Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Політична еліта

Реферати / Політологія / Політична еліта

Він замінюється інститутом номенклатури, який породжує культ особи, приписування політичному лiдеровi визначального впливу на хід історичного процесу. Загалом це властиве всім тоталітарним режимам “реального соцiалiзму”. При цьому зберігається i боротьба з владу. Хоча, згідно з марксистською концепцією, така форма утвердження лідерства після соцiалiстичної революції вважалась усуненою i недопустимою. Оскільки начебто, по-перше, питання влади актуальне тільки «в перехідний період від капiталiзму до соцiалiзму». Пiзнiше класи, держава i політика відмирають, замінюються неполітичним комуністичним самоврядуванням. І, по-друге, в “перехідний період” влада робітничого класу реалізується не через правлячу еліту i політичних лiдерiв, а шляхом прямої демократії.

Між тим, оскільки є влада i лідерство, неминуча i боротьба за лідерство. В умовах зміцнення незалежності i суверенітету України, розбудови й державності теж відбувається досить гостра боротьба за політичне лідерство. Принципово важливо, наскільки її методи цивiлiзованi, адекватні вимогам демократії.

Тип моделі політичного лідерства істотно впливає на політичне життя. В демократичній полiтичнiй системі для лідера необхідне полiтико-культурне середовище, яке водночас виступає i як збуджувальний, i як контролюючий фактор його дiяльностi. Національний лідер залишається в рамках демократичного процесу лише в тому випадку, якщо його оточують iншi лідери, здатні створити йому конкуренцію, коректувати його дiяльнiсть або навіть замінити на урядовій посаді вiдповiдно до діючих правових норм та звичаїв.

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ

1. В.М. Піча, К.М. Левківський, Н.М. Хома – Політологія навчальний посібник – Київ «Каравела» 2002 р.

2. О.В. Бабкіна, В.П. Горбатенко – Політологія – Київ «Академія» 2000 р.

3. О.І. Семків, А.І. Пашук – Політологія - Львів 1994 р.

4. В.М. Піча, Н.М. Хома – Політологія конспект лекцій – Київ «Каравела» 1999 р.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2022 україномовні реферати та навчальні матеріали