Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Дослідження поведінки споживачів на ринку

Реферати / Маркетинг / Дослідження поведінки споживачів на ринку

Для половини опитуваних(50%) ціна є важливим фактором, при виборі товару, більшість споживачів надають перевагу якісній(60%), натуральній(60%), ефективній косметиці(85%), звертаючи при цьому увагу на різноманітність асортименту(55% споживачів), на розрекламованість (35%) та престижність (40%) .

Щоб обрати той чи інший косметичний, засіб споживач приділяє цьому вибору певний час, то ж у ході нашого дослідження ми намагались з'ясувати і цей аспект споживацької поведінки. Проаналізувавши показники ми можемо зробити висновки, що 50% споживачів завчасно знають, що їм необхідно для задоволення потреби і тому приділяють вибору косметики незначну частину часу. 30% надають вибору косметичного засобу певну частину свого часу. Та 20% покупців надають вибору важливу роль та відводять на це значну кількість часу.

Однією з особливостей косметичних засобів є об'єм ємкості. І як було встановлено значна кількість споживачів звертають на це увагу при виборі косметики. Для 35% об'єм не має значення, пріоритетним для них є якість лікувально – косметичного засобу, з іншого боку 35% споживачів швидше звернуть увагу на товар з більшим об'ємом та 30% покупців купують маленькі ємкості, щоб спробувати товар.

Не менш важливу роль відіграє наявність знижок, акцій на продукцію. Споживачам було запропоновано спробувати товар – новинку зі знижкою, але не відомого їм виробника. 20% споживачів погодились спробувати новинку через цікавість, 35% покупців спробували б новий товар, не дивлячись на виробника, через наявність знижки. Та 45% споживачів на стали б ризикувати, оскільки довіряють перевіреним виробникам і не хотіли б зраджувати своїм смакам.

При виборі пакування продукту, споживачі звертають увагу на яскраві, помітні кольори, такі як – жовтогарячий, червоний, фіолетовий. Та переважна більшість(55%) обирає пакування з комбінацією кольорів.

ВИСНОВКИ

Дослідження поведінки споживачів, зокрема лікувальної косметики стає все більш актуальним, оскільки аптеки стали дедалі частіше включати в звичний асортимент косметичні засоби як вітчизняних, так і зарубіжних виробників. Аналіз поведінки споживачів є важливим як для самих аптек, так і для фірм – виробників. Аптекам ці показники дають змогу більш раціонально формувати асортимент товарів. Для виробників – змога вдосконалити вже наявний асортимент, або розробити нові лінії товарів.

Отже провівши дослідження споживачів шляхом анкетування (анкета додається) , можна зробити наступні висновки щодо їх поведінки. Основну частку споживачів склали жінки, віком від 35 до 55 років, більшість з яких працюючі. В середньому вони роблять 2 до 4 відвідувань аптеки за місяць.

Звернувши увагу на те де найчастіше споживачі купують косметичні засоби, було визначено, що більшість досить часто, або виключно купують лише в аптеці.

У ході опитування визначено, що більшість споживачів віддають перевагу зарубіжним виробникам. Покупці при виборі товару звертають увагу на такі показники як ціна, якість, натуральність, ефективність, різноманітність асортименту, престижність трогової марки, розрекламованість товару. Більшість надає вибору косметики значну роль і приділяють цьому певний час. Для споживача важливим показником є об'єм ємності продукту, одні надають перевагу маленьким, а інші навпаки вважають чим більше тим краще.

За наявністю знижок, акцій, вікторин більшість покупців придбали б товар. У пакуванні споживачі обирають яскраві, помітні пакування комбінація таких найбільш привертає увагу.

ДОДАТКИ

Додаток 1

Анкета споживача лікувальної косметики

Дайте відповіді на запитання:

ü необхідне відмітити

1.Ваша стать:

Жінка Чоловік

2. Укажіть Ваш вік:

15 – 25 25 – 35

35 – 45 45 – 55

понад 55

3. Ваш статус:

Працюю Навчаюсь

Тимчасово не працюю Домогосподарка

Пенсіонер

4. Як часто Ви відвідуєте аптеки:

Щодня 3 – 4 рази на тиждень

2 – 3 рази на місяць Лише за необхідності

5. Як часто купуєте косметичні засоби в аптеці?

Сьогодні вперше 1 – 2 рази

Досить часто Купую тільки в аптеці

6. Які з представлених торгових марок лікувальної косметики Вам відомі?

VICHY (Франція) Avene (Франція)

RoC (Франція) Ducray (Франція)

SVR (Франція) Lierac (Франція)

URIAGE (Франція) Guam (Італія)

Біокон (Україна)

7. Чи користувались Ви коли – небудь лікувальною косметикою до сьогодні?

Якщо «так», то якою?

Так Ні, сьогодні вперше

VICHY (Франція) Avene (Франція)

RoC (Франція) Ducray (Франція)

SVR (Франція) Lierac (Франція)

URIAGE (Франція) Guam (Італія)

Біокон (Україна)

8. Яким виробникам лікувальної косметики ви надаєте перевагу?

Зарубіжним Вітчизняним Виробник не має значення

9. Як давно Ви користуєтеся лікувальною косметикою?

до 1 року 2 – 5 років

понад 5 років Купую вперше

_

10. Оцініть за шкалою від 1 до 10 (+), наскільки для Вас є важливими запропоновані критерії оцінки косметичних засобів:

Критерій

Оцінка

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

Ціна

                   

Якість

                   

Натуральність

                   

Ефективність

                   

Задоволення потреб

                   

Різноманітність асортименту

                   

Розрекламованість

                   

Престижність

                   

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2023 україномовні реферати та навчальні матеріали