Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Територіальна структура туристських ресурсів Таїланду

Реферати / Географія / Територіальна структура туристських ресурсів Таїланду

Третій по величині острів у Таїланду Самуї, що розташований на відстані 80 км від материка й 560 км від Бангкока. Зв'язок острова з материком, забезпечують два порти: порт Nathon і новий порт, розташований на відстані 5 км від Nathona. Існує автомобільна дорога, по всьому периметру острова. Це самий спокійний курорт із надзвичайно чистими пляжами.

Незважаючи на те, що тут є кілька першокласних готелей, основний тип розміщення туристів на Самуї – це невеликі будиночки – бунгало, розташовані серед пальм на березі моря. На острові пропонується величезна розмаїтість усіляких видів водного спорту. Острів не позбавлений тих місць, куди можна зробити екскурсії. Основними визначними пам'ятками є два водоспади. Один з них Хін Лат, розташований недалеко від міста. У його основі знаходиться невелике озеро, ідеальне для купання в найчистішій воді. Інший водоспад, На Муанг, більш мальовничий. Він розташований у східній частині острова. Водоспад сильно вражає своєї 30 метровою шириною. Інший, не менш захоплюючою екскурсією, є подорож в морський національний парк Анг Тхонг, що складається з групи островів, розташованих на захід від Самуї. Кожний, хто приїжджає сюди, надовго не може забути мальовничі стрімчаки, блакитні лагуни, гори, озеро вулканічного походження і надзвичайно красиві пляжі.

 

Висновок

Підсумовуючи вище наведені фактори можна зробити певні висновки про територіальні структури розвитку туристичних ресурсів Таїланду:

1). Наявність значної рекреаційної бази (природний потенціал, культурно-історичні, тощо);

2). Проведення державної політики, що сприяє розвитку територіальної структури туристичних ресурсів;

3). Підвищений інтерес туристів до цієї країни, що зумовлено стабільною політичною ситуацією та екологічними умовами.

4). Наявність добре розвинутої інфраструктури;

5). Добре налагоджена і розвинута сфера обслуговування;

З такими умовами зрозуміло, що значного розвитку набув в`їздний туризм.

На території країни виділяють чотири туристично-рекреаційних райони: Центральний, Північний, Північно-Східний та Південний. Кожний з них є неповторним за своїми рекреаційними ресурсами і об`єктами тяжіння туристів. Туризм є дотаційною статтею бюджету. Тому розвитку туризму приділяється значна увага. Влада Таїланду розраховує подвоїти кількість приїзджих іноземних туристів в найближчі десять років. За десятирічним планом розвитку туризму, що був схвалений урядом, воно повинно досягти 22,5 млн. чол. В 2001 році Таїланд розраховував прийняти 8,8 млн. туристів, однак ця цифра досягла 9 млн. чол. Порівняно з 2000 роком кількість туристів збільшилося на 500 тис. чол. В найближчі п`ять років Таїланд сподівається щорічно приймати 16 млн. туристів, а прибуток від туризму повинен складати 10 млрд доларів за рік.[11]

З листопада по березень Таїланд являє собою найбільш перспективний напрямок для нашого туризму. Головна перевага – в ці місяці жодна з країн, окрім, мабуть, Єгипта, неможе запропонувати сонце, море і пляж. Перевізник в Таїланді – “Аерофлот” – і це найкращий варіант.

Основними центрами тяжіння туристів є: Бангкок (за 2001 р. це місто відвідало 1,2 млн. іноземних туристів), Пхукет (2,2 млн. туристів), Чіангмай (1 млн. туристів), Паттайя (2,2 млн. туристів).[12] Так лише в одному Банкоці нараховується біля 400 храмів, численні музеї та багато парків.

Комфортабельні готелі Таїланду з розвинутою сферою різноманітних послуг, з добре розвинутою інфраструктурою ні в чому не поступаються готелям європейських держав, відповідаючи найбільшим попитам готові до прийому туристів будь-якого класу. В кожному, навіть невеликому містечку містечку можна знайти готелі, що відповідають світовим стандартам, а ціни нижче ніж на заході. Теплі і чисті прибережні води Індійського океану і чудово обладнанні пляжі роблять пляжний відпочинок в Таїланді одним з найпривабливіших у світі. Саме в Таїланді знаходиться найбільший готель у світі. Він одночасно може розмістити 3700 осіб.

Добре розвинута транспортна мережа спряє зручному пересуванню туристів по країні. Головна роль належить залізничному, автомобільному та водному. Роль повітряного транспорту полягає у перевезенні туристів на найбільші острови країни.

Одним з найбільших об`єктів туристичного тяжіння є крокодиляча ферма та Храм Золотого Будди (в якому знаходиться найбільша у світі статуя Золотого Будди, висотою біля 130 м). Саме їм належить значний відсоток туристів.

Таїланд розташований на Індокитайському півострові, це зумовлює значну протяжність берегової смуги, що є вагомим фактором для розвитку пляжного туризму. Саме до берегової смуги тяжіють найбільші курорти країни.

Під час написання данної роботи мною було проведене грунтовне опрацювання багатьох вітчизняних і зарубіжних джерел, були проглянуті інтернетівські джерела.

При написанні курсової роботи мною був використаний рефератний метод. Дана тема є досить актуальною в зв`язку з зростанням значення туризму.

Використана література

1. П.И. Пучков, Юго-Восточная Азия, Москва, 1979г.

2. Іонина Н.А., “100 великих чудес света”, Вече, Москва, 1998г.

3. Бейдик О.О., “Туристичні ресурси”, Київ, 1996р.

4. Герасименко Б.Г., “Основы туристического бизнеса”, Одесса, 1997г.

5. Бейдик О.О., “Проблеми міжнародного туризму”, Київ, 1999р.

6. Стив ван Бек, Таиланд, Москва. Перевод, 1996г.

7. Владислав Говорухин, “Юго-Восточная Азия”, Москва, 1996г.

8. А.А. Романов, Р.Г. Саакяну, “География туризма”, Москва, 2002г.

9. Міжнародний туризм, №4, Серпень – Вересень, 2001р.

10. Туризм: практика, проблемы, перспективы., №4, Апрель, 2000г.

11. Туристический дайджест, №16, 17, 18, Октябрь, 2001г.

12. Туризм: практика, проблемы, перспективы., №11, 2000г.

13. П.О. Масляк, Я.Б. Олійник, А.В. Степаненко, “Словник-довідник”, Київ, 1996р.

14. О.О. Бейдик, “Словник-довідник”, Київ, 1998р.

Ресурси інтернет

15. www.Thai Travelers.com

16. tourism.who-is-who.com.ua

17. e-mail: travel@cita.kiev.ua

18. www.travel-net.ru

19. www.interunion.ru

20. www.danko-company.ru

[1] ТАТ – Туристичне управління Таїланду

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2024 україномовні реферати та навчальні матеріали