Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Територіальна структура туристських ресурсів Таїланду

Реферати / Географія / Територіальна структура туристських ресурсів Таїланду

Північний Таїланд – не місцевість, а одне з найяскравіших явищ загальнолюдської культури. Столиця краю носить поетичну назву Чіангмай (“троянда північних гір”). Місто схоже на справжній заповідник архітектурних пам`яток та інших старожитностей. Найбільше тут буддиських храмів, збудованих у XIII-XV століттях. Серед них трапляються справжні шедеври, причому на будь-який смак. Наприклад, шпиль храму Ват-Прасингх до землетрусу 1545 року становив 90 метрів, та й нині, хоч і зменшений у півтора рази, вражає сміливістю архітектурних рішень. А сам храм пишно декорований дзеркальною мозаїкою та позолоченим орнаментом, які у променях вечірнього сонця створюють абсолютно ірреальне видовище. В найстарішому храмі Чіангмая – Ват-Чіангмун вражає обшита листами блискучої бронзи вежа, яку підпирають ряди ліпних слонів. Та найкрасивішим північним храмом Таїланду всі одностайно визнають Ват-Чедічейот, збудований королем Боромотрайлоканатом на честь двохтисячоліття Різдва. Певна річ, не Христа, а Будди (останній, як відомо, народився десь на 450 років раніше від Сина Людського). Сім шпилів і сімдесят фігур, які ніби перетікають по стінах у молитовних позах, мають здатність непомітно для споглядальника “спресовувати” час і простір.

Крокодиляча ферма Самут Пракан

Крокодиляча ферма – місце, де проходить екзотичне шоу під назвою “Ловля крокодилів руками”, в якому беруть участь людина, крокодили та змії. На фермі 40 тисяч крокодилів і невеликий зоосад, де можна побачити ручних Львів , мавп, удавів, покататися на слонах.

Плавучий ринок

Бангкок раніше називали Венецією Сходу: житлові квартали розміщалися уздовж притоків та клонгів річки Менам-Чао-Праї. Число клонгів (каналів) доходило до 170. Тепер їх не більше 140. Все життя проходило на воді. До наших днів зберігся звичай: ранком на Плавучому ринку йде торгівля з човнів, до середини дня базар розпливається в різні сторони.

Країна відома різноманітними виробами прикладного мистецтва, в основному призначених для прикрашеня храмів. Стінна живопись в середині храмів розповідає про життя Будди та його останніх втілюваннях, до того як він народився в образі Будди. Тайскі майстери вирізали статуї Будди з каменя та дерева, виливали з бронзи, ліпили з глини.

Танець та драма – головні способи передачі стародавніх оповідань. Найважливіше джерело театральних вистав – «Рамакиян», де розповідається про викрадення прекрасної Сіти, дружини бога – царя Пра Сама, вероломним демоном Тосаканом.

В Таїланді будь-яка голова є священною. По тайському повір`ю, в голові сидить дух оберігаючий життя людини. Тому доторкнутися до чужої голови – означає образити людину.

Для тайців добрий тон – стриманий тон. Дуже сурово тайці відносяться до взуття: її годиться знімати перед входом не тільки до храму, але й в приватне житло. Сидіти схрещуючи ноги де-небудь в селі – за тайськими традиціями абсолютно негарно навіть для чоловіків: це буде сприйнято як образа оточуючих.

В Таїланді усі усміхаються. Стриманий стиль, прийнятий в поведінці, зовсім не суперечить духу життєрадісності.

Тайська кухня – одна з головних прикрас місцевої культури. Їжа тут готовиться с великою кількістю пряностей.

Основа місцевої кухні – довгозернистий рис, один з самих смачних в світі різновидів риса. Крім виготовлення всіляких національних м`ясних та овочевих страв тайські кулінари запозичували також чимало рецептів з португальської, китайської та индонезійської кухні, де використовується мінімальна кількість гострих пряностей.

Інфраструктура

Факти про транспорт Таїланду:

· Залізничні дороги – 3 940 км

· Автомобільні дороги – всього 64 600 км, з них заасфальтовані – 62 985 км (1996)

· Водні шляхи – 4 000 км

· Трубопроводи – для нафтопродуктів – 67 км., газопроводи – 350 км

· Основні морскі порти – Бангкок, Лам Чабанг, Паттані, Пхукет, Саттахип, Сри Рача, Сонкла

· Торгові судна – всього 299 суден (1999)

· Аеропорти – 106 (на1999г.)

Більшість туристів приїзджають в Таїланд через Бангкок і перше, що вони бачать – сучасні термінали аєропорта Дон Муанг. Багато авіакомпаній здійснюють регулярні рейси в столицю Таїланда, з яких дві власно тайські – Thal Airways і Bangkok Airways.

В Таїланді добра внутрішня система авіаліній, більшість великих міст та центрів мають аеропорти.

Зараз весь Таїланд розсікають сучасні автобани, тому пересуватися по країні на машині не складає труднощів. Автобусне сполучення в центрі країни непогане, единий важливий момент – завжди краще їздити автобусом с кондиціонером. Автобуси курсують по всій країні, тому потрапити з Бангкоку до будь-якого району країни не складає особливої складності. Орендувати автомобіль можна в будь-якому місті, де зустрічаються туристи.

Міський транспорт Бангкоку

Місцеві жителі воліють їздити на мотоциклах. Тайський спосіб пересування – тук-тук являє собою триколісне таксі з критим верхом і розраховано в першу чергу на туристів.

У Бангкоку запустили Srytvain – надземний метрополітен. Його лінії розташовуються на високих опорах на висоті декількох десятків метрів над міськими вулицями. Дуже зручно в тім плані, що немає пробок, швидко можна дістатися з однієї частини міста в іншу.

Таїланд має дуже щільну для своїх масштабів мережу повітряних маршрутів. Два десятки аеропортів розкидані по всій країні. Головним є міжнародний аеропорт Бангкоку – Дон Муанг. Як і в наземному транспорті, більшість внутрішніх авіарейсів зав'язано на Бангкок.

У країні діє кілька авіакомпаній, але основних тільки дві. Більшість рейсів належить державній «Thai Airways». Ця компанія виконує з Бангкока десятки рейсів щодня в кожне з основних міст країни.

Другою значною компанією є «Bangkok Airways». Ця приватна компанія спеціалізується в основному на рейсах у курортні міста та інші пункти, куди і літає «Thai Airways».

Залізниця з'єднує всі значні міста Таїланду. Усі залізничні лінії розходяться з єдиного центру – Бангкока. Минаючих потягів у Бангкоці немає – усі поїзди починають чи закінчують там свій шлях. Вокзалів в Бангкоці два. Головний – Хуалампонг. Друга станція Ної розташована на відшибі в Тонбури й обслуговує в основному потяги ближнього сполучення.

Основне навантаження в Бангкоці несуть автобуси. Одинадцять із лишнім тисяч автобусів ходять за 376 маршрутами. Майже половину з них складають мікроавтобуси. Існує і такий транспорт як водні таксі. Вони спеціалізуються в основному на переправах через ріку, що розсікає місто, Чао-Прайя. Крім того, швидкісні судна ходять нагору і вниз по ріці.

Разом з інфраструктурою плідно розвивається й мережа готелів. Далі наведемо приклади готелей Таїланду.[15]

ГОТЕЛІ БАНГКОКУ

***** Готелі Бангкоку

На території готелю є ресторани (європейська, морська, тайська, японська, китайська кухні), бари, нічний клуб, пральня, кондитерська, бізнес центр, сувенірний магазин, перукарня, конференц-зал, послуги няні, салон краси, орендаавтомобілів, басейн, клуб здоров`я, сауна, джакузі, медичні послуги, безкоштовний автобус до торгових центрів.  

**** Готелі Бангкоку

На території ресторани (європейська, морська, тайська, китайська кухні), бари, кондитерська, пральня, сувенірний магазин, конференц-зал, бізнес центр з послугами зв`язку і виходом в Інтернет, басейн, джакузі, сауна, масажний салон, тренажерний зал.  

*** Готелі Бангкоку

На території готелю ресторани (тайська, індійська, європейська кухні, барбекю), бари, сувенірний магазин, бізнес центр, басейн, тренажерний зал,масажний салон, сауна, пральня.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2024 україномовні реферати та навчальні матеріали