Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Наркоманія

Реферати / Медицина / Наркоманія

Споконвіку люди прагнули знайти засіб, щоб полегшити біль. Уперше людина випробувала на собі наркотичні властивості багатьох речовин цілком випадково: вдихаючи дим від спалених речовин, використовуючи в їжу продукти бродіння, приправи і напої рослинного походження (вино, медовий напій, мак, кава, чай та ін.). Поступово використання алкогольних напоїв, олію та інших наркотиків стає причиною виникнення наркоманії. Після алкогольної наркоманії виникає опіоманія, яка швидко поширюється серед народів Сходу. Кожна наркотична речовина специфічно діє на центральну нервову систему. Тому залежно від різновиду речовини і її кількості організм людини може бути доведений до різних станів: від зціплення до повного наркозу, від сну до гіпнозу, від часткового знеболювання – місцевого наркозу до галюцинацій. Точні ефекти виникають в зв’язку з загальним чи частковим блокуванням, пригнічуванням, гальмуванням центральної нервової системи, під впливом наркотичних речовин на мозковий больовий центр. Але є речовини, які збуджують чи стимулюють діяльність центральної нервової системи, завдаючи їй великої шкоди, поступово руйнуючи її.

Наркотики – це речовини, які призводять до стану зціплення, отупіння, запаморочення. Поняття “наркотик” сьогодні охоплює широке коло речовин і рослин, а також продуктів, які з них отримали, які чинять наркотичну дію.

Під “наркоманією” розуміють не тільки стимулювання наркотичними засобами появи збудженого чи пригніченого стану центральної нервової системи, але й звикання організму до них, бажання їх приймати і за відсутності безпосередніх причин: болю, втоми, страху та інших станів. Наркотики відіграють подвійну роль: бути помічником людини, коли їх використовуються, як лікувальних засіб, і ворогом людини, коли свідомо чи несвідомо зловживати ними. Зловживання наркотиків може призвести до захворювання СНІДом.

Наркотики – це група речовин різного походження, які об’єднує подібна дія на організм. Більшість цих речовин рослинного походження, вони входять до складу різних частин вихідних рослин (опійний, мак, індійська конопля, кущі кофе, мате, коли коки та інші), а також продуктів, які з них отримують (маріхуана, гашиш, анаша) та ін.

Розвиваються 3 основні клінічні феномени вживання наркотиків:

1. Психічна залежність, яка полягає в тому, що людина не може прожити без наркотиків. З часом психічна залежність зростає і відповідно збільшуються дози наркотика.

2. Фізична залежність, яка полягає в тому, що в результаті більш чи менш тривалого прийому, наркотик стає частиною обміну речовин, і організм уже не здатний обходитись без нього. Якщо наркоман припиняє вживати наркотики, він відчуває сильні фізичні муки. Виникає особливий психічний і фізичний стан, який називається абстинентним синдромом.

3. Зростання витривалості (тасерантності) до приймання наркотика, тобто наркомани зі стажем приймають набагато більші дози наркотика, ніж на початковому етапі.

Діагноз “наркоманія” ставлять лише тоді, коли захворювання виникло від вживання засобів, внесених до офіційного списку наркотичних речовин.

Якщо захворювання викликане вживанням засобів не внесених у перелік наркотичних речовин, ставлять діагноз “токсикоманія”.

 

Завантажити реферат Завантажити реферат

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2022 україномовні реферати та навчальні матеріали