Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Королівство Данія

Реферати / Географія / Королівство Данія

I. Загальні політичні, географічні та історичні відомості.

Королівство Данія відноситься до числа малих європейських держав як по чисельності населення - 5 189 000, так і по розмірах території - 43 080 кв. км. Середня щільність населення - 120 чоловік на 1 кв. км. Столиця - Копенгаген (1 343 000). Найбільші міста - Орхус (272 000), Оденсе (181000).

За державним устроєм Данія є конституційною монархією. Голова держави - Королева Маргрете II. Монарх виконує головним чином представницькі функції. Законодавчим органом влади є однопалатний парламент з 179 депутатів - Фолькетінг. Основна релігія - християнство. Грошова одиниця країни - датська крона, що складається з 100 ері.

Данія розташована в північно-західній частині Європейського континенту на великому півострові, який називається Ютландія, а також на групі островів (406), найбільшими з яких є Зеландія, Фюн, Лолланд-Фалстер і Борнхольм. До складу королівства на правах автономій входять найбільший в світі острів - Гренландія і Фарерськиє острова. Власне Данія в адміністративному плані поділяється на 14 областей (амтов) і столичний округ.

Данія - рівнинна країна. Береги порізані і загальна берегова лінія становить 7,3 тис. км. Ліси займають біля 11% всієї території країни. Є багато озер. Їх загальна площа становить 700 кв. км. Майже з усіх боків Данія оточена морем, і тому клімат тут м'який, з сильними вітрами. Дикої природи в Данії мало, оскільки практично вся її територія розорана.

Вже 100 000 років тому на цих землях жили люди, але в епоху останнього льодовикового періоду життя тут практично припинилося. У 8 тисячолітті до н.е. лід почав повільно танути, з'явилася перша скудна рослинність, що призвело до появи в цих місцях стад північних оленів. Услід за тваринами на північ попрямували кочові племена мисливців. Біля XI століття н.е. датські та інші скандінавські вікінги почали здійснювати набіги на узбережжя Європи. У 1016 році вікінги захопили Англію, а потім розширили кордони своїх володінь, підкоривши Німеччину. У 1397 році Данія об'єдналася зі своїми сусідами, Норвегією і Швецією, але протягом наступних століть між трьома скандінавськими країнами йшли війни, і Данія втратила велику частину своїх територій. Сучасні її кордони були визначені в 1920 році.

У наші дні Данія - процвітаюча країна. Її система соціального забезпечення гарантує населенню безкоштовне медичне обслуговування, освіту і грошову допомогу. 85% населення живе у великих і малих містах і зайнято в основному в сфері обслуговування. Рівень життя в Данії високий.

II. Економіка країни

 

Макроекономічна характеристика.

Данія - країна з високорозвинутою економікою. За виробництвом ВВП на душу населення (більше за 26 тис. дол.) Данія займає четверте місце в Європі (після Швеції, Люксембурга і Норвегії). Основою економічного потенціалу країни є промисловість і високоефективне сільське господарство. Данія, крім цього, є риболовецькою державою, а також має в своєму розпорядженні один з найбільших в світі морських торгівельних флотів. Має розгалужену мережу транспортно-експедиторських і торгово-промислових компаній по всьому світу, що значною мірою визначає успіхи у просуванні датського експорту. Данія має добре розвинену освітню і науково-дослідну базу, що дозволяє їй утримуватися на передових технологічних позиціях у світі. Торгівля програмним забезпеченням, інформатика і обслуговування комп'ютерів стали в Данії важливим сектором економіки, обсяг реалізації послуг якого перевищує 17,5 млрд. крон.

У Данії діє одна з кращих систем соціального захисту населення. У сукупних громадських витратах витрати на соціальний захист, освіту і охорону здоров'я становлять 70 %, в той час як на оборону, правоохоронну діяльність і державне управління - тільки 15%.

Основна частина працездатного населення країни зайнята на малих і середніх підприємствах. Така структура бізнесу робить датську економіку гнучкою і здібною до оперативного реагування на зміни кон'юнктури.

Датський агропромисловий комплекс є одним з ключових секторів економіки країни і експорт сільськогосподарської продукції традиційно забезпечує значну частку валютних надходжень у торговому балансі Данії. Експортується більш двох третин сільгосппродукції, що виробляється в країні. Датське сільське господарство сьогодні здатне задовольнити потреби 16 млн. чоловік у продуктах тваринного походження при населенні країни 5,2 млн. чоловік. Причому Данію навряд чи можна віднести до числа країн з дуже комфортними природними умовами для сільського господарства.

Сільськогосподарське виробництво Данії характеризується високим рівнем технології і агротехніки, який досягається за рахунок систематичного використання самих передових розробок у цій області, високого ступеню механізації і автоматизації робіт. У сільському господарстві Данії зайнято біля 5% працездатних населення країни з тенденцією до поступового скорочення. Основою сільськогосподарського виробництва є сімейна ферма. Загальна кількість господарств в країні - 68,8 тисяч при середньому розмірі фермерського господарства 40 га.

У сільському господарстві Данії йде процес концентрації виробництва і укрупнення ферм. Також відбувається укрупнення підприємств, обслуговуючих фермерів і тих, що займаються переробкою сільгосппродукції.

Фермерські об'єднання створюють ряд кооперативних компаній для організації матеріально-технічного постачання виробництва, лізингу і технічного обслуговування сільгосптехніки, а також для закупівлі на фермах готової сільгосппродукції, її подальшої переробки і реалізації, в тому числі і на експорт. Ці компанії зараз є провідними в агропромисловому секторі Данії.

Діє немало приватних фірм, і хоч частка кожної з них у загальному обсязі постачання товарів і наданні послуг, а також у заготівлі і переробці сільгосппродукції невелика, однак, їх існування підтримує обстановку конкуренції, а значить і високий рівень обслуговування.

Рослинництво. Площа землі, що обробляється в країні становить 2,72 млн. га (65% всіх території Данії). Земля, що оброблюється, використовується таким чином: 56,9% - під зернові, 13,6% - трави і зелені корми, 9% - вирощування технічних і бобових культур, 5,7% - коренеплоди, 6,5% - вирощування насіннєвого матеріалу, біля 1% зайнято садами, 7% - пасовища. Серед продукції галузі найбільшою врожайністю характеризуються озима пшениця, ячмінь, овес, жито, картопля, цукровий буряк, сім'я рапсу.

Тваринництво. Воно є найбільшою і високоефективною галуззю сільського господарства Данії. На частку тваринництва припадає приблизно три чверті сукупних фермерських прибутків.

Висока ефективність датського тваринництва зумовлена застосуванням науково-обгрунтованих систем утримання сільськогосподарських тварин, а також практично повсюдним високим рівнем механізації і автоматизації на всіх ділянках виробництва і переробки продукції. Якісно збалансована кормова база. Важливе місце у тваринництві займає молочна худоба. Значну питому вагу має також виробництво свинини, яловичини і бройлерної птиці. Прибутковою і розвиненою галуззю є хутрове звірівництво. По виробництву норки Данія країна займає лідируюче місце в світі (майже третина світового виробництва). З обсягу вилову риби Данія займає друге місце серед країн ЄС після Англії і займає третє місце в світі з експорту риби. Галузь експортує рибу і морські продукти до 114 країн світу.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2024 україномовні реферати та навчальні матеріали