Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Виступ української національної збірної команди України на олімпійських іграх в Афінах 2004 р.

Реферати / Фізкультура і спорт / Виступ української національної збірної команди України на олімпійських іграх в Афінах 2004 р.

Уряд України вже дав свою оцінку виступам української збірної на Олімпійських іграх в Афінах. Ця оцінка дуже висока. Бути 12-ми серед 202 країн-учасниць - це виступ просто блискучий", - сказав у своєму виступі на прес-конференції голова Держкомспорту, віце-президент НОК Микола Костенко. "Ми повинні подякувати всім спортсменам, тренерам, лікарям та масажистам, які протягом цього чотирирічного олімпійського циклу докладали всіх зусиль для досягнення високого спортивного результату.

Українські атлети вибороли 9 золотих, 5 срібних та 9 бронзових нагород - всього 23 медалі, що стало повторенням кількісного здобутку медалей України на попередніх Іграх, але значно краще за якістю - в Атланті-1996 українці вибороли 9 золотих, 2 срібні та 12 бронзових нагород, а в Афінах наш здобуток срібних нагород значно більший. Як вам відомо, загальнокомандний залік рахується за золотими нагородами, а в разі їх однакової кількості у декількох країн, перевага віддається володарю більшої кількості срібних медалей", - підкреслив Микола Павлович.

"Слід відзначити нашу "золоту рибку" Яну Клочкову, яка вдруге на Олімпійських іграх завоювала дві золоті нагороди і посіла 5 місце в списку найтитулованіших олімпійців нашої держави за всі часи виступів українських атлетів починаючи з 1952 року. До речі, Яна стала першою діючою спортсменкою, яка отримала найвищу державну нагороду - "Герой України". Характеризуючи виступ українських спортсменів за видами спорту Микола Павлович зазначив, що всього 47 спортсменів України привезли додому 23 комплекти нагород різного ґатунку. Він високо оцінив виступ збірних команд з легкої та важкої атлетики, гандболу, боротьби вільної. За словами Миколи Павловича, Україна не дорахувалася медалей в плаванні, боксі, греко-римській боротьбі, стрибках у воду. Деякі види спорту у нас значно відстають за своїми результатами - це стосується синхронного плавання, триатлону, сучасного п'ятиборства, тенісу, велоспорт-шосе. Звичайно, успіх в Афінах був би неможливим без державної політики підтримки спорту. Результат виступу на Олімпійських іграх - це дзеркало нації, роботи всіх державних органів по вдосконаленню системи розвитку спорту, фінансової та законодавчої підтримки його подальшого розвитку. Завдяки активній позиції Президента України Леоніда Кучми, Прем'єр-міністра, президента НОК Віктора Януковича, за підтримки Верховної Ради України було забезпечено 100-відсоткове державне фінансування, виділені додаткові кошти на закупівлю спортивного інвентарю та обладнання, залучені значні позабюджетні кошти. Створені належні соціально-побутові умови для спортсменів та тренерів. Виділені державні стипендії, значно збільшена система преміювання - кожен олімпійський чемпіон отримає 100 тисяч доларів, срібний призер - 70, бронзовий - 50.

На Олімпійських іграх в Афінах ми мали змогу ще раз пересвідчитися в могутньому потенціалі українського спорту. Цей потенціал треба розвивати. Ми дивимося в майбутнє. Вже зараз треба зробити висновки, що вдалося, що ні - і працювати далі. Перед нами вже Турін і Пекін. Перед нами ще багато роботи", - заявив Микола Костенко.

Олімпійський чемпіон Ельбрус Тедеєв подякував за підтримку та допомогу у підготовці до найпрестижніших стартів чотириріччя: "Моя перемога - зусилля багатьох людей. Це і тренери, і лікарі, і масажисти, і керівництво галузі спорту, і друзі, і спонсори. Я просто не мав права підвести їх всіх. Я відчував, як за мене вболівають. Було дуже приємно спостерігати як серйозні спортивні керівники раділи моїй перемозі наче діти".

Шеф місії Олімпійської збірної України на Іграх в Афінах, заступник голови Держкомспорту Олександр Артем'єв розповів про роботу Штабу нашої делегації. "Для роботи Штабу організаторами були створені всі необхідні умови, в першу чергу, це стосується новітніх інформаційних систем, завдяки яким ми миттєво отримували всі статистичні дані про результати тих чи інших змагань. Штаб працював на повну потужність, вирішуючи всі організаційні питання".

Двадцять три Олімпійські нагороди - це кращий підсумок українських олімпійців за часів незалежності. Дев'ять золотих, п'ять срібних та дев'ять бронзових нагород - такий підсумок виступу українських олімпійців у Афінах.

Перед іграми керівники збірної та тренери говорили про скромніший результат - шість золотих медалей. Першу медаль до скарбнички української збірної приніс Владислав Третьяк. Він виборов бронзу у фехтуванні на шаблях. А перше золото - "золота рибка" Яна Клочкова. Вона стала чотириразовою Олімпійською чемпіонкою та першою плавчихою, яка виборола золото двох Олімпіад на однакових дистанціях. В переддень Дня незалежності Клочкова першою з українських олімпійців повернулася додому.

Дванадцяте місце української збірної в загальнокомандному заліку - найвище за всю історію незалежної України. На попередніх Іграх у Сіднеї команда завоювала лише три золоті нагороди й опинилася на двадцять першій сходинці. Останнє золото цьогоріч для України здобув борець Ельбрус Тедеєв.

Для української збірної Ігри в Греції не обійшлися без скандалів. На вживанні допінгу спіймали Олену Олефіренко. Вона здобула бронзу у веслуванні на "четвірках". Однак ситуація досі не вирішена. Без нагород додому повернувся й чемпіон світу Іван Гешко, від якого всі очікували золота в змаганнях із бігу на півтори тисячі метрів. Скільки витратив Національний Олімпійський комітет на підготовку збірної до Ігор в Афінах, в НОКу не говорять. Однак українським призерам уряд заплатить 1 мільйон 700 тисяч доларів. А мер Києва Олександр Омельченко перед від`їздом збірної до Афін пообіцяв спортсменам, які повернуться з Олімпіади із „золотом”, квартиру в столиці.

14 вересня чемпіонів і призерів Олімпійських ігор в Афінах вітали у Верховній Раді України. Під час зустрічі героїв афінських стартів тепло привітав Голова Верховної Ради Володимир Литвин: "Ця зустріч історична для України. Вперше за історію незалежної України відразу після Ігор олімпійські чемпіони та призери завітали до Парламенту. Для нас це велика радість і гордість. Протягом двох тижнів Олімпійських ігор за вас вболівала вся Україна. Ви - герої нашої країни. Ми всі чітко розуміємо, що треба не лише радіти успіхам наших олімпійців, але й забезпечувати законодавчу підтримку розвитку фізичної культури і спорту в майбутньому. Ви всі стали прикладом для наслідування, за вами потягнеться молодь. Завдяки вашим успіхам в країні поширюються ряди бажаючих займатися спортом, а нашим завданням є створення належної бази для виховання здорової нації".

За вагомі особисті заслуги перед українським народом Володимир Литвин нагородив чемпіонів і призерів Ігор найвищими нагородами Парламенту - Почесними Грамотами та Грамотами Верховної Ради України відповідно.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2022 україномовні реферати та навчальні матеріали