Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Все про хімічну завивку

Реферати / Інші / Все про хімічну завивку

Зміст

Вступ

1. Будова волосся. Вид волосся

2. Препарати для хімічної завивки

3. Технологія хімічної завивки

4. Завивка фарбованого і знебарвленого волосся

5. Вертикальна хімічна завивка

6. Завивка для чоловіків

Висновок

 

Вступ

У даний час хімічна завивка волосся отримала широке поширення у всьому світі. Цей метод завивки волосся не тільки з успіхом конкурує з усіма іншими способами, але і поступово витискає їх. Наприклад у країнах Західної Європи й Америки хімічна завивка вже цілком замінила всі традиційні способи обробки волосся. При наявності достатнього асортименту препаратів для хімічної завивки можна одержати гарні результати при обробці волосся самих різних властивостей і будови.

Хімічні завивки бувають різні: накрутка на дві коклюшки, кругова, на шпильку, прикорнева, спіральна, зірочкоподібна, часткова, пірамідка, через пасмо, на кіски, джгутики, гофре, за допомогою спеціальних затисків завивка, на бігуді Jumbo.

Перші патенти були предявлені в 1935 році і велися до 1950.

1. Будова волосся. Вид волосся.

Для правильного розуміння процесу впливу препаратів для хімічної завивки на волосся необхідно знаті морфологічну і гістологічну будову волосся. Волосся являє собою ороговілі утворення. Корені розташовані в заглибленнях шкірного покриву, що називаються фулікулами. У нижній частині кореня волосся є цибулина. (Сморід одержує живильні речовини необхідні для життя і росту волосся).

На місці виходу волосся на поверхню шкіри є заглиблення, що мають вигляд невеликої лійки. До підстави цієї лійки підходять вивідні протоки потових і сальних залоз. По хімічному складі волосся являє собою складне з'єднання, основними частинами якого є кератин і пігмент. При хімічній завивці волосся цистинний зв'язок – s – s кератину розривається й утворюється цистеїн завдяки якому волосся стає здатним не приймати форму, що додається. Препарати для хімічної завивки мають відбудовані властивості. Отже, для закріплення завивки необхідно застосовувати склади володіючі окисними властивостями.

Від чому для закріплення зачіски використовується перейшов водню, цистинний зв'язок – s – s кератину відновлюється, цистеїн перетвориться в цистин і волосся отримає початкові властивості пружності. По своїх фізичних властивостях волосся дуже стійке до технічного впливу, здатне добрі всмоктувати воду, і є провідником електроенергії.

2. Препарати для хімічної завивки

Препарати, що випускаються для хімічної завивки волосся повинні відповідати наступним вимогам:

1) на протязі 3 місяців волосся повинне зберігати завиток, навіть у випадку стрижки;

2) волосся не повинно змінювати початкового кольору;

3) препарат винний легко змиватися з волосся теплою водою;

4) у препарат повинні входити поверхнево-активні речовини (ПАВ), що забезпечують добрі змочування і просочування волосся;

5) препарат не винний викликати алергію;

6) препарат винний матері запах парфумерії.

Переваги хімічної завивки

1) інструменти, які легко використовувати;

2) коклюшки крутяться до опори;

3) хімічний розчин і фіксаж готовий. Є різні розчини;

4) її непотрібно гріти, сморід виконується при кімнатній температурі;

5) ступінь завитка залежить від товщини коклюшки;

6) спеціальна коклюшка, розйомна, якщо прикоренева частина велика;

7) коклюшки з’явилися різної конфігурації;

8) всі розчини хімічної завивки можна розділити на дві групи:

а) у розчин входити поглінова кислота “Локон”, “Фіолін”;

б) розчин на основі сульфіта натрія “Джулія”, “Неофікс”.

Основою препаратів для хімічної завивки волосся служать різні органічні сполуки і їх похідні. У більшості рецептів закордонних препаратів для хімічної завивки є присутнім триоглікієва кислота СН2 – S – НСООН. Триоглікієва кислота має відбудовані властивості. З'єднання що дають можливість впливати на форму волосся навіть при нормальній температурі людського тіла. При вивченні впливу розчину триогліколієвої кислоти на організм людини, при її використанні в перукарських роботах, були випадки захворювань у людей, що готують цей розчин: головні болі, загальна слабкість, нездужання, шлунково-кишкові розлади, порушення роботи нирок. Були і захворювання шкіри: дерматити, сверблячка, екземи, кропивниця, поразка нігтів.

При хімічній завивці волосся варто користуватися резиновими рукавичками. Для хімічної завивки волос у перукарських використовують препарати: «Лонда», «Минтокс», «Локон», «Завитоль». Препарати «Лонда» і «Локон» приготовлені на одній і тій же основі. Французький препарат «Permabel» діє на волосся менш ефективно. Для досягнення таких же результатів у завивці волосся, які можна одержати обробкою волосся «Лондою» і «Локоном», час витримки для препарату «Permabel» повинен складати 30 – 40 хвилин. Препарат «Минтокс» діє на кератин волосся ще більш слабше, через те, що в його складі немає тіоглікоєвої кислоти. Аналогічний препарату «Минтокс» і препарат «Завитоль». При взаємодії хімічних препаратів для завивки з волоссям відбуваються хімічні реакції, в результаті яких волосся набуває здатність зберігати форму. Дуже важлива характеристика – розмір водневого показання (рН середовища) препарату застосовуваного при хімічній завивці волосся. Чим вище рН середовища розчину, тим сильніше він діє на волосся. При дії на них розчинів високої концентрації, вони набухають тим швидше, чим вище концентрація розчину.

Особливу обережність необхідно дотримувати при роботі з найбільш концентрованими препаратами «Локон» і «Лонда», тому що ймовірність пошкодження волосся, при обробці ними, дуже велика.

3. Технологія хімічної завивки

Для виконання хімічної завивки волосся необхідні наступні інструменти і пристосування:

1) Підготовчі роботи: підготовка робочого місця, інструментів і білизни;

2) Інструменти: розчоска з хвостиком і комбінована розчоска, комплект ножиць, інструменти для укладання і коклюшки;

3) Пристосування: мисочка для розчину, посуд для фіксажу, мензурка, резинові рукавички і годинник;

4) Матеріали: шампунь, душка, розчин для завивки, фіксаж, оцет, засіб для укладання і губка;

5) Білизна: мінімум три полотенця, пелерінка, сітка для волосся і клійончатий фартух.

Перед початком роботи хімічної завивки потрібно з'ясувати чи мив клієт голову оцтом і коли, тому що завивку потрібно робити на чисте волосся.

Проводиться зовнішній огляд шкіри голови і волосся, перевірка шкіри голови на сприйняття хімічного розчину для завивки , перевірка стану волосся при змочуванні їх розчином. Голову оглядаємо для того щоб виявити різні захворювання, при яких хімічну завивку робити не можна. При огляді волосся необхідно звернути увагу на їхній стан. У тому випадку, якщо волосся раніше піддавалося сильному знебарвленню або фарбуванню будь-якими іншими барвниками, необхідно перевірити їх на розрив: якщо волосся у сухому стані легко відривається, завивку робити не можна. Також не рекомендується робити хімічну завивку на волоссі, фарбованому «Восстановителем» або фарбами, які містять в собі метал.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2023 україномовні реферати та навчальні матеріали