікають з них або в Іонічне, або в Егейське море. Велика частина Пелопоннесу зрошується ріками Алфіос і Евротас. Усі ці ріки круто спускаються з гір у вузькі долини, а потім впадають у море. У сухі літні місяці стік різко скорочується, ріки сильно міліють, місцями пересихають. Ріки Македонії і Фракії – Аксьос (Вардар), Стримон (Струму) і Нестос (Місця) починаються за межами області середземноморського клімату із сухим літнім сезоном, і хоча в них теж виражений зимовий максимум стоку, улітку вони не пересихають.

1.3. Клімат

Греції характеризується тривалим жарким і сухим літом і м'якою, вологою зимою. У такій гірській країні, як Греція, виражені місцеві кліматичні розходження.

У південній Греції опади майже завжди випадають у зимові місяці. Найбільша кількість літніх опадів випадає на півночі. Середня річна сума опадів 1220 мм, майже 3/4 з них приходиться на жовтень – лютий, однак дощі йдуть і влітку. Більша кількість опадів, у тому числі і влітку, випадає в горах Пінд. У грецькій Македонії і Фракії велика частина опадів випадає узимку, але і літо далеко не посушливе. В Афінах більш типовий середземноморський клімат. Середня річна сума опадів тут 394 мм, з них 3/4 приходиться на жовтень – березень, а в літні місяці дощів майже не буває.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2023 україномовні реферати та навчальні матеріали