Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Порядок зберігання товару на аптечному складі

Реферати / Медицина / Порядок зберігання товару на аптечному складі

ПЛАН

1.Аптечний склад, як організація охорони здоров’я.

а)завдання аптечного складу;

б)вимоги до аптечного складу;

в)відділи аптечного складу.

2.Порядок зберігання товару на складі.

а)правила зберігання товару на стелажах;

б)правила зберігання отруйних і сильнодіючих речовин.

3.Контроль терміну придатності товару.

а)препарати, для яких встановити точні терміни придатності;

б)правила зберігання лікарських засобів на складі і контроль їх терміну придатності;

в)правила зберігання ПРС на складі.

Аптечний склад є організацією охорони здоров’я, яка постачає медикаменти та інші медичні вироби аптечним установам, ЛПЗ, та іншим установам. Аптечний склад організує дратовку товарів в аптечну мережу. Аптечний склад виконую певні завдання: прийом всіх медичних товарів від постачальників; проводить зберігання товарів рідно їх фізико-хімічних властивостей, забезпечення схоронності товаро-матеріальних цінностей та інші.

Аптечний склад з усіма додатковими службами повинен знаходитись на ізольованій території, як правило, в обласному центрі, щоб мати постачання і торгівлі аптекоуправління. Аптечний склад повинен мати добрі під’їздні шляхи, а також майданчики для погрузки і розгрузки товарів, підвальні приміщення.

Для зберігання товару на складах організовуються відповідні оперативні відділи. Керуючий відділами завідуючі, призначені керівником складу з числа осіб, які мають середню або вищу фармацевтичну освіту. В обов’язки завідуючого входить забезпечення правильного зберігання товару у відповідності з встановленими правилами і своєчасна перевірки якості наявних у відділ товарів; участь у прийомі поступаючи на склад товарів, забезпеченні у відділі належних санітарно-гігієнічних умов, організація чіткого і своєчасного виконання заповнень і оформлення відповідної документації та інші обов’язки. Завідуючий відділом несе матеріальну відповідальність за наявні у відділі товари та інше майно. Аптечний склад може мати наступні відділи:

1) приймальний відділ;

2) відділ хімічних товарів;

3) голенових препаратів;

4) перев’язувальний матеріал;

5) лікарські засоби;

6) допоміжний матеріал;

7) медичні інструменти та обладнання.

8) предмети санітарії, гігієни та догляду за хворими та інші.

При складах можуть бути відділ замовлень, транспортно-експедиційний відділ та інші відділи, в залежності від категорії складу та місцевих умов. Відділи аптечного складу забезпечують отримання і зберігання товару виконування замовлень і облік руху товарів, товари повинні зберігатись на складах в строгій послідовності за найменуваннями, серіями, терміном придатності. На кожне найменування повинна вестись стелажна карточка наступного зразка:

Стелажна карточка:

найменування

серія

придатний до

Кількість

Така карточка дозволяє контролювати своєчасну реалізацію препаратів за серіями: термінами придатності. Крім того для препаратів з обмеженим терміном придатності рекомендовано вести в відділах спеціальний обліковий журнал в якому відображаються наступні дані: найменування препарату, номер прийомного акту, дата поступлення, номер серії, кількість препарату, який поступився, залишок цього препарату за 3 місяці до закінченні терміну придатності і розхід його на кожний залишившихся 3-х місяців. В журналі повинні враховуватись препарати з терміном придатності до 2 років. Якщо препарат підлягав пере контролю, то в журналі робиться запис з вказівкою норма аналізу з продовження терміну придатності.

Всі медичні товари, знаходяться на аптечних складах зберігаються в залежності від їх фізико-хімічних властивостей та у відповідності з вимогами діючою ДФ.

Особлива увага приділяється зберіганню отруйних і сильнодіючих речовин. Для зберігання отруйних речовин на аптечному складі виділяється окреме приміщення, з решітками на вікнах і дверях, оббитими залізом. Кімната повинна бути завжди закрита, а на ніч вона опечатується. Вогненебезпечні речовини повинні зберігатись в спеціально оснащеному вогнестійкому приміщенні.

Облік поступлення і розходу товарів в відділах ведеться в номенклатурно-кількісно-сумовому виді на спеціальних карточках складського обліку. Ці карточки зберігаються в картотеці. Щоденно на карточці виводиться залишок даного товару.

Для багатьох препаратів встановлені терміни придатності, які забезпечують якість препаратів. Терміни придатності передбачають точне дотримання повних умов зберігання лікарських засобів. Терміни придатності вираховуються з часу виготовлення лікарського засобу, а для ЛРС – для поступлення на склад заготівника. Для того, що медикаменти завжди відпускались з аптек доброякісними, крім дотримання умов зберігання лікарських засобів, необхідно своєчасно проводити їх пере контроль і заміну застарілих препаратів на нові.

Терміни придатності більшості препаратів встановлено Державним фармакопейним комітетом.

Після закінчення терміну перевірно аналізу і повтору аналізу лікарські засоби, які зберегли добру якість, підлягають подальшому зберіганню реалізації на протязі часу, вказаного додатково. Як правило, це термін продовжується до половини початкового терміну ( і на 50-65%). Лікарські засоби, які не мають встановленого терміну придатності, підлягають перевірному аналізу тільки при наявності підлягають перевірному аналізу тільки при наявності зовнішніх змін. За зовнішнім станом упаковки і медикаментів встановлюється систематичний контроль.

Точно регламентовані терміни придатності встановлені для антибіотиків ендокринних гормональних препаратів, більшості розчинів в ампулах, ЛРС.

Наприклад для більшості антибіотиків термін придатності 1 рік. Досить значна група антибіотиків мають термін придатності 2-3 роки, окремі антибіотики (лєвоміцетин тетрациклін та ін.) більш довший термін. Гарантійний термін придатності препаратів вітаміну А від 6 міс. до 1 р., вітаміну В1 від 1 р. до 2 р. вітаміну В2 – від 1 р. до 3 р. і т.д.

На заводській упаковці препаратів з обмеженим терміном придатності вказується номер серій і термін придатності, після закінчення на пере контроль препаратів передається на переконтроль в контрольно-аналітичну лабораторію.

Ін’єкційні розчини в ампулах слід зберігати в прохолодному і темному місці в окремій шафі. Терміни зберігання розчинів в ампулах різні – від 1 р. до 10 р.

Таблетки зберігають в добре закупорених скляних банках білого або оранжевого скла в залежності від властивостей інгредієнтів, які входять в склад таблеток.

Таблетки в склад, яких входять отруйні і сильнодіючі речовини, зберігають в шафах А або Б. На складах таблетки можуть зберігатись в добре закупореній міцній тарі. Упаковка таблеток не повинна перевищувати 3 кг. На упаковці повинна бути вказана дата виготовлення. По закінченню року з дня виготовлення таблеток вони повинні бути перевірні на розпадаємість. Терміни придатності – від 1 р. аспірин, до 10 р. (акрихін, атофан та ін.). Після закінчення, терміну придатності проводять аналіз встановлюють додатковий термін зберігання. Таблетки натрію хлористого зберігаються без терміну.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2022 україномовні реферати та навчальні матеріали