Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Мій вид спорту - футбол

Реферати / Фізкультура і спорт / Мій вид спорту - футбол

Гравець, який розпочинає матч, може повернути м'яч на свою полови­ну поля тільки тоді, коли його торкнувся інший гравець будь-якої коман­ди. Так само розігрується м'яч з центра поля і після забитого гола, і на початку другого тайму, але командою, котра не починала гри в першому таймі. Якщо вже на початку гри буде виявлено порушення правил, удар по м'ячу повторюється. Якщо ж гравець торкнувся м'яча двічі, тоді призначається вільний удар. Коли порушення зафіксовано в межах воротарського майданчика суперників, м'яч вводиться в гру з тієї половини воротарського майданчика, де мало місце порушення правил. Коли гра припинена і порушень правил не було, потрібно ввести м'яч у гру вкиданням спірного м'яча в тому місщ, де він був під час припинення гри. Після вкидання спірного м'яча він вважаеться у грі після торкання землі. Якщо під час вкидання суддею спірного м'яча він покине межі поля, не торкнувшись будь-якого із гравців, то вкидання слід повторити. Якщо сталося повторне порушення правил гри на початку матчу одним і тим самим гравцем, його попереджають, а потім і усувають з поля. Щоправда, в такій ситуації, на початку гри, гравця-порушника можна замінити іншим. Коли гравець відмовляється розпочати гру, суддя мусить оголосити про закінчення матчу. Спірний м'яч розігруєе суддя. Він тримає його на висоті пояса, а гравці розташовуються довольно, але так, щоб не перешкоджати вкиданню спірного м'яча. М'яч суддя вкидає у гру без свистка. Спірний м'яч призначається у випадках:

1. Травми гравця без порушення правил гри.

2. Виходу сторонніх осіб на поле під час гри.

3. Усунення глядачів з поля із-за бічних ліній і із-за воріт.

4. Пошкодження воріт, прапорців або м'яча.

5. Короткочасних атмосферних явищ.

6. Однакових одночасних порушень гравцями обох команд.

7. Пошкодження освітлення стадіону.

Перед початком матчу суддя свистком викликає команди на поле. Якщо в складі не менше семи спортсменов не виходять на поле у відповадному одязі, суддя вдруге подає сигнал свистком. Коли ж команди і тоді не вийдуть на поле, подаеться третій сигнал про закінчення гри. Навмисне зневажання судді перед початком гри зобов 'язує його відмовитися від її проведения. Символічний початок гри сторонньою особою може мати місце тільки в товариських іграх після погодження з организаторами матчу.

2.10. М'яч у грі і поза грою (правило IX)

Коли м'яч, що відскочив від стояка воріт, поперечини, кутового прапорця, судді, асистента судді, залишається в межах поля, він вважаеться у грі. А поза грою — якщо своєю окружністю цілком перетне 6ічну лінію або лінію воріт. Лінії, якими обмежене поле, входять до його розмірів. Гра, зупинена свистком судді, не може продовжуватися доти, доки він не дасть повторний свисток.

2.11. М'яч, забитий у ворота (правило X)

М'яч вважаеться забитим тільки тоді, коли всіею своею окружністю він перетне лінію воріт між двома стояками, пад поперечиною, а гравець атакуючої команди не торкнувся його рукою. Виграє команда, яка за час матчу за­била більше м'ячів. Якщо під час гри жодній із команд забити м'яч не вдалося або обидві команди забили однакову кількість м'ячів, вважаеться, що матч заканчився внічию.М'яч, спрямований у ворота і затриманий сторонньою особою, яка участі у грі не бере, до у ваги не береться. Суддя визнае гол забитим і у випадках, коли гравець команди, яка захищалася, застосовував недозволені прийоми, а м'яч все-таки лінію воріт перетнув, що фіксуе тільки суддя.

М'яч забивають безпосередньо з початкового удару, удару від воріт, штрафного удару, з подачі кутового. Гол не зараховуеться, якщо забитий безпосередньо з вільного удару, вкинутий із-за бічної лінії. Не зараховуеть­ся 1 тоді, коли м'яч перед лінією воріт втратив форму, передбачену прави­лом II.

2.12. Положення поза грою (правило XI)

Гравець вважаеться в положенні поза грою, якщо під час передачі м'яча партнером перебуває ближче до лінії воріт, ніж м'яч, крім випадків:

1. Двое суперників опинилися ближче до власної лінії воріт, ніж гра­вець, якому адресована передача.

2. Гравець перебуває на власній половині поля.

3. М'яч потрапив до гравця від суперника.

4. М'яч переданий гравцеві безпосередньо ударом від воріт.

5. Під час подачі кутового.

6. Під час вкидання м'яча з-за бічної лінії.

7. Під час вкидання спорного м'яча.

Команда, гравець якої займае положения поза грою, не караеться, якщо, на думку суддів, він не впливав на гру, не перешкоджав суперникові та не намагався скористатися цією позицією. Гравець, що перебувае поза грою, караеться вільним ударом.

2.13. Неспортивна поведшка і недозволена гра (правило XII)

Порушення правил вважається навмисним, коли гравець:

1. Ударить або намагається вдарити суперника.

2. Підставляє або намагається підставити ногу, нахиляється попереду або позаду суперника, щоб збити його з ніг

3. Стрибає на суперника.

4. Затримує або штовхає суперника.

5. Зупиняє, передає, ударяє м'яч рукою в межах власного штрафного майданчика (крім воротаря).

За згадану вище неспортивну поведінку та недозволену гру спортсмен карається суддею штрафним ударом з місця порушення правил. Вільним ударом гравець карається за те, що:

1. Грає небезпечно (намагається ногою вибити м'яч із рук воротаря суперників).

2. Атакує суперника правильно (плечем в плече), але не з метою заволодіти м'ячем, який в той час перебуває на недосяжній відстані (понад 2 м).

3. Навмисно перешкоджає супернику, наприклад, перебігає між ним і м'ячем без наміру заволодіти м'ячем.

4. Атакує воротаря, який тримає м'яч в руках або перешкоджає діям су­перника, перебуваючи за межами штрафного майданчика.

5. Як воротар з м'ячем в руках зробить понад чотири кроки або впустить м'яч на землю і ловить його, затримуючи гру.

Футболіст грає грубо, якщо навмисне травмуе суперника або мае намір це зробити.

Атака "підкатом", виконана з різних боків, вважаеться правиль­ною, коли бутс гравця, торкнувшись землі, зіткнувся безпосередньо з м'ячем. За неправильно виконаний "підкат" гравець карається штрафним ударом.

Атака тулубом проведена правильно, якщо виконана:

а) плечем в плече;

б) не неочікуваним і не небезпечним способом; в) на ігровій відстані (не понад 2 м від м'яча); г) з наміром заволодіти м'ячем.

Атака проведена правильно, якщо хоча б одна нога нападаючого гравця контактує із землею. Можна атакувати, штовхаючи плечем в ло­патку суперника, якщо той затупив м'яч, поверну вшися до атакуючого спиною.

Випадкове зіткнення м'яча з рукою не карається. Використання рук для прикриття обличчя та інших вразливих місць тіла від сильно і неочікувано пробитих м'ячів з близької відстані, від яких ухилитися неможливо, вважа­еться ненавмисною грою. Некоректною є навмисна гра рукою з метою припинити атаку суперника, вона карається попередженням, а у випадку зриву голевої ситуації — усуненням з поля.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2023 україномовні реферати та навчальні матеріали