Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Іваничук Р. Художній зміст роману

Реферати / Література / Іваничук Р. Художній зміст роману

У цикл оповідань Дімарова “Містечкові історії” входять повісті “Квартира”, “Мама Люба”, “Листи з небуття”, “Галочка”, “Петля”, “Пам’ять”.

У повісті реквіємі “По матері” - постає перед читачем проблема батьків і дітей, безмірна щирість материнської любові та невдячність дітей. Все своє життя мати присвятила аби збудувати синові нову хату. Проте коли син виріс і вернувся із армії, то не знайшлося метрі місця і новому домі. Тому й у доживає вона свого віку у старій мазанці і навіть у смертну годину не було її сина поруч - вона помирає на руках у чужих людей. Своїм твором автор підкреслює що мати, то є символ добра на землі, людяності любові, її духовна краса, безмежна любов розкривається в турботах про сина. Автор нагадує нам, що де б ми не були завжди з нами буде материнська любов, і її не можна забути, зрадити.

В оповіданні “Три наречені для нашого тата” розкривається також проблема батьків та дітей, але вже с іншого боку. Тут зображуються звичайні сімейні стосунки , але крізь буденність автор висловлює повагу та вшанування до батька, як основи та голови сім’ї.

“Нечиста сила” - цей твір засуджує армію нероб та дармоїдів в установах та відомства. Твір здається фантастичним, але насправді він описує нашу реальність.

В центрі оповідання “Колектив і Колядко” зображений простий дільничній лікар Колядко, який любить свою роботу та намагається працювати чесно та віддано. Але ті хабарники та нероби, що оточують його не люблять таких працьовитих людей і всіма засобами намагаються знищити його, принизити. Автор своїм твором показує нам наскрізь прогнилу систему бюрократизму, засуджує егоїзм, підлість та славить чесну працю справжніх людей.

Роман О.Гончара “Собор” – видатне літературне і суспільне явище. Йому випала нелегка доля: критика замовчування, заборони. Автор підняв такі актуальні проблеми, які нікого не можуть залишити байдужими. Це перш, за все проблема духовності.

Роман має символічну назву, бо він - це втілення високого духу народного, мірило людських цінностей. Через відношення до собору автор показує велич і підлоту, чистоту, красу і звироднілість людських душ, та закликає нас нащадків бути духовно красивими людьми. Головною думкою роману звучать слова старого вчителя, звернені до героїв роману а таким чином і до нас “Бережіть собори ваших душ!”. Автор своїм твором виступає проти бездуховності, бюрократизму, духу руйнування.

 

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2023 україномовні реферати та навчальні матеріали