Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Доля династії Романових

Реферати / Історія / Доля династії Романових

Відповідна телеграма в Єкатеринбург із Москви від СНК і ВЦИК, тобто від Леніна і Свердлова з твердженням цього рішення була негайно відправлена.

Л.Троцький у щоденнику від 9 квітня 1935 р., знаходячись у Франції, зробив запис своєї розмови з Я.Свердловим. Коли Троцький дізнався (він був у від'їзді), що царська сім'я розстрілена, він запитав у Свердлова: "А хто вирішив?" "Ми тут вирішили, відповів йому Свердлов. Ілліч вважав, що не можна лишати їм живого стяга, особливо в теперішніх важких умовах". Далі Троцький пише: "Деякі думають, що Уральський виконком, відрізаний від Москви, діяв самостійно. Це невірно. Постанова була винесена в Москві."

А чи можна було вивезти родину Романових з Єкатеринбурга для того, щоб зрадити її відкритому суду, як про це було оголошено раніше? Очевидно, і. Місто пало через 8 днів після страти сім'ї - термін для евакуації достатній. Адже самим членам президії Уралслвета і виконавцям цієї страшної акції вдалося благополучно вибратися з міста і добратися до частин Червоної Армії.

Отже, у цей фатальний день 16 липня 1918 р. Романови й обслуга лягли спати, як звичайно, у 22 години 30 хв. У 23 години 30 хв. в особняк явилося двоє особоуповноважених від Уралсовета. Вони вручили рішення виконкому командиру охорони Єрмакову і коменданту дома Юровському і запропонували негайно приступити до виконання вироку.

Розбудженим членам сім'ї і персоналу повідомляють, що в зв'язку з наступом білих військ особняк може виявитися під обстрілом, і тому з метою безпеки потрібно перейти в підвальне помешкання. Семеро членів сім'ї - Микола Олександрович, Олександра Федорівна, дочка Ольга, Тетяна, Марія і Настасія і син Олексій, троє слуг, що добровільно залишилися, і лікар спускаються з другого поверху вдома і переходять у кутову напівпідвальну кімнату. Після того, як всі ввійшли і закрили двері, Юровський виступив уперед, вийняв із кишені лист паперу і сказав: "Увага! Оголошується рішення Уралсовета ." І як тільки пролунали останні слова, роздалися постріли. Стріляли: член колегії Уральського ЦК - М.А.Медведєв, комендант дома Л.М.Юровський, його помічник Г.А.Никулін, командир охорони П.З.Єрмаков і інші рядові солдати охорони - мадяри1.

О першій годині попівночі 17 липня усе було кінчено.

Через 8 днів після убивства Єкатеринбург пал під тиском білих, і група офіцерів ввірвалася в будинок Іпатьева. В подвір'ї вони виявили голодного спанієля цесаревича, Джоя, що блукав у пошуках хазяїна. Будинок був порожній, але його вид був лиховісним. Всі помешкання були сильно засмічені, а печі в кімнатах забиті попелом від спалених речей. У кімнаті дочок була пустота. Порожні коробки від цукерок, вовняний плед на вікні. Похідне ліжко великих княжен знайшли в кімнатах охорони. І ніяких ювелірних речей, ніякого одягу в будинку. Це "постаралася" охорона. По кімнатах і на смітнику, де жила охорона, валялося саме дорогоцінне для сім'ї - ікони. Залишилися і книга. І ще була множина пухирців із ліками. У їдальні знайшли чохол із спинки ліжка однієї з княжен. Чохол був із кривавим слідом обтертих рук.

На смітнику знайшли георгіївську стрічку, що цар до останніх днів носив на шинелі. До цього часу в Іпатьевський будинок уже прийшов старий царський слуга Чемодуров, звільнений із в'язниці. Коли серед розкиданих по будинку святих ікон Чемодуров побачив уяву Федоровської Божей матері, старий слуга сполотнів. Він знав, що з цією іконою його цар живий ніколи не розсталася б.

Тільки в одній кімнаті вдома був наведений порядок. Усе було вимито, вичищено. Це була невеличка кімната, розміром 30-35 кв.м, обклеєна обоями в клітинку, темна; її єдине вікно упиралося в косогір. На вікні був установлений важкий штахет. Одна зі стін - перегородка була усіяна слідами від куль. Стало ясно: тут розстрілювали.

Уздовж карнизів на підлозі - сліди від замитої крові. На інших стінах кімнати було також множина слідів від куль, сліди йшли віялом по стінах: певне, люди, що розстрілювали, металися по кімнаті.

На підлозі - ум'ятини від штикових ударів (тут, очевидно, доколювали) і два кульових отвори (стріляли в лежачого).

На той час уже розкопали сад у будинку, обстежили ставок, розрили братерські могили на цвинтарі, але ніяких слідів царської сім'ї не змогли знайти. Вони зникнули.

Верховним правителем Росії - адміралом А.В.Колчаком для розслідування справи царської сім'ї був призначений слідчий з особливо важливих справ - Микола Олексійович Соколов. Він повів слідство жагуче і фанатично. Вже був розстріляний Колчак, повернулася Радянська влада на Урал і в Сибір, а Соколов продовжував свою роботу. З матеріалами слідства він проробив небезпечний шлях через усю Сибір на Далекий Схід, потім в Америку. У еміграції в Парижі він продовжував брати показання в уцілілих свідків. Він помер від розривуя серця в 1924 р., продовжуючи своє високопрофесійне розслідування. Саме завдяки кропіткому розслідуванню Н.А.Соколова стали відомі страшні подробиці розстрілу і поховання царської сім'ї. Повернемося до подій ночі 17 липня 1918 р.

Юровський вишикував заарештованих у два ряди, у першому - уся царська сім'я, у другому - їхнього слуги. Імператриця і спадкоємець сиділи на стільцях. Правофланговим у першому ряду стояв цар. У потилицю йому стояв один із слуг. Перед царем, віч-на-віч стояв Юровський, тримаючи праву руку в кишені штанів, а в лівої тримав невеличкий листок, потім він зачитав вирок .

Не встиг він дочитати останні слова, як цар голосно перепитав його: "Як, я не зрозумів?" Юровський прочитав удруге, при останньому слові він моментально вихопив із кишені револьвер і вистрілив в упор у царя. Цар упав. Цариця і дочка Ольга намагалися осінити себе хресним знаком, але не встигнули. Одночасно з пострілом Юровського роздалися постріли розстрільної команди. Звалилися на підлогу всі інші десять чоловік. По лежачим було зроблено ще декілька пострілів. Дим затьмарив електричне світло й утруднив подих. Стрілянина була припинена, були розкриті двері кімнати з тим, щоб дим розійшовся.

Принесли носилки, почали прибирати трупи. Першим був винесений труп царя. Трупи виносили на вантажний автомобіль, що знаходиться в подвір'ї. Коли клали на носилки одну з дочок, вона закричала і закрила лице рукою. Живими виявилися також і інші. Стріляти було вже не можна, при розкритих дверях постріли могли бути почуті на вулиці. Єрмаков взяв у солдата гвинтівку зі штиком і доколотив усіх, хто виявився живий. Коли всі заарештовані вже лежали на підлозі, спадкоємець усе ще сидів на стільці. Він чомусь довго не падав на підлогу і залишався ще живий . Його дострелили пострілом у голову і груди, і він звалився зі стільця. З ними разом була розстріляна і та собачка, що принесла із собою одна з княжен.

Після навантаження убитих на машину біля трьох часів ночі виїхали на місце, що повинний був приготувати Єрмаков за Верхнє-Ісетським заводом. Проїхавши завод, зупинилися і стали перевантажувати трупи на пролетки, тому що далі проїхати на машині було не можна.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2023 україномовні реферати та навчальні матеріали