Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Обробка рук, хірургічних рукавичок у ході операції

Реферати / Медицина / Обробка рук, хірургічних рукавичок у ході операції

1. Стіл для стерильного інструментарію покривають стерильним простирадлом безпосередньо перед операцією, розкладають на ній стерильний інструментарій і закривають зверху стерильною простинею.

2. Перев'язний матеріал і інструментарій, використані в ході операції, збирають у спеціально виділені ємності.

3. Категорично забороняють збереження в операційному залі предметів, не використовуваних під час оперативного втручання.

4. Строго розділяють перев'язні для чистих і гнійних перев'язок. В випадку наявності однієї перев’язочну обробку гнійних раней роблять після проведення чистих маніпуляцій з наступною ретельною обробкою приміщення і всього устаткування дезинфікуючими розчинами.

5. Співробітники перев'язних, відділень реанімації і інтенсивної терапії щодня змінюють халати, шапочки, маски.

6. Медична сестра під час перев'язок хворих з нагнійними процесами надягає клейончастий фартух, що після кожної перев'язки протирає дрантям, змоченою в дезинфікуючому розчині, і обробляє руки розчином бактерицидного препарату (п. п. 2.5-2.7).

7. Після проведення перев'язок і збору перев'язного матеріалу в спеціально виділені ємності роблять вологе збирання з застосуванням дезинфікуючого роствору. Інфікований перев'язний матеріал підлягає дезинфекційній обробці.

8. Персоналу, «е працюючому в перев'язних, у палатах і відділеннях реанімації й інтенсивної терапії, вхід до них заборонений.

9. Перед надходженням хворого з операційної в па лату інтенсивної терапії, післяопераційну палату, ліжко, приліжкову тумбочку обробляють дезінфікуючим розчином. Ліжко заправляють постіллю яка пройшла камерну обробку.

10. Збирання операційного блоку, перев'язних, палат і відділень реанімації й інтенсивної терапії проводячи вологим способом не більше 2 разів у день з використанням дезинфікуючих засобів.

11. Один раз у тиждень проводять генеральне прибирання операційного блоку і перев'язних. Приміщення операційного блоку, перев'язних попередньо звільняють від предметів, приладів, інвентарю, інструментів, медикаментів і т.д. У якості дезинфектанта використовують комплекс, що складається з 6% розчину перекису водню і 0,5% миючого засобу. Після дезінфекції приміщення операційного в блоку і перев'язних опромінюють ультрафіолетовим світлом (прямим чи відбитої), включаючи настінні чи стельові бактерицидні облучателі (ОБН-200 чи ОБН-350, один облучатель на 30 м3 приміщення; ОБН-150-«чи ОБН-300 — на 60 м3 на 2 години).

12. Для утилізації використаного перев'язного матеріала і відходів після операції встановлюють муфельні печі.

Обробка рук, хірургічних рукавичок у ході операції

1. Обробка рук персоналу, що присутні в операції: хірургів, анестезілогів-реаніматологів, операційних сестер, сестер-анестезистів і ін. є обов'язкова.

2. Для хірургічної обробки рук використовують різні препарати, дозволені Фармакологічним комітетом Міністерства охорони здоров'я, в тому числі рецептуру «С-4» (розчин перекису водню і мурашиної кислоти) і хлоргексидим біглюконат (гібітан).

3. Рецептур) «С-4» готують з необхідної кількості перекису водню і мурашиної кислоти, які змішуються у скляній судині, останній поміщають у холодну воду на 1 —1,5 години і періодично струшують. Одержанні розчин зберігають не більш доби в скляній судині з герметичною пробкою в прохолодному місці. Для обробки використовують 2,4% розчин рецептури «С-4».

Кількість інгредієнтів для приготування рецептури «С-4»

 

Кількість робочого розчину (л.)

Кількість інгредієнтів

30-33% перекису водню (мл.)

Мурашина кислота

 

Вода (л)

100% (м.)

 

85% (мл.)

1

2

3

10

17,1

34,2

85,5

171,0

6,9

13,8

34,5

69,0

8,1

16,2

40,5

81,0

до 1

до 2

до 5

до 10

Розчин готують і використовують тільки в день операції.

Перед обробкою рук розчином рецептури «С-4» руки миють водою з милом (без щітки) протягом 1 хвилини. Після цього руки обполіскують водою для видалення мила і витирають насухо стерильною серветкою. Потім руки обробляють протягом 1 хвилини рецептурою «С-4» в емальованому тазу, після чого витирають стерильною серветкою і надягають стерильні рукавички. Після закінчення роботи руки змазують звичайним зм'якшуючим засобом.

4. Для обробки рук хірургів застосовують розчин хлоргексидина біглюконата.

Хлоргексидил випускається у виді 20% водяного розчину в скляних банках ємністю по 500 мол. Для обробки рук використовують 0,5% спиртової розчин препарату. Для одержання розчину препарат розводять у 70% спирті в співвідношенні 1:40.

5. Методика обробки рук хлоргексидином біглюконатом.

Після попереднього миття рук з милом і наступним протиранням стерильною марлевою серветкою проводять обробку рук ватяним тампоном, змоченим 0,5% спиртовим розчині хлоргексидина протягом 2—3 хвилин.

6. Для обробки шкіри операційного поля застосовують кодонат, кодонірон, хлоргексидин біглюконат. Застосовувати настойку йода для оброки шкіри операційного поля забороняється.

Робочі розчини йоданата готують їх tempore шляхом розчину вихідного розчину в 5 раз кип’яченою або стерильною водою.

Шкіру операційного поля без попереднього миття оброблюють двохмірним змазуванням стерильними тампонами змоченими 5 — 7 мол розчину йодоната або нодопірона (1% по вільному йоду).

7. Для ізоляції шкіри операційного поля застосовую спеціальна плівку (протектор).

8. Обробка перчаток ході операції.

Таз з розчином рецептури «С-4» вносять в операційну і через кожні 45 — 60 хвилин проводять повторну обробку перчаток в процесі операції.

9. Після закінчення операції весь хірургічний інструментарії підлягає передстерелізаційній очистці з метою видалення білкових, жирових, механічних забруднень і лікарських препаратів.

10. Інструменти після тонні операції перед обробкою підлягають дезінфекції одним з методів.

Підготовка інструментів до операції

1. Передстерелізаційний обробку здійснюють ручним чи механізованим способом.

2. Передстерелізаційну обробку ручним способом проводять у наступній послідовності:

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2022 україномовні реферати та навчальні матеріали