Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Мій вид спорту - футбол

Реферати / Фізкультура і спорт / Мій вид спорту - футбол

2.15. 11-метровий штрафний удар (правило XIV)

Якщо футболіст порушив правила гри в межах свого штрафного майданчика, команда суперників дістає право на виконання 11-метрового удару.

Всі гравці, крім воротаря, і той, що виконує удар з 11-метровоУ позначки, перебувають за межами штрафного майданчика на відстані 9,15м від м'яча. Воротар до і під час удару може пересуватися по лінії воріт (між бічними стояками). Удар спрямовано вперед, але можна і розіграти м'яч з одним із партнерів, тільки не назад або вбік. М'яч, забитий у ворота безпосередньо із штрафного удару, зараховується.

Для виконання 11-метрового штрафного удару час першої чи другої половини гри подовжується. Якщо 11-метровий удар виконується за подовженого часу (в першій або другій половині) і м'яч після торкання воротарем руками влітає у ворота, гол зараховується.

За кожне порушення цих правил гри футболістами команди, що захищається, а гол не забито, удар повторюється. Коли ці правила порушує гравець команди, що атакує, крім виконавця удару, забитий гол не зарахо­вується, а удар повторюється.

Коли виконувати удар перешкоджають гравці команди суперників, його повторюють.

Якщо після подачі свистка суддя виявив будь-які порушення правил в розташуванні гравців, він дає можливість виконати удар. Залежно від того, забито гол чи ні, суддя вирішує, чи порушення мало місце з боку гравця команди, що атакуе або захищається, зараховує гол або призначає повторне виконання удару.

Під час виконання штрафного удару воротар стоїть обличчям до поля, м'яч нерухомий. Суддя має бачити, хто із гравців здійснюватиме удар.

У випадках передачі м'яча назад під час виконання 11-метрового удару суддя попереджає гравця, а гру поновлюють вільним ударом гравці команди-суперниці.

Перед виконанням 11-метрового штрафного удару, воротаря можна замінити польовим гравцем, але про це слід повідомити суддю, а гравець, який заступатиме воротаря мусить змінити одяг. Якщо воротар відмовляється захищати ворота під час 11-метрового штрафного удару, суддя його попереджає, а після повторної відмови усуває з поля. Іншого воротаря (замисть того, якого усунуто з поля) призначає капітан команди. Коли ж призначений капітаном гравець відмовляється захищати ворота, суддя оголошує закінчення гри.

Під час виконання штрафних ударів з-поза меж штрафного майданчика всі гравці команди, яка захищається, розташовуються на відстані 9,15 від м'яча.

2.16. Укидання м'яча в гру з-за бічної лінії поля (правило XV)

М'яч уводиться в гру вкиданням із-за бічної лінії у випадках, коли він перегнув бічну лінію по землі або в повітрі. Якщо останнім м'яча торкнувся футболіст команди, яка захищалась, то вводитиме м'яч у гру із-за бічної лінії гравець атакуючої команди і навпаки. М'яч уводиться в гру з місця, де він перетнув бічну лінію. М'яч укидають обома руками, замах­нувшись з-за голови. Вважаеться, що він у грі лише тоді, коли опиниться в межах поля. Гравець, який його кидав, може грати ним тільки після передачі іншого гравця (своії команди або команди суперника). Вкидають м'яч у гру стоячи обличчям до поля.

М'яч, укинутий із-за бічної лінії безпосередньо у ворота, не зараховується. Правила гри дозволяють укидати м'яч із-за бічної лнії з місця і з розгону, але з відстані, що не перевищує 1 м від лінії. Гравцям у полі заборонено перешкоджати футболістові, який укидає м'яч у гру. Якщо після вкидання м'яч торкнувся землі перед бічною лінією і вкотився в поле, вкидання слід повторити, а коли після вкидання з-за бічної лінії м'яч влетить у власні ворота і ніхто його не торкнувся, гра відновлюється пробиваниям кутового удару. У випадках, коли м'яч із-за бічної лінії влетить у ворота суперника, він уводиться в гру ударом від воріт.

2.17. Удар від воріт (правило XVI)

Якщо м'яч повною своєю окружністю по землі або в повітрі перетне лінію воріт, крім лінії між двома стояками і поперечиною воріт, а останнім його торкнеться гравець команди, що атакує, суддя дає команду ввести його в гру ударом від воріт, який виконує будь-хто із гравців ко­манди, що захищається. М'яч для удару від воріт ставиться довільно на будь-яке місце воротарського майданчика (незалежно від того, з якого боку воріт м'яч перетнув лінію воріт). Після удару від воріт, м'яч вва­жаеться у грі тільки після того, як покине межі штрафного майданчика. Якщо це правило порушено, удар повторюється. Гравець, який виконує удар від воріт, може торкнутися м'яча повторно тільки після дотику його іншим гравцем команди. Під час удару від воріт ніхто із гравців коман­ди, що атакує, не може перебувати в межах штрафного майданчика. Ко­ли ж гравець команди, яка виконує удар від воріт, торкнеться м'яча в ме­жах штрафного майданчика, суддя дає команду повторити вільний удар.

Трапляється, що після удару від воріт м'яч знову поверне в межі штраф­ного майданчика і один із гравців, крім воротаря, упіймає його руками, суддя призначає 11-метровий штарфний удар, але вже не за повторне торкання м'яча, а за гру руками. Якщо після удару від воріт м'яч перетне лінію воріт за межами штрафного майданчика, призначається кутовий удар.

2.18. Кутовий удар (правило XVII)

Якщо м'яч повною своєю окружністю по землі або в повітрі перетне лінію воріт (за винятком площі, окресленої боковими стояками і поперечиною воріт, після того, як останнім його торкнеться гравець команди, яка обороняється, суддя призначає кутовий удар, що виконує один із гравців команди, яка атакує з місця кутового удару тієї половини лінії воріт, яку перетнув м'яч (справа або зліва від воріт). М'яч, забитий безпосередньо з кутового удару, зараховується. Під час виконання кутового удару всі гравці команди, яка захищається, перебувають на відстані 9,15 м від м'яча. Кутовий удар завдається по нерухомому м'ячу. Ставиться він на будь-яке місце в секторі подачі. Якщо після удару м'яч по землі або в повітрі перетне лінію воріт і знову повернеться на поле, гра припиняється і призначається удар від воріт.

Правила виконання серії штрафних 11-метрових ударів під час визначення переможця у грі, що з додатковим часом закінчилася внічию.

Якщо проведений матч з додатковим часом закінчився внічию, суддя призначає серію штрафних 11-метрових ударів. За допомогою монети суддя проводить жеребкування і команда, капітан якої виграв, перша завдає удар. Команди виконують по п'ять ударів почергово (один удар завдає одна команда, наступний — друга). Якщо результат і надалі залишається нічийним, гравці продовжують пробивати 11 -метрові удари в тій самій послідовності, доки якась із команд не матиме переваги в забитих м'ячах після однакової кількості виконаних ударів, що і робить її переможцем. 3дійснюють 11-метрові удари тільки футболісти, які брали участь у грі (перебували на полі і не були замінені під час матчу). Травмованого воротаря заступає запасний, якщо команда не вичерпала ліміту замін. Кожен окремий удар завдає інший футболіст. Коли усі гравці виконали по одному удару, а рахунок залишився нічийний, кожен з них робить те саме вдруге. Всі гравці, крім воротарів і того, хто здійснює удар, мусять перебувати в центральному колі поля.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2023 україномовні реферати та навчальні матеріали