Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Мій вид спорту - футбол

Реферати / Фізкультура і спорт / Мій вид спорту - футбол

2.2. Поле для гри у футбол (правило І)

Ігри у футбол проводяться на полях, що мають розміри 90 - 120м завдовжки 160 - 90м завширшки. А для міжнародних змагань відповідно - 100 - 110 м і 64 - 75 м. Ширина ліній розмітки, як і товщина стояків та поперечини воріт, — 12 см. На кутах поля і на з'єднанні бічних ліній з лінією центру поля (на відстані 1 м від бічної лінії) ставлять прапорці, що мають висоту 1,5 м і розміри полотна 40 х 30 см. Від внутрішнього боку стояків воріт в правий і лівий бік на відстані 5,5 м і вглиб по­ля на 5,5 м накреслюють лінії, які з'єднані лінією паралельною воротам і утворюють прямокутник, що визначає межі воротарського майданчика. Лінія, проведена паралельно воротам, має довжину 18,56 м. У такий самий спосіб визначаються і межі штрафного майданчика, тільки тут від стояків по лінії воріт, як і вглиб поля, відстань буде 16,5 м. Позначки цих ліній з'єднуються паралельною воротам лінією. Довжина лінії штрафного майданчика — 40, 56 м.

Від центру лінії воріт в глиб поля на відстані 11 м позначають місце, з якого виконують одинадцятиметровий штрафний удар. Від цієї позначки на відстані 9,15 м накреслюють дугу, яка з'єднуеться з лінією штрафного майданчика. Від позначки центру поля викреслюють центральне коло радіусом 9,15 м. Посередині лінії воріт на однаковій відстані від кутових прапорців встановлюються ворота завширшки 7,32 м і висотою 2,44 м (вимірюють від лінії воріт до нижнього краю поперечини). На воротах прикріплюється сітка, так щоб м'яч не міг проскочити у незакріплені частини. Сітка мусить бути натягнутою і не заважати рухам воротаря. Бічні стояки і поперечина воріт робляться з дерева або металу і можуть мати квадратну, округлу або овальну форму. Сітки виготовляються із звичайного або нейлонового мотузка. За лініями воріт передбачено місця для фотографів, кореспондентів, які під час матчу перетинати заборонено (2 м від кутових прапорців, 3,5 м від точок з'єднання ліній воротарського майданчика з лінією воріт і 6 м за бічними стояками воріт). Усі перешкоди, канави тощо, котрі знаходяться ближче 3 м від бічних ліній поля і ближче 6 м від лінії воріт, мусять бути закритими, щоб гравці не остерігались одержати пошкодження або травми. Рішення про стан поля і його придатність до прове­дения змагань приймає суддя матчу (а в іграх професійної ліги — суддя та інспектор) безпосередньо перед початком гри. Місця для запасних гравців повинні бути відділені від глядачів.

На всіх змаганнях обов'язкова присутність лікаря або особи, яка мог­ла б надати першу медичну допомогу. Кожне футбольне поле, де проводяться зма­гання, має приймати комісія, до складу якої входить представник колегії суд­­дів. Копію акту про готовность поля до змагань зберігають господарі поля.

2.3. М'яч (правило II)

М'яч має кулясту форму. Виготовлясться зі шкіри або замінників — безпечних для гравців матеріалів. Окружність м'яча 68 — 70 см, маса 410 — 450 г. Тиск повітря в м'ячі в межах 0,6 — 1,1 атмосфер. М'ячі на гру забезпечує команда-господар поля і замінити їх під час змагання можна тільки зі згоди судді. М'ячів має бути стільки, скільки потрібно для проведения гри.

2.4. Учасники змагань (правило III)

У складі кожноі команди бере участь у грі не більше 11 і не менше 7 гравців. Один з них — воротар. Цей склад можна поповнювати під час гри, якщо він був неповний, про що слід повідомити суддю. Прізвище гравця, який вийшов на поле, мусить бути внесене до протоколу змагань. Якщо замену гравців проведено під час перерви, то перед початком друго­го тайму капітан або представник команди має сповістити про це суддю. Якщо запасний гравець вийде на поле без дозволу судді і торкнеться м'яча рукою, той зобов'язаний зупинити змагання, вивести такого гравця з по­ля, а гру продовжити спірним м'ячем з місця, де відбулося порушення правил.

Кількість замін гравців під час гри зумовлюється положениям змагань. Запасний гравець не може вийти на поле без згоди судді і доки поле не покине гравець, якого замінили. Заміни відбуваються тільки під час перерв у грі. Запасний гравець, що виходить на поле, перетинає бічну лінію в центрі поля. Допускається гравець на поле лише з дозволу судді. Запасні гравці потрапляють під юрисдикцію судді навіть тоді, коли не беруть участі в грі.

Кожна команда має капітана, який узгоджує із суддею питания, що стосуються змагань, тільки під час перерв у грі. Перед грою заповнюється протокол, куди заносяться прізвища гравців згідно із заявочним листом. Футболісти, які не пройшли лікарського огляду, до ігор не допускаються (прізвища яких у заявці не завірені підписом і печаткою лікаря).

2.5. Одяг футболита (правило IV)

Одяг гравця складається із футболки (у воротаря із светра), трусів, гетрів, щитків і бутс. На ньому не може бути жодних предметів, які б завдали травм іншим. Певні вимоги ставляться до взуття. У сучасному взутті шипи влиті в подошву або вкручуються в неї, що дає можливість міняти їх залеж­но від погоди. Суддя до початку гри або під час замін перевіряє стан взуття гравців і, якщо виявить порушення, не дозволяє вийти на поле.

Одяг воротаря за кольором відрізняється від одягу гравців обох команд. Якщо є певна схожесть, воротар замінює светр. Так само чинять і гравці коли колір футболок у команд однаковий. В такому разі змінити футболки мусять господарі поля. Футболістам не дозволяється грати без футболок або з опущеними гетрами. На футболках, на спині гравця, мають бути номери висотою 25 см, шириною 12 см, товщина паска 2 см, які за кольором відрізняються від кольору футболок. Номери гравців, які виходять на гру, від 1 до 11, запасних — від 12 і т.д., вони відповідають запису в протоколі змагань. Якщо гравець порушив правила щодо одягу, суддя не допускає його до гри; привівши одяг у відповідність до вимог, гравець може знову вийти на поле тільки з дозволу судді, коли гра зупинена.

2.6. Суддя (правило V)

Змагання проводить суддя, повноваження якого розпочинаються відтоді, як він вийшов на поле. Рішення судді, що стосуються гри, є остаточними. Його обов'язки:

1. Чітко виконувати всі параграфи правил гри.

2. Не застосовувати покарання на користь тих, що винні.

3. Стежити за часом гри, а після закінчення матчу заповнити про­токол.

4. Зупиняти гру, якщо порушено правила, зупиняти або закінчувати й після закінчення часу, за несприятливих атмосферних умов, у разі втручання глядачів, в інших важливих випадках, зафіксованих у пра­вилах і положениях.

5. Стежити, щоб під час гри на футбольному полі сторонні особи були тільки в окремих випадках.

6. Зупиняти гру лише у випадках одержання гравцем травми і на час надання йому допомоги або винесення з поля. Повернути гравця на поле можна тільки тоді, коли гра зупинена.

7. Попереджати або усувати з поля гравців, які неспортивно поводять себе: діють дуже грубо або вживають нецензурні вислови щодо суддів, глядачів, суперників, партнерів по команді.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2023 україномовні реферати та навчальні матеріали