Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Трафаретний друк

Реферати / Інші / Трафаретний друк

Усім відомо, що гарне, зручне і привабливе пакування багато в чому визначає успіх товару. Саме тому його виробництво є одним із напрямків, який найшвидше розвивається в поліграфії, окрім збільшення обсягів випуску постійно зростає її розмаїття, використовуються усі нові методи виробництва.

Відомо, що основними способами нанесення зображення на пакування традиційно є офсет і флексографія. Поза сумнівом, що з використанням цих способів друку в майбутньому будуть виготовляти основні обсяги пакування, проте часто виникає необхідність шукати нові вирішення. Причин цьому кілька. Перш за все, це неможливість задруковування офсетом або флексографією широкої гами матеріалів, які використовують для виробництва пакування і які різняться як за хімічним складом, так і за формою й щільністю. Ці способі друку виявляються абсолютно неспроможними й нерентабельними, колі мова йде про широкий асортимент продукції при малій її тиражності. І, нарешті висока вартість обладнання, спеціальні вимоги для забезпечення роботи й потреба у фахівцеві для обслуговування роблять його недосяжним для багатьох невеликих підприємств, які бажають самостійно надрукувати пакування для своєї продукції.

Особлива роль відводиться трафаретному друкові у виробництві ексклюзивного пакування для парфумів, алкогольної продукції, кондитерських виробів, подарунків. Ексклюзивне пакування випускається малими накладами, що, без сумніву, потребує застосування шовкографії для його виготовлення, а необхідність відтворення спецефектів при друці робить цей спосіб практично незамінним.

Трафаретний друк є чудовою альтернативою офсету і флексографії при друці на пакуванні з таких матеріалів, як папір, картон, плівка й пластики, і практично є незамінним при нанесенні зображення на флакони, пляшки тканинне пакування. Його головна перевага — універсальність, яка разом із відносно низькими виробничими витратами робить трафаретний друк потужною зброєю у руках невеликих виробників. На одному й тому ж верстаті можна задруковувати тонкий папір і гофрокартон, поліетиленові пакети і полотняні мішки.

Окрім універсальності і низьких витрат на обладнання, трафаретний друк має низку інших беззаперечних переваг. Лише тафаретний друк дає змогу отримати яскраві й насичені кольори, стійкі до всіх видів впливу. Лише трафаретний друк дає змогу одержання глянцевого, перламутрового, флуоресцентного та інших особливих ефектів, вкрай важливих для малотиражного ексклюзивного пакування.

Важливим плюсом трафаретного друку є можливість виготовлення дрібних тиражів при високій рентабельності і повній відсутності відходів на настроювання обладнання. Якщо необхідно виготовляти пакування накладом від 300 до 2000 примірників, або й менше, трафаретний друк — те, що вам потрібно.

Що стосується обладнання, то кожен може вибрати варіант, прийнятний за продуктивністю й вартістю. Продуктивність трафаретного обладнання для друку по плоских поверхнях складає від 300 фарбовідбитків на годину для найпростіших ручних верстатів до 2500 при використанні автоматичних ліній. Вартість найпростішого ручного верстата не перевищує $ 1000, що окупиться кількома тиражами протягом 2 — 3 тижнів.

Незважаючи на високу універсальність трафаретного друку, особливості нанесення зображення на той чи інший вид пакувальної продукції,без сумніву існують. Нижче наводяться короткі описи обладнання і матеріалів для трафаретного друку нарізних видах пакування і пакувальних матеріалів.

ПАПІР, КАРТОН І ГАФРОКАРТОН

Друк може відбуватись на будь-яких верстатах,починаючи від найпростіших ручних. Кількість фарб необмежена. Можливе якісне відтворення растрових зображень. Вигідна відмінність трафаретного відбитка на паперовому і картонному пакуванні у високій яскравості й насиченості фарб. При друкові можна використовувати флуоресцентні, металізовані і високоглянцеві фарби. Дуже ефектні використання глітерів, які являють собою блискучі пліестерові порошки, якими можна посипати свіжий відбиток чи наносити через трафарет.

Для друку на папері й картоні рекомендуються фарби Argon серій Vinil Gloss 16.000 (глянцева) або Vinil Matt 17.000 (матова). Якщо підкладка висококрейдована, то доцільно використовувати фарбу на целюлозній основі (наприклад, серії Ecoposter), оскільки лише ці фарби дають добру адгезію. При друці на гафрокартоні добре зарекомендували себе водяні фарби Manoukian серії Texilac AF. Разом із нижчою вартістю порівняно з фарбами на основі розчинників вони не мають запаху і не токсичні.

ПОЛІМЕРНІ ПЛІВКИ

Трафаретний друк на плівковому пакуванні, яке виготовляється, як правило, із поліетилену і поліпропилену, використовується доволі рідко, однак останнім часом його все частіше застосовують для виробництва малотиражних поліетиленових пакетів. Пакети можна задруковувати як на звичайних верстатах, так і на карусельних, які мають декілька друкарських столів і рамотримачів. На карусельних верстатах можна друкувати растрові кольорові зображення з ліпшим суміщенням.

При друці на поліетилені важливо, щоб його поверхня була оброблена коронним разрядом або полум’ям. В іншому випадку адгезія фарб і матеріалу є надзвичайно малою. Поліетилен і поліпропілен належать до так званих “важких” матеріалів. Тому для друку на них необхідні особливі фарби, наприклад, двокомпонентна Poligloss 88.000 на епоксидній основі.

Для пакування товарів легкої промисловості, таких як сорочки, жіночі колготи та ін., використовують прозорі лавсанові чи поліпропиленові плівки. Друк на них виконують із внутрішнього боку, який захищає зображення, а використання матових фарб дає змогу здешевити відбиток. Застосування матових фарб зумовлено тим, що завдяки блискучому пластику вони виглядають глянцевими. Рекомендуються фарби серії Vinil Matt 17.000, Vinil Flat 38.000 i Vinil Fast 36.000.

 

ПЛАСТМАСИ

Часто треба на пластиках, які мають велику товщину (150—200 мм і більше), які використовують для виробництва пакування для іграшок, сувенірів, парфумів і косметики, товарів легкої промисловості. Це, переважно, матеріали на основі ПВХ, поліефірів, поліпропілену. Друк на таких матеріалах офсетним і флексографічним способами є ускладеним через значну товщину основи й проблеми підбору фарб, особливо в офсеті. Трафаретний друк легко вирішує ці завдання. Єдиною проблемою є досягнення високої продуктивності при друці великих тиражів. У цьому випадку можна використовувати напівавтоматичні й автоматичні лінії, наприклад, Unostar i Speed-O-Matt фірми Argon. Для друку використовують фарби як на основі розчинників, так і УФ-сушіння. Вибір конкретної серії фарби визначається, перш за все, типом задрукованого матеріалу. Найпопулярніші серії фарб на основі розчинників: Higloss Vinil 35.000, Vinil Flat 38.000, Vinil Fast 36.000; УФ-сушки: Instacure 34.000, Uniprint 104.000.

Мішки з тканини Й паперу

Трафаретним способом бездоганно наносяться зображення на папір і полотняні мішки, які використовують для пакування сипучих продуктів. Друк в одну фарбу можна здійснювати на звичайних трафаретних верстатах-столах, для багатофарбового друку треба застосовувати карусельні верстати. Фарби для друку на паперових мішках ті ж, що наводились вище для друку на папері, для полотняних же мішків рекомендуються водні фарби для друку на тканинах серії Texilac PO i Texilac AF фірми Manoukian. Вони мають високу стійкість до зовнішніх впливів.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2022 україномовні реферати та навчальні матеріали