Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Історія Радянського боксу

Реферати / Фізкультура і спорт / Історія Радянського боксу

Третім боксерським центром У. став Харків. У 1921 створюється перша секція: Поль, Буржава, Пельта, Ап-дека, Лацис, Тремель, Дьяков. Організувалися секції при клубах "Спарта", "Штурм", "Юний металіст". У 1925 на річних курсах по підготовці інструкторів ФК увели викладання боксу. У цей же період у Харків приїхав А. Харлампиев, що зумів створити активну групу тренерів з б., у которую ввійшли: Очаров, Глинков, Іванов. З'явилися в X. і гарні б.: К. Шсре-дега, С. Середенко, П. Солониченко, А. Бондаренко, Н. Хижняк і ін. Великим стимулом, що сприяв розвитку б. на У., з'явилося откригие в Харкові в 1931 Ін-та ФК, що готував тренерів з видам спорту і по боксі в т.ч. Бокс викладав Г. Артамонов. Почав розвиватися бокс і в Маріуполеві. Причиною тому був зацікавлений випадок. В одному з до/театрів міста був показаний документальний фільм бою Д. Демисис Д. Туннеем за титул чемп. світу. Цей фільм подивилася секція боксу, очолювана А. Гроссманом. Один з його учнів В. Вильчак, що знав англійську мову, написав лист у США Дж. Дзмпси з проханням допомогти їм радою за методикою навчання боксу. І чемп. світу надіслала секцію докладний лист із великою кількістю методич. рекомендацій. По цих наставляннях займалася група Гроссмана: В. Вильчак, М. Романенко, Г. Лангадос, А. Кологномус, Ванцовский, В. Попов, 3. Ме-тадилис.

До середини 30-х років на У. створився гарний колектив активно діючих тренерів: Г. Артамонов, Ю. Натоптанний, В. Муратов, Мурованский, В. Томошевс-кий. Сформувався надійний склад боксерів, що був готовий до самих відповідальних змагань: А. Бакман, Д. Филдер, Я. Фурман, Г. Янкович. К. Масянзов, Н. Хижняк, К. Шсредега, С. Середенко, В. Кацько, И. Ахмедов, Ю. Замачинский, П. Слесь, И. Зинченко. Деякі з них, як А. Бакман і К. Шерелега, успішно сполучили спортивні заняття з тр. роботою.

До 1941 б.У. завоювали на чемп. СРСР (1933-1940) 13 призових місць (2-4-7). Титулами чемп. володіли Л. Сега-лович - 1940 у н/легч.в. і Г. Каи - у 1940 у п/тяж.в. Переможцями п-ва СРСР по другій групі і 1939 були:

А. Бакман - легч.в., А. Грейнер - п/легк.в., Старосвітський - легк.в. і В. Шкода - 1940, п/ср.в.

Роки війни нанесли важка втрата українському боксу. На фронтах ВОВ загинули К. Шередега, П. Солониченко, Т. Загрядский, Н. Хижняк, В. Го-риенко, Г. Рикус, В. Матвєєв, А. Гинзбург, Б. Барановський, В. Лунев, Л. Сапливенко, В. Хацько, И. Ахметов, И. Гольдинов, И. Гулир-ман, К. Милашев, Д. Фидлер, Г. Янкович, Н. Сєдих, Темногород, А. Камельков, П. Слесь, И. Зин-ченко, П. Андрєєв, С. Демочко. Усі потрібно було починати спочатку.

У звільнений від ворогів Київ стали повертатися довоєнні боксери і тренери: И. К. Іванов, М. Романенко, Б. Рисев, В. Адамайтис, Н. Мурованский, Б. Гройсман, Н. Чорний, Г. Червинс-кий. Переїхав з Харкова ГИФК. У Кіровоград повернувся Ю. Замачинский, у Запорожжя - А. Бандолетов, і Одесу - А. Бакман, Н. Алексєєв, Я. Фурман, у Донецьк - А. Мальцев і Д. Коваленко, у Житомир - И. Гройсман, у Львів - И. Винник, Е. Старчак, А. Федяев, у Миколаїв - О. Григор'єв, у Харків - И. Заславский, Ці люди узяли на ебе обов'язок відродити бокс на У. У 1945 створена секція (пізніше Федерація) боксу У. Її очолив М. И. Романенко. Швидко, один за іншим створюються боксерські колективи в ДСО "Д", "Л", "Водн.", "Мукомол", "Металіст", "З", "Стр.", "Медик". Велику роботу по підготовці тренерських кадрів вели Гифки Києва і Львова. Секція б. У. організувала велике в междугородннх зустрічей з Ригою. Ленінградом, Баку, Каунасом і ін. Проводиться серія межд. зустрічей у себе і на виїзді з Данією, Болгарією, Румунією, Югославією, Єгиптом.

Основний упор зроблений на розвиток юнацького боксу. Тому успіхи б-рів У. на 10 післявоєнних чемп. СРСР, з 1944 по 1953, дуже скромні: 13 мед. (1-3-9). Але набравши сили, український бокс із 1954 упевнено виходить на межд. і всесоюзн. ринги. За 1954-1990 на чемп. СРСР завойовано 164 мед. (43-31-90), а з урахуванням медалей, завойованих до війни й у перші післявоєнні роки, б.У. завоювали 190 мед. (46-38-106) - це 3 результат серед 17 регіон. Фед.б. країни. 16 мед. (11-4-1) завойоване на чемп. Європи, 5 мед. (2-1-2) на чемп. світу, 4 мед. на ОИ (0-2-2).

ДО XI 1.1990 число боксерів на У. склало більш 50 тис. чіл. Бокс розвивши 744 колективу ФК. у респ. і сьогодні працюють 476 тренерів. У 117 ДЮСШ діють відділення боксу. За високу спортивно-педагогічну майстерність і підготовку боксерів високого междунар. класу 6 тренерів У. визнані гідними високого звання ЗТ СРСР: С. Авдиевский. Ю. Бухман. М. Зав'ялов. А. Котів, А. Коваленко, Н. Чи. 34 тренерам привласнені звання Засл. тр. республіки: у Києві - В. Адамайтису, М. Романенко, Л. Шагину. В. Шкода, В. Кушниру. Ф. Циркелю, А. Давп-денко, Б. Федченко-Дубрапину, И. Иванченко. Б. Гройс-ману; у Харкові - И. Заславскому, Б. Андрєєву. И. Ште-ренбергу, А. Абраменко; у Львові - В. Старчаку, И. Виннику, К. Айвазову, А. Федяеву, В. Шаргородскому; у Житомирі - Г. Гроссману; у Ворошиловграді - Н. Ба-бенко, М. Сергєєву; у Дніпропетровську - М. Левину; у Донецьку - Г. Казаряну й Ельнену; в Одесі - А. Бакману, Н. Алексєєву, Генералову, И. Манусевичу; у Миколаєві - О. Григор'єву; у Сімферополеві А. Григоряну, Педро Саес-Бенедикто, В. Макєєву; у Маріуполеві - Г. Дигерману.

За видатні спортивні досягнення 4 боксерам У. привласнені звання ЗМС: А. Ягубкину - чемп. світу, 3-кратному чемп. Європи і СРСР; В. Савченко - чемп. світу, 2-кратному призеру ОИ, чемп. і фіналісту чемп. Європи 1977 і 1979, 2-кратному чемп. СРСР; А. Клима-нову - 2-кратному чемп. Європи і СРСР, призеру чемп. світу в Гавані; В. Мирошниченко - фіналісту ОИ 1980 і чемп. світу 1982, чемп. Європи і СРСР. У 1946 звання ЗМС привласнене И.К.Іванову за великий внесок у розвиток б. на Україні. У Харкові починали свій великий і славний переможний шлях ЗМС А. Грейнер і Л. Сегалович.

З 1992 Фед.б. України стала рівноправним членом АИБА й ЕАБА. На усіх межд. змаганнях б-ри У. виступають самостійними національними командами під своїм гос. прапором і гербом. За період 1993-1997 на ОИ, ЧМ і ЧЕ завойовано 11 мед. (1-3-7). Переможцями і призерами цих змагань стали: В. Кличко (+91 кг) - чемп. ОИ в Атланті і фіналіст ЧЕ-96, С. Дзинлзярук - (67 кг) - фіналіст ЧМ-97 і призер ЧЕ-96, Р. Завуличний (75 і 81 кг) - власник бр.м. ЧЕ-93 і ЧМ-95, О.Кирю-хин (48 кг) - власник бр.м. ОИ-96, призери чемп. Європи С. Кованько (51 кг - 1993) і А. Давиленко (75 кг - 1995). У квітні 1992 на Укр. зареєстровано Лігу професійного боксу "Колумбус", що ввійшла до складу Вост. Европ. бюро WBC і Європейський союз боксерів. Президентом Ліги обраний ЗТ СРСР М. Зав'ялов. Першими боксерами-професіоналами України стали: А. Баля-сов, В. Тесль, В.Батишев, В. Волканов. У травні 1994 у Дніпропетровську Андрій Синепупов (див. Енциклопедію), перемігши англійця Марка Рамсея став чемп. світу за версією WBO у вазі 61,2 кг. У 1993 у Сімферополеві був створений Союз професійного боксу Криму "Фиолент". Президент Союзу - МС В. Соболевський. У квітні 1994 у Ялті був проведений матч між чемп. світу за версією WBC у вазі 79,4 кг між тунисцем А. Саидом і претендентом на цей титул киянином С. Клоковим. А. Сайду удалося удержати титул, перемігши Клокова технич. нокаутом у 7 раунді. У 1995 Ліга проф. боксу иишла з-під опіки "Колумбуса" і знайшла статус Національної Ліги проф. боксу України. Уже на перших кроках самостійності два представники Ліги зуміли двічі заволодіти титулом чемп. Європи (А. Гуров, Маріуполь), а в травні 1996 миколаївський легковес С. Деваков виграв титул чемп. світу за версією 1В в А. Гузмана з Домініканської респ. У 1997 у першу десятку рейтингу WBA під №2 ввійшов А. Гуров (86,14 кг), і він же під №1 ввійшов у рейтинг Европ. боксерського Союзу - ЕВО.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2022 україномовні реферати та навчальні матеріали