Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Політико-геграфічний аналіз США

Реферати / Політологія / Політико-геграфічний аналіз США

Конгрес створює із своїх членів різноманітні комітети: постійні об’єднані комітети обох палат і постійні спеціалізовані комітети кожної з палат, а також тимчасові спеціальні комітети для дослідження окремих питань.

В обох палатах Конгресу є партійні фракції більшості і меншості. При конгресі діє багато адміністративно-технічних і допоміжних служб. Їх загальний штат перевищує 30 тисяч осіб.

Конгрес працює в сесійному порядку, головною формою його діяльності є законотворчість. Законодавча ініціатива належить тільки членам обох палат. Президент має право вносити лише законопроект про бюджет. Проте на практиці політика в галузі законодавства визначається щорічними посланнями президента конгресу.

Виконавча влада і її органи

Президент і віце - президент

Виконавчу владу здійснює президент. Міністри виконують роль радників президента і не утворюють уряду – це кабінет президента, його дорадчий орган. Посади прем’єр – міністра в США немає, цю роль виконує президент. В кабінеті президента питання вирішуються не голосуванням: рішення приймає президент. Віце – президент не має суттєвих повноважень, а лише заміщає президента і виконує його доручення.

Під керівництвом президента США окрім міністрів працюють різні відомства, деякі з них мають важливіший статус, ніж деякі міністерства (наприклад Рада національної безпеки).

Президент і віце – президент США обираються опосередкованим шляхом – виборщиками терміном на 4 роки. Та сама особа не може бути обрана президентом більше двох разів (це стосується також і віце – президента).

Президент забезпечує виконання законів і визначає повноваження всіх посадових осіб федерації. Президент представляє державу у внутрішніх справах і в міжнародних відносинах, має право заключати міжнародні договори і є головнокомандувачем збройних сил і національної гвардії. Президент звертається до конгресу із щорічними посланнями і рекомендує прийняття певних законів, склика. Конгрес на надзвичайну сесію. Президент призначає вищих посадових осіб, послів, федеральних суддів та ін. Президент США не несе політичної відповідальності перед конгресом, але може бути зміщений з посади в порядку імпічменту.

Міністерства і відомства

Роль кабінету міністрів в США виконує кабінет президента. В теперішній час це менше двадцяти людей: керівники 14 міністерств, 3 міністра без портфеля, в тому числі постійний представник США в ООН. Кількість різних відомств при президенті досягає кількох сотень, головні з них він очолює сам (Рада національної безпеки, Рада з економічної політики і т. Ін.). Тому в США прийнято говорити не про уряд, а про адміністрацію президента.

Судова влада і її органи

В США функціонують 2 судові системи: федеральна система і судова система штатів. Обидві вони очолювані верховними судами відповідно федерації і кожного штату.

Судова система США утворена трьома ланками: Верховний суд США, апеляційні суди (їх 12), окружні суди (94). Воєнні суди утворюють особливу ланку судової системи.

Головну роль в судовій системі США відіграє Верховний суд США. Він включає 9 членів (включно з головою), які призначаються президентом США за згодою сенату. Верховний суд здійснює конституційний контроль і є останньою інстанцією з таких питань.

Судові системи штатів дуже різноманітні. Є загальні суди, мирові судді, поліцейські суди із кримінальних справ, багато різних спеціальних судів – у справах неповнолітніх, із трудових спорів, морські суди і т. ін.

Суди штатів формуються по різному: судді обираються населенням, призначаються мерами міст, муніципальними владами, головами вищих судів.

Загалом можна зробити висновок, що система організації влади в США вдало врівноважує гілки влади з тим, щобжодна із них не була такою, щобвивищитися над іншою. Це і є втіленням в життя принципу балансу влад. Президент не може розпустити конгрес, але і конгрес не може змістити президента і його міністрів (крім випадків імпічменту). Воту недовіри міністрам не передбачений, але вже саме їх призначення вимагає згоди сенату. Верховний суд здійснює конституційний контроль і має право визнати закони конгресу не дійсними.

Перші особи держави

Виборча система США була коротко описана вище, тому немає потреби повертатися до неї у цьому розділі. Варто лише зазначити, що на виборах 2000 року ситуація ускладнилася через неможливість швидкого чіткого визначення переможця.

Офіційно ніби переміг Джордж Буш молодший, але і Ел Гор скористався наявністю підстав і подав позов до Верховного Суду США. Проте поки рішення ще не винесене, тому візьму на себе сміливість поінформувати Вас докладніше про кандидата від республіканців Джорджа Буша.

Буш-молодший – 46-й губернатор штату Техас. Він народився у 1946 році в Техасі, отримав освіту бакалавра в Єльському університеті. Служив пілотом у Національній Повітряній Гвардії Техасу. Почав свою кар’єру в паливно-енергетичному бізнесі в Мідленді у 1975 році і працював в енергетиці до 1986. Працював для презедентської кампанії свого батька у 1988 році. 8 листопада 1994 року був обраний губернатором штату Техас 53.5 відсотками голосів. Буш став першим в історії губернатором штату Техас, переобраним на наступний чотирирічний термін у 1998 році.

Має репутацію консерватора, який проводить політику, засновану на принципах персональної відповідальності і строгого контролю на місцях. 14 березня 2000 року він здобув достатньо голосів, щоб стати кандидатом у президенти від Республіканської партії США.

Протагом трьох термінів на посту губернатора Дж. Буш працював у тісному співробітництві із місцевими лідерами, провів реформу для покращення ситуації у публічних школах, провів жорстку реформу кримінального законодавства, а також провів два великих зниження податків.

Своїм першочерговим завданням він називає підвищення рівня освіти, зниження податків, підвищення фінансування армії, підвищення рівня соціального захисту і охорони здоров’я.

V. Зовнішня політика держави

Після закінчення холодної війни, США намагаються досягнути стабільного становища у світі, пропагують вільний ринок і демократію. Основними важелями для ведення такої політики є Міжнародний Валютний Фонд, Світовий Банк , Діяльність в ООН та НАТО. Особливо це стосується країн колишнього соціалістичного табору. В Африці США надають сильну підтримку демократичному уряду Південної Африки і намагаються підтримати демократичні прагнення на решті цього континенту.

В своїй економічній політтиці США пропагують поширення вільного ринку, що є основною передумовою економічного зростання. Будучи членом регіональних американських міжнародних організацій США активно проводять таку політику в американському регіоні. США по закінченні холодної війни почали підтримувати розвиток Світової Огранізації Торгівлі для усунення бар’єрів, які заважають запровадженню відкритого ринку у всій Європі. Через діяльність Міжнародного Валютного Фонду і Світового Банку США намагаються підтримати країни, що розвиваються, спонукати їх до побудови ринкової економіки.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2022 україномовні реферати та навчальні матеріали