Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Зображення голодомору в романі Василя Барки “Жовтий князь”

Реферати / Література / Зображення голодомору в романі Василя Барки “Жовтий князь”

Голодомор на Україні 1932-1933 років. Досі це поняття залишається незвіданим для багатьох людей нашої держави. Те про це ні хто не каже в голос. Одним із джерел із яких ми можемо дізнатися про справжні події, реальні факти та картини тих років є роман Василя Барки “Жовтий князь”.

Цей роман був написаний в роки еміграції в Америці, коли автор також голодував через матеріальні нестатки. Роман пройшов тяжкий тернистий шлях до того виду в якому він існує зараз, первозданний об’єм роману сягав 600 сторінок. Автор глибоко проникся цією темою, бо сам на власні очі бачив голодомор, був на межі смерті від голоду. Це він проніс через своє життя, і втілив у своєму романі, майже через 30 років, правдоподібно розкривши знущання радянської влади над українським народом на прикладі родини Катранників. Головною темою роману автор обрав збереження людських цінностей в екстремальних умовах. Бо дуже тяжко вижити та залишитися людиною не зрадивши своїй сім’ї, своїм принципам та честі. Роман вражає читача своєю правдивістю, читаючи його у наш час, аж не віриться що таке відбувалося. В це просто не хочеться вірити. Не хочеться вірити, що люди щоб вижити іноді іли своїх власних дітей, не хочеться вірити, що трупи лежали просто неба, а влада відбирала останні крихітки, прикриваючись “великими” гаслами. Тому це роман стає уроком для нас – представників молодого покоління, ми повинні не допустити цього, щоб страждали люди на землі заради чиїхось інтересів, бо історично доведено, що голод на Україні було зроблено штучно за ініціативи Сталіна.

Я дуже радий що два роки тому цей роман ввели в програму, бо ми повинні знати нашу історію не по підручниках написаних на чиєсь замовлення, але і вчитися на чужих помилках не повторюючи їх в своєму житті.

Завантажити реферат Завантажити реферат

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2024 україномовні реферати та навчальні матеріали