Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Країни Закавказзя

Реферати / Географія / Країни Закавказзя

ПЛАН:

1. Склад території і форма правління.

2. Економіко-географічне положення.

3. Природні умови і ресурси.

4. Населення.

5. Загальна характеристика господарства країн.

6. Промисловість.

7. Сільське господарство.

8. Транспортний комплекс.

9. Зовнішньоекономічні зв’язки.

10. Література.

1. Склад території і форма правління.

Республіка Азербайджан

       
   
 

 

 
 

Площа - 86,6 тис. км2. Населення ~ 7,5 млн чоловік. Столиця - Баку.

Азербайджан, розташований у східній частині регіону, має широкий вихід до Каспійського моря. До складу Азербайджану входять на правах автономних утворень Нахіче­ванська республіка та Нагорний Карабах, питання про статус якого призвело до конфлікту з Вірменією, 61 район, 62 міста, 123 селища міського типу. Азербайджан – президентська республіка. Законодавча влада представлена однопалатним парламентом.

Республіка Вірменія

       
   
 

Площа - 29,8 тис. кмг. Населення -3,7 млн. чоловік. Столиця - Єреван.

Вірменія - гірська країна. Майже 40 % її території лежить на висоті понад 1 500 метрів.

Загальна площа: 29,800 кв. км Земля: 28,400 кв. км Вода: 1,400 кв. км

Границі Арменії: Загальна кількість: 1,254 км, де: 1. З Азербайджаном 566 км, Азербайджан -Naxcivan 221 км

2. З Грузія - 164 км

3. З Іраном 35 км

4. З Турцією 268 км

37 регіонів: (shrjanner, сингулярний - shrjan) и 23 cities* (kaghakner, виключний- kaghak); Abovyan *, Akhuryani Shrjan, Alaverdi *, Amasiayi Shrjan, Anii Shrjan, Aparani Shrjan, Aragatsi Shrjan, Арарат *, Ararati Shrjan, Armaviri Shrjan, Artashat *, Artashati Shrjan, Art'ik *, Art'iki Shrjan, Ashots'k'i Shrjan, Ashtarak *, Ashtaraki Shrjan, Baghramyani Shrjan, Ch'arents'avan *, Dilijan *, Ejmiatsin *, Ejmiatsni Shrjan, Goris *, Gorisi Shrjan, Gugark'i Shrjan, Gyumri *, Hoktemberyan *, Hrazdan *, Hrazdani Shrjan, Ijevan *, Ijevani Shrjan, Jermuk *, Kamo *, Kamoyi Shrjan, Kapan *, Kapani Shrjan, Kotayk'i Shrjan, Krasnoselski Shrjan, Martunu Shrjan, Masisi Shrjan, Meghru Shrjan, Metsamor *, Nairii Shrjan, Noyemberyani Shrjan, Севан *, Sevani Shrjan, Sisiani Shrjan, Spitak *, Spitaki Shrjan, Step'anavan *, Step'anavani Shrjan, T'alini Shrjan, Tashiri Shrjan, Taushi Shrjan, T'umanyani Shrjan, Vanadzor *, Vardenisi Shrjan, Vayk'i Shrjan, Yeghegnadzori Shrjan, Yerevan*

Законодавча влада представлена однопалатним парламентом.

Республіка Грузія

 
 

Територія - 69,7 тис. км2. Населення - 5,4 млн чоловік. Столиця - Тбілісі.

Територія Грузії простяглася від субтропіків Чорноморського узбережжя до хребтів Великого Кавказу. Порти Батумі, Поті, Сухумі сприяють міжнародним

зв'язкам.Граничить з Росією, Туреччиною, Азербайджаном, Арменією. Довжина берегової лінії - 310 км. Клімат переважно субтропічний 7-15 градусів в січні, зумовлений впливом гірського рельєфу. Вершина країни – г.Шхара (5068 м). На півдні країни – степова зона.

Державний устрій Грузії – президентська республіка. Країна поділена на 66 адміністративних районів + 2 автономних республіки, Абхазська і Аджарська. Столиця – Тбілісі. Законодавча влада представлена однопалатним парламентом. Нараховується понад 40 партій, найчисельніші і найвпливовіші з яких: Демократичний Союз Грузії, Народний Фронт, Республіканська партія, Партія монархістів.

Україна

Державний устрій: Згідно 133 статті Конституції України: “Систему адміністративно-територіального устрою України складають: Автономна Республіка Крим, області, міста, райони, райони в містах, селища і села.”

 
 

До складу України входять: Автономна Республіка Крим, 24 області, міста Київ і Севастополь.

 

 
 

В Конституції записано, що міста Київ і Севастополь мають спеціальний статус, який визначається спеціальними законами України.

Змішана республіка. Законодавча влада представлена однопалатним парламентом.

2. Економіко-географічне положення.

Країнами Закавказзя є Азербайджан, Вірменія, Грузія. Ці країни розташовані у південній частині Кавказького перешийку. На півдні цей регіон має границі із Турцією, Іраном, а на півночі із Росією. Регіон, розташований між Чорним та Каспійським морями, має вигідне географічне положення. Морські узбережжя створюють сприятливі умови для розвитку економічних зв'язків. Через порти Чорного моря здійснювались традиційно зв'язки країн Закавказзя з Україною, а через порти Каспійського моря - з країнами Центральної Азії та Ро­сійським Поволжям. Узбережжям морів проходять основні сухопутні шляхи, що сполучають регіон з півднем Росії. Приморське положення сприяло формуванню тут морського комплексу з потужним портовим господарством.

Азербайджан, розташований у східній частині регіону, має широкий вихід до Каспійського моря, що забезпечує країні можливості міжнародних зв'язків з Росією, Іраном, країнами Центральної Азії. Працює паромна переправа з Туркменістаном. З країнами регіону зв'язки здійснюються сухопутним транспортом.

 

3. Природні умови і ресурси.

Регіон займає порівняно невелику компактну територію, яка відрізняється про­те великою різноманітністю природних умов та ресурсів. Майже 2/3 території За­кавказзя - гори, і це відповідним чином впливає на характер і особливості вико­ристання території. Вертикальна поясність, притаманна гірським країнам, впли­ває на спеціалізацію сільського господарства: на порівняно незначних площах те­риторії можна помітити чергування різних типів використання земель: від вирощування субтропічних культур до відгонно-пасовищного тваринництва. До того ж гірський рельєф ускладнює сільськогосподарське використання території, промислове та цивільне будівництво, прокладання шляхів сполучення та інших комунікацій. В горах трапляються обвали, зсуви, снігові лавини та інші небезпечні природні явища, що загрожують господарській діяльності та життю людини. Сейсмічність цього району, приблизно 6-8 балів. Водночас гірський рельєф у поєднанні з морським узбережжям та субтропічним кліматом робить цей регіон одним з найпривабливіших курортно-рекреаційних та туристських центрів Євразії. Близько 60% поверхні Закавказзя розташовано на висоті 600 м над рівнем моря і обіймають її схили і відножини Великого Кавказу, а також хребти Малого Кавказу. На Ленкоранській низовині – вологі субтропіки і випадає 1200 мм опадів за рік. Вологі Субтропічні ліси зростають у Західному Закавказзі, де вони займають 55% площини і на південному сході Східного Закавказзя. Ліси виконують вагомі функції: вітрозахисні, протиерозійні, воднорегулюючі, а також бальнеологічні. Країни Закавказзя мають великі запаси водяних ресурсів. Річки: Кура, Алазань, Раздан, Аракс, Ріоні; озера: Ріца, Севан, Сарису та ін.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2023 україномовні реферати та навчальні матеріали