Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Аборт. Постабортивний синдром

Реферати / Медицина / Аборт. Постабортивний синдром

Після вискоблювання проводять очищення порожнини матки за допомогою вакуум-екстрактора. В ідеалі після проведення аборту потрібно зробити гістероскопію чи контрольний ультразвук, щоб переконатися, що аборт пройшов добре. Також необхідний масаж матки, особливо при першому аборті і призначення диадинамічних струмів. Додаткові дослідження і фізіотерапевтичні процедури дозволяють попередити ускладнення аборту.

Наркотичні засоби, призначені для анестезіологічного забезпечення аборту мають коротку дію (5-10 хвилин). Коли операція закінчується, жінку приводять до свідомості. Потім на каталці з малої операційної переводять у палату. На живіт з метою профілактики кровотечі кладуть міхур з льодом. 2-3 години жінка знаходиться під спостереженням. Потім після обстеження, виписується додому.

Інші види абортів.

На періоді вагітності 18-27 тижнів часто застосовується метод інтраамніального введення рідин. Після розширення шийкового каналу в матку вводиться довга товста голка, що проколює плодовий міхур і відсмоктує деяку кількість плодових вод. Після цього по цій голці в матку вводиться рівний обсяг концентрованого розчину повареної солі і глюкози. Згідно з науковими даними, на цих термінах у дитини вже з’являється чутливість, і смерть подібним чином є для нього найбільш болісною. Тільце дитини чорніє і зморщується від зневоднювання й опіку концентрованим розчином солі. Через кілька годин після загибелі дитини починається родова діяльність, і організм жінки рятується від мертвого плоду.

При терміні вагітності до 27 тижнів може застосовуватися метод внутрішньовенного введення простогландинів, що викликають родову діяльність. На такому терміні плід нерідко з’являється на світло живим і життєздатним, але лікарі не застосовують ніяких терапевтичних заходів щодо відношення до нього, залишаючи плід помирати. Застосування простагландинів у потрібних дозах часто викликає різкі порушення в організмі жінки.

Операція малого кесаревого розтину звичайно застосовується на терміні від 18-27 тижнів, однак при необхідності може бути використана при терміні від 13 тижнів до самих останніх днів вагітності. При цій операції розкривається передня черевна стінка і передня стінка матки, після чого з матки видаляється плід і всі навколишні його тканини, а стінка матки вискоблюється. При проведенні цієї операції на пізніх термінах плід звичайно вже буває життєздатним. У цьому випадку його кладуть на вікна між рамами чи в холодильник для того, щоб він загинув від переохолодження. Важко повірити, що описана сцена – це фрагмент не фільму жахів, а реальних буднів багатьох гінекологічних клінік і відділень міських лікарень.

Малопоширені і малоефективні методи штучного переривання вагітності. До них відноситься голковколювання, при якому стимулюються рефлексогенні зони, що можуть викликати початок родової діяльності, і метод використання магнітофорних ковпачків, що надіваються на шийку матки і, створюючи сильні магнітні поля, викликають родову діяльність. Оба ці методи застосовуються на ранніх термінах вагітності (голковколювання – до 10 тижнів, магнітофорні ковпачки – до 3 тижнів) і не дають ніякої гарантії результату. У будь-якому випадку після спровокованого цими методиками викидня необхідно хірургічне вискоблювання стінок матки.

Кримінальний аборт.

З погляду сучасного законодавства кримінальним (незаконним) вважається штучне переривання вагітності зроблене особою, яка не має медичного сертифіката за фахом „лікар акушер-гінеколог”. Тобто якщо в умовах стаціонару, медичного центру чи сільської лікарні вагітність перерве дипломований лікар-фахівець, що не є гінекологом, то це буде кваліфіковано, як злочин.

У приватному переписуванні деяких акушерів-гінекологів нерідко зустрічаються питання про те, як самостійно перервати вагітність на ранніх термінах. Тому багато лікарів розповідають про доступні в побуті способах переривання вагітності і непоправній шкоді здоров’ю, які вони наносять.

Перший популярний спосіб полягає в загальному впливі на організм. Щоб викликати відторгнення плоду жінка приймає гарячу ванну чи душ, обклеює себе гірчичниками. У ряді випадків маніпуляції викликають скорочення матки і викидень. До цього ж способу можна віднести миття на терміні від 10 до 12 тижнів, тривалу труську їзду, навмисне падіння на живіт (на приклад із шафи), здавлювання матки руками. Небезпека полягає в розвитку маткових кровотеч, що досить важко зупинити. У залежності від методики самостійного аборту летальність (жіноча смертність) коливається від 25 до 40%.

Другий метод - введення в порожнину матки твердих предметів: кулькових ручок, олівців, в’язальних спиць, довгих пер, дерев’яних паличок, бужів (металеві штирі для розширення природних отворів), катетерів. Поряд із введенням твердих предметів особливо кмітливі особи впорскують із шприців і інших підручних засобів у порожнину матки різні рідини. Використовуються всілякі речовини: спиртова настойка йоду, розчин марганцівки, столовий оцет, мильна вода. Результат - зараження крові, хімічні опіки, гнійне запалення внутрішніх статевих органів. У кращому випадку, видаливши матку, жінці вдається врятувати життя, правда вона вже не зможе мати дитини. У 30-60% випадків жінки просто вмирають. Деякі приймають гормональні ліки чи отрути. Відкіля простій людині знати в якій концентрації ліки викликають викидень, часом досвідчений гінеколог затрудняється з відповіддю. Так і народжуються діти з численними уродженими каліцтвами, приречені мучитися все життя.

3. Наслідки.

Ускладнення з боку матки – це в першу чергу розривши шийки матки, кровотеча, перфорація і розривши стінки матки. Найбільш розповсюджені методики проведення переривання вагітності припускають маніпуляції всередині матки „наосліп”, внаслідок чого ризик ушкодження шийки чи стінки матки дуже високий. У залежності від розмірів і локалізації такого ушкодження роблять його вшивання, чи повне видалення матки (гістеректомію). Крім того, при багаторазових вискоблюваннях стінка матки може стончуватися настільки, що виношування вагітності стає неможливим. У цьому випадку жінці рекомендується стерилізація. Запальні процеси в матці нерідко виникають у результаті інфікування травмованої шийки чи стінки матки під час проведення штучного переривання вагітності. Слід зазначити, що такий запальний процес відрізняється стійким тривалим плином і лікування його вкрай утруднене. Результатом цього може стати звичне невинесення вагітності і безплідність.

Запальні процеси в малому тазі – параметрит (запалення околоматкової клітковини), аднексит (запалення придатків матки), пельвиоперитоніт і перитоніт (запалення тазової очеревини і всієї очеревини), - усі ці захворювання можуть розвиватися в результаті інфікування в ході операції по штучному перериванню вагітності. Результатом цих захворювань може стати безплідність жінки, а в окремих випадках навіть її загибель.

Ускладнення після абортів можуть розвитися в жінки через деякий час (через декілька місяців і навіть кілька років). У 18% жінок через два місяці після зробленого аборту розів’ється хронічне запалення придатків матки, у 11% - ерозія шийки матки, у 7% - ендоцервицит, у 4% - різні порушення менструального циклу. Після двох років після зробленого аборту ці показники збільшуються в кілька разів.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2022 україномовні реферати та навчальні матеріали