Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Способи визначення дальності стрільби

Реферати / Воєнна справа / Способи визначення дальності стрільби

У стрілецькій практиці для вимірювання кутів корис­туються не градусами, а поділками кутоміра — тисячни­ми. Тисячною називається центральний кут, що спира­ється на дугу, яка дорівнює 1/6000 довжини кола.

Якщо коло довільного радіуса розділити на 6000 рів­них частин і з'єднати радіусами кінці дуг із центром кола, матимемо 6000 рівних центральних кутів (мал. 98).

Це формули тисячної, де: Д — дальність до об'єкта, що розглядається; В — лінійні розміри об'єкта, що розгля­дається; К — кут, під яким даний об'єкт спостерігається за допомогою приладів (у тисячних).

У бойовій обстановці завжди можна визначити даль­ність до об'єкта, за яким спостерігають, і встановити не­обхідний приціл зброї, що дає змогу точніше уражати ціль противника на полі бою, витрачаючи найменшу кількість боєприпасів. Для цього потрібно встановити

кутову величину і знати лінійні розміри об'єкта (цілі). Середня висота людини — 1,7 м, ширина — 0,5 м. Висота танка — 2,7 м, ширина — Зм. Середня ширина бронетранспортера — 2,5 м.

Кутові величини цілей ви­мірюються у тисячних за допомо­гою польового бінокля або іншого приладу за кутомірними шкалами (мал. 99 і 100).

Величина однієї великої поділки на шкалі дорівнює 10 тисячним, малої — 5 ти­сячним. Наприклад: кутова величина танка, за яким спостерігають у бінокль, дорівнює двом великим поділкам шкали бінокля. Встановлюємо відстань до тан­ка — дальність:

3x1000 =150м

20

Кутові величини цілі можна визначити за допомогою підручних предметів (лінійки, олівця, коробки сірни­ків), а також пальців руки. Для цього треба знати їх зна­чення в тисячних. 1 мм лінійки дорівнює 0—02 (двом тисячним); круглий олівець має діаметр 0— 12; коробка сірників: довжина — 0—90, ширина — 0—60, висота —

О—80; пальці руки: вели­кий — 0—40, вказівний — О—ЗО, мізинець — 0—20. Предмет слід тримати на відстані 50 см від ока. На­приклад: на полі бою до вас наближається против­ник, ширина його фігури перекривається 5 мм лі­нійки. Визначаємо від­стань до нього:

Визначати дальність до цілей можна за допомогою прицільного пристрою автомата. Мушка автомата на певній відстані перекриває певний відрізок; це — кри­юча величина мушки. Мушка автомата на відстані 100 м перекриває 25 см, на 200 м — 50 см, на 300 м — 75 см і т.д. Використовуючи значення криючої величини мушки, можна визначити відстань до цілей противни­ка, наприклад: мушка автомата в 2 рази більша за ши­рину фігури людини (0,5 м), отже, мушка перекриває 1 м. Відстань у даному випадку до людини становить 400 м.

Завантажити реферат Завантажити реферат

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2024 україномовні реферати та навчальні матеріали