Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Дослідження поведінки споживачів на ринку

Реферати / Маркетинг / Дослідження поведінки споживачів на ринку

РОЗДІЛ ІІ

2.1 ЛІКУВАЛЬНА КОСМЕТИКА

Лікувальна косметика, насамперед, призначена для людей, що страждають захворюваннями шкіри - вона допомагає прискорити процес виздоровления. Але лікувальну косметику можуть використовувати й здорові люди - з метою зміцнення природного захисного бар'єра шкіри. Лікувальна косметика, на відміну від звичайної, не руйнує захисну гідроліпідну мантію шкіри, що має слабокисле середовище й поверхня шкіри покрита тонкою плівкою, що запобігає шкірній інфекції, придушує ріст бактерій і грибків, підтримує водно-мінеральний баланс. Лікувальна косметика стабілізує кислотну мантію й захищає її від шкідливих впливів.

Лікувальна декоративна косметика, крім того, що служить для прикраси й камуфляжу, одночасно допомагає вирішувати деякі часто поширені проблеми шкіри, поступово й надовго. Засоби, що ставляться до лікувальної косметики, наприклад, регулюють виделение шкірного сала, зменшують запальні явища, дають антибактериальний єффект, прискорюють загоєння тканин, зміцнюють судини, отбеливают пигментние плями, захищають шкіру від ультрафіолету. А гарні декоративние властивості лікувальної косметики досягаються введенням, наприклад, світловідштовхуючих пігментів, що створюють єффект гладкої, однотонної шкіри.

2.2 ПОСТАНОВКА ПРОБЛЕМИ ТА ЗАВДАНЬ ДОСЛІДЖЕННЯ

Лікувальна косметика – це клас косметики, який у своєму складі має активні компоненти, що позитивно впливають на біологічні функції людської шкіри. Лікувальна косметика захищає шкіру від старіння, дерматологічних проблем, шкідливого впливу навколишнього середовища та ін.

В останні роки в Україні ринок лікувальної косметики бурхливо розвивається. Адже вона має достатньо переваг, здатних зацікавити сучасного споживача. Це пов’язано з тим, що лікувальну косметику можна придбати лише в аптеці, що дуже важливо для покупця. В аптеці споживач зможе отримати кваліфіковану консультацію фахівців‑провізорів та допомогу в обґрунтованому виборі лікувальних косметичних засобів. Також лікувальна косметика допомагає споживачам вирішувати складні косметичні проблеми.

На сьогоднішній день в Україні майже 90% ринку лікувальної косметики обіймають іноземні фірми, а вітчизняні виробники лише 10%.

Управління поведінкою споживачів лікувальних косметичних засобів є важливою складовою маркетингової діяльності фармацевтичної організації. З’ясування основних мотивів придбання ними товару допомагає фахівцям приймати обґрунтовані управлінські рішення та розробляти модель поведінки

споживачів.У зв’язку з цим проаналізована поведінка споживачів лікувальних косметичних засобів. Дослідження проводилися на базі аптечних закладів м. Харкова методом анкетного опитування респондентів.

Опитування проводилось серед споживачів таких торгових марок косметичних засобів : VICHY(Франція), Avene (Франція, RoC (Франція), Ducray (Франція), SVR (Франція), Lierac (Франція),URIAGE (Франція), Guam (Італія) , Біокон (Україна) .

У ході дослідження було виявлено, що переважною більшістю споживачами лікувальної косметики є жінки. Жінки майже у 4 рази частіше користуються лікувальною косметикою , ніж чоловіки.

Вік покупців косметичних засобів переважно від 35 до 55 років, основна частина працює (65%).

Опитування показало, 50% споживачів відвідують аптеки лише за необхідності, 20% - 2-3 на місяць, 15% - 3-4 рази на тиждень та 15% щодня.

40% респондентів відповіли, що купують косметику в аптеках досить часто, 25% - купують лише в аптеках, 20% - іноді та 15% прийшли купувати вперше.

Із перерахованих фірм косметичних засобів, споживачі були знайомі:

- VICHY 75 %;

- RoC 25%

- Avene 40%;

- Ducray 20%;

- SVR 25%;

- Lierac 30%;

- URIAGE 35%;

- Guam 20%;

- Біокон 35% споживачів.

Та користувались косметичними засобами (85% опитуваних, 15% прийшли обирати косметичні засоби вперше):

- VICHY 55%;

- RoC 10%;

- Avene 25%;

- Ducray 20%;

- SVR 10%;

- Lierac 15%;

- URIAGE 40%;

- Guam 10%;

- Біокон 20%.

Важливим аспектом при виборі косметичного засобу є вибір виробника. Це питання також було поставлено перед споживачами. Половина опитуваних віддає перевагу зарубіжним виробникам, 15% - вітчизняним, та для 35% опитуваних виробник не має значення.

Визначивши на скільки давно споживачі користуються лікувально-профілактичною косметикою, було встановлено, що 15% споживачів користуються менше року, 30% від 2 до 5 років, 35% використовують косметичні засоби вже понад 5 років, та 20% респондентів прийшли обирати косметичні засоби вперше.

При виборі косметичних засобів споживачі звертають увагу на велику кількість критеріїв, серед яких: ціна, якість, ефективність, натуральність, різноманітність асортименту, престижність торгової марки.

Для опитуваної групи споживачів важливими є наступні якості товару:

Критерій

Оцінка

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Ціна

 

2

1

2

 

1

1

2

1

10

Якість

           

2

 

6

12

Натуральність

1

   

1

1

 

1

1

3

12

Ефективність

           

2

1

 

17

Задоволення потреб

         

1

 

2

5

12

Різноманітність асортименту

1

       

1

4

3

 

11

Розрекламованість

2

   

3

4

2

1

1

 

7

Престижність

2

1

1

1

1

 

3

2

1

8

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2023 україномовні реферати та навчальні матеріали