Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Аутоімунний тиреоідит. Історія хвороби

Реферати / Медицина / Аутоімунний тиреоідит. Історія хвороби

ПАСПОРТНА ЧАСТИНА

Прізвище, ім’я та по-батькові: Поліщенко Тетяна Василівна

Рік народження: 25.1.1970

Стать: жіноча

Професія: швачка (не працює)

Місце проживання: Вінницька обл., Тростянецький р-н., м. Ладижин вул. Процишина 11-а, кв.46

Дата поступлення: 18.10.2001 о 12:05

Діагноз при поступленні: Аутоімунний тиреоідит. Еутіреоз. Зоб III ступеня.

Клінічний діагноз:

Основний – Аутоімунний тиреоідит. Гіпертрофічна форма. Зоб III ступеня. Гіпертіреоз.

Ускладнення – немає

Супутні захворювання – немає

СКАРГИ ХВОРОГО

Хвора скаржиться на втому, болі в ділянці серця, серцебиття, задишка, головну біль, дзвін у вухах, дратівливість, знервованість.

Деталізація:

1. Втома – постійна, виражена помірно, хвора прокидається вже втомленою.

2. Дратівливість і знервованість – виникає по любій причині або навіть і без причини.

3. Біль в серці – непостійний, зліва від грудини, виникає після фізичного і нервово-психічного навантаження. Носить стискуючий характер, без іррадіації. Хвора знімала болі за допомогою корвалола.

4. Серцебиття – постійне, збільшується після фізичного навантаження.

5. Задишка – інспіраторна, виникає після навантаження (при підйомі на 3-4 поверх).

6. Головна біль – без чіткої локалізації, може бути постійна, на протязі дня інтенсивність змінюється, виникає з дзвіном у вухах.

Опитування по системам:

Хвора скаржиться на загальну слабкість, виражена помірно, виникає після сну і практично не змінюється на протязі дня. Відмічає підвищену пітливість.

Зміну маси тіла хвора не відмічає, апетит збережений, фізична активність знижена.

Серцево-судинна система: Серцебиття – постійне, збільшується після фізичного навантаження. Болі у серці – стискаючі, зліва від грудини, непостійні з різною тривалістю, виникають після фізичног або нервово-психічного навантаження, знімається за допомогою корвалола. Перебоїв в діяльності серця, пульсацій, недостатності повітря не відчувала. Задишка – інспіраторна, виникає при підйомі на 3-4 поверх. Приступів ядухи, підвищення артеріального тиску хвора не відмічає. Набряків немає.

Нервова система: Характер – спокійний, під час хвороби став дратівливим. Виникають проблеми у сім’ї в наслідок дратівливості. Зниження пам’яті не відмічає. Сон - спокійний. Головна біль – виникає на протязі дня, немає чіткої локалізації, може супроводжуватися дзвіном в вухах. Стани непритомності, нудоти, блювоти при головній болі не виникали. Болі по ходу нервових стовбурів, парастезій, судорог не виникало. Вегетативно-судинних порушень не відмічає.

Органи дихання: Носове дихання – вільне. Голос – не змінений. Болю в грудній клітці не відмічає. Задишка – інспіраторна, непостійна, виникає при підйомі на 3-4 поверх. Приступів ядухи, кашлю не відмічає.

Органи травлення: Апетит – збережений. Ковтання – вільне. Спраги немає. Диспепсичних явищ та болі у черевній порожнині не відмічає.

Сечо-статева система: Болю в ділянці нирок та в надлобковій ділянці не відмічає. Сечовипускання вільне. Енурез – нормальний. Менструальний цикл не порушений. Статевий потяг – нормальний. Вторинні статеві ознаки розвинуті по жіночому типу.

Органи чуття: Зір та слух – нормальний. Відчуття смаку та запахів не змінене.

Шкіра та кістково-м’язева система: Шкіра – нормальної вологості, тепла, витончена, звичайного кольору, пастозності немає. Випадання волосся не відмічає. Болю в м’язах, суглобах, кістках, зміни форми кінцівок та суглобів зокрема не відмічає. Пропорції тіла збережені.

ІСТОРІЯ РОЗВИТКУ ЗАХВОРЮВАННЯ

(Anamnesis morbi)

Зі слів хворої рахує себе хворою з березня 1999 року, після психічної травми, коли з’явились основні симптоми (скарги) захворювання (дратівливість, втома, серцебиття, головна біль). З тих пір до лікаря не зверталась і не лікувалась. В лікарню звернулась в наслідок прогресування симптомів. В наслідок лікування в лікарні хвора на момент курації відмічає значне покращення в стані здоров’я.

ІСТОРІЯ ЖИТТЯ ХВОРОГО

(Anamnesis vitae)

Народилася в м. Ладижин. Перебіг вагітності та вагу при народженні не знає. Розвивалась без особливостей. Інтелект та пам’ять, фізичний розвиток відповідають вікові та статі. Була вагітна два рази, обидві вагітності закінчилися родами. Вагітність проходила без ускладнень. Працювала на фабриці швачкою з 1988 року, вже 4 роки не працює. Умови життя, праці, харчування задовільні. Перенесла захворювання: скарлатина, вітрянка, гострий апендицит (була прооперована у 1976 році), гострий бронхіт, ОРВІ. Спадковість – не обтяжлива. Шкідливі звички – заперечує.

ОБ’ЄКТИВНЕ ОБСТЕЖЕННЯ ХВОРОГО

(Status praesens objectivus)

Стан хворого – задовільний. Положення в ліжку – активне. Свідомість – ясна. Вираз обличчя – спокійний.

Екзофтальм – двобічний. Симптоми Грефе, Мебіуса, Кохера, Штельвага “-“. Трофічні ураження очей – відсутні. Склери – звичайні. Рухи очних яблук у повному об’ємі.

Статура – по жіночому типу. Розвиток кістяка – пропорційний.

Вага – 53 кг. Зріст – 160 см.

Розподіл жирової клітковини рівномірний.

Шкіра – нормального кольору та вологості, тепла, витончена. Депігментованих плям, розтяжок, виразок, лущення, вугрів, крововиливів, ціанозу – немає. У правій здухвинній ділянці є невеликий депігментований рубчик від операції на хробакоподібному відростку. Волосяний покров розвинутий нормально, по жіночому типу. Нігті – нормального кольору, не ламкі.

Периферичні лімфатичні вузли не пальпуються.

М’язова система – розвинута нормально (згідно віку і статі). Тонус та сила м’язів нормальна. Клонусу м’язів та судом немає.

Кісткова система – розвинута пропорційно, риси обличчя правильні. Зуби без трофічних змін. Суглоби нормальної конфігурації, рухи в повному об’ємі, безболісні. Хода без особливостей.

Огляд шиї, дослідження щитовидної залози. Колір шкіри над щитовидною залозою – звичайний. Пульсацій судин та набухання вен шиї немає. Залоза збільшенна симметрично, III ступінь збільшення.

Залоза – щільно-еластична, поверхня рівна, залоза рухома, не спаяна з оточуючими тканинами. Болісність при пальпації та ковтанні відсутня.

Серцево-судинна система. Пульс – 120 ударів/хвилину, однаковий на обох руках, ритмічний, нормальної висоти, напруженності та швидкості. Променева артерія звичайна. Пульсація артерій стоп, підколінної стегнової артерії – не змінена. Вени кінцівок не змінені.

Огляд ділянки серця. Випинань, пульсацій в ділянці серця не виявлено. Серцевий поштовх у 5 міжребер’ї, 2 см в діаметрі, не резистентний.

Границі відносної серцевої тупості

 

1.

Права границя

В IV міжребер’ї на 1 см назовні від грудини вправо

2.

Верхня границя

III ребро по білягрудинній лінії зліва

3.

Ліва границя

На 1,5 см до середини від середньокльчичної лінії зліва

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2023 україномовні реферати та навчальні матеріали