Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Доля династії Романових

Реферати / Історія / Доля династії Романових

Зрадництво керівництва армії було для Миколи II важким ударом. Генерал Рузський сказав імператору, що треба здаватися на милість переможця, тому що вище командування, що стоїть на чолі війська, проти імператора, і подальша боротьба буде марна.

Перед царем встала картина повної руйнації його влади і престижу, повна його відособленість, і в нього пропала усяка впевненість у підтримці з боку армії, якщо Глави її в декілька днів перейшли на сторону ворогів імператора.

Государ цю ніч із 1 на 2 березня довго не спав. Ранком він передав генералу Рузському телеграму з повідомлення голови Думи про свій намір зречення від престолу на користь сина Олексія. Самий він із сім'єю мав намір як приватна особа мешкати в Криму або Ярославської губернії. Декілька часів пізніше, він наказав покликати до себе у вагон професора С.П.Федорова і сказав йому: -Сергій Петрович, відповісти мені відверто, хвороба Олексія невиліковна?" Професор Федоров відповів: -Государ, наука говорить нам, що ця хвороба невиліковна. Бувають, проте, випадки, коли особа, одержима нею, досягає шанобливого віку. Але Олексій Миколайович, проте, буде залежати завжди від усякого випадку. Государ смутно сказав: - Це саме те, що мені говорила Государиня . Ну, якщо це так, якщо Олексій не може бути корисний Батьківщині, як би я того бажав, то ми маємо право зберегти його при собі."

Рішення було їм прийнято, і ввечері 2 березня, коли приїхали з Петрограда представник Тимчасового Керівництва А.И.Гучков - військові і Морські міністри і член виконкому Думи В.В.Шульгін, він передав їм акт зречення.

Акт про зречення був видрукуваний і підписаний у 2-х примірниках. Підпис царя був зроблений олівцем. Час, зазначений в Акті, - 15 часів, відповідало не фактичному підписанню, а часу, коли Миколою II було прийняте рішення про зречення. Після підписання Акта Микола II виїхав назад в Ставку, щоб попрощатись з армією.

3 березен, п'ятниця. (Щоденник Миколи II): "Спав довго і міцно. Прокинувся далеко за Двинськом. День стояв сонячний і морозний. Говорив із своїми про вчорашній день. Читав багато про Юлія Цезаря. У 8.20 прибув у Могилів. Всі чини штабу були на платформі. Прийняв Олексєєва у вагоні. У 9.30 перебрався у дім. Олексєєв прийшов з останніми звістками від Родзянко. Надається, Миша (молодший брат царя) зрікся на користь виборів через 6 місяців Установчого збору. Бог знає, хто його підказав підписати таку гидоту! У Петрограді безладдя припинилися - аби так продовжувалося далі"1.

Так, через 300 років і 4 роки після шістнадцятирічного хлопчика, що неохоче прийняв престол на прохання російського народу (Михайло I), його 39-літній нащадок, теж по імені Михайло II під тиском Тимчасові Уряду і Думи втратив його, пробувши на престолі 8 часів із 10 до 18 часів 3 березня 1917 року. Романовська династія припинила своє існування. Наступає останній акт драми.

8 березня 1917 р. колишній імператор після прощання з армією приймає рішення виїхати з Могилева і 9 березня прибуває в Царське Село. Ще до від'їзду з Могилева представник Думи в Ставці повідомив, що колишній імператор "повинний вважати себе як би заарештованим".

9 березня 1917 р., четвер. (Щоденник Миколи II):" Незабаром і благополучно прибув у Царське Село - 11.30. Але боже, яка різниця, на вулиці і навкруги палацу, усередині парку вартові, а усередині під'їзду якісь прапорщики! Пішов наверх і там побачив Алікс і дорогих дітей. Вона виглядала бадьорою і здоровою, а вони усе ще лежали хворі в темній кімнаті. Але самопочуття в усіх гарне, крім Марії, у якої кір. Нещодавно почалася. Погуляв із Долгоруковим і попрацював із ним у садку, тому що далі виходити не можна! Після чаю розкладали речі"1.

З 9 березня по 14 серпня 1917 р. Микола Романов із сім'єю живе під арештом в Олександрівськом палаці Царського Села.

У Петрограді посилюється революційний рух, і Тимчасовий уряд, побоюючись за життя царствених арештантів, вирішує перевести їх усередину Росії. Після довгих дебатів визначають містом їхній поселення Тобольск. Туди і перевозять сьома Романових. Їм дозволяють узяти з палацу необхідні меблі, особисті речі, а також запропонувати обслуговуючому персоналу за бажанням добровільно супроводжувати їх до місця нового розміщення і подальшої служби.

Напередодні від'їзду приїхала глава Тимчасового Уряду А.Ф.Керенський і привіз із собою брата колишнього імператора - Михайло Олександровича. Брати бачаться і говорять востаннє - більше вони не зустрінуться (Михайло Олександрович буде висланий у м.Перм, де в ніч на 13 червня 1918 р. він убитий місцевою владою).

14 серпня в 6 годин 10 хвилин поїзд із членами імператорської сім'ї й обслуги під вивіскою "Японська місія Червоного Хреста" відправлявся з Царського Села. В другому поїзді їхала охорона з 337 солдат і 7 офіцерів. Поїзди йдуть на максимальній швидкості, узлові станції оточені військами, публіка віддалена.

17 серпня состави прибувають у Тюмень, і на трьох судах заарештованих перевозять у Тобольск. Сім'я Романових розміщається в спеціально відремонтованому до їхнього приїзду будинку губернатора. Сім'ї дозволили ходити через вулицю і бульвар на богослужіння в церкву Благовіщення. Режим охорони тут був набагато більш легкий, чим у Царському Селі. Сім'я веде спокійне, розмірене життя.

У квітні 1918 р. отриманий дозвіл Президії ВЦИК четвертого скликання про переведення Романових у Москву з метою проведення суду над ними.

22 квітня 1918 р. колона в 150 чоловік із кулеметами виступила з Тобольска до Тюмені. 30 квітня поїзд із Тюмені прибув в Єкатеринбург. Для розміщення Романових тимчасово реквізований будинок, що належить гірському інженеру Н.И.Іпатьєву. Тут із сім'єю Романових мешкали 5 чоловік обслуговуючого персоналу: доктор Боткін, лакей Труп, кімнатна дівчина Демидова, кухар Харитонов і поварчук Седнев.

На початку липня 1918 р. уральський військовий комісар Ісай Голощокін ("Пилип") виїхав у Москву для рішення питання про подальшу долю царської сім'ї. Розстріл усієї сім'ї був санкціонований СНК і ВЦИК. Відповідно до цього рішення Уралсовет на своєму засіданні 12 липня прийняв постанову про страту, а також про засоби знищення трупів і 16 липня передав повідомлення про це по прямому проводі в Петроград - Зинов'єву. По закінченні розмови з Єкатеринбургом Зинов'єв відправив у Москву телеграму: "Москва,Кремль,Свердлову. Копія - Леніну. З Єкатеринбурга по прямому проводі передають таке: Повідомте в Москву, що обумовленого з Пилипом суду по військових обставинах чекати не можемо. Якщо Ваша думка протиположна, зараз же, поза всякою чергою повідомте в Єкатеринбург. Зинов'єв"1.

Телеграма була отримана в Москві 16 липня в 21 час 22 хв. Фраза "обумовлений із Пилипом суд" - це в зашифрованому виді рішення про страту Романовых, про яке умовився Голощекин під час свого перебування в столиці. Проте, Уралсовет просив ще раз письмово підтвердити це раніше прийняте рішення, посилаючись на "військові обставини", тому що очікувалося падіння Єкатеринбурга під ударами Чехословацького корпуса і білої Сибірської армії.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2023 україномовні реферати та навчальні матеріали