українські реферати
курсові і дипломні роботи

Історія виникнення Олімпійських ігор

Реферати / Фізкультура і спорт / Історія виникнення Олімпійських ігор

Радянські хокеїсти зуміли перемогти родоначальників великої гри, ка-надців. От імена деяких з числа тих видатних майстрів, хто завоював цю перемогу: великий спортсмен Всеволод Бобрів, його товариш по трійці нападаючих Євгеній Бабич, майстри захисту Микола Сологубов і Іван Трегубов, воротар Микола Пучків.

Серед закордонних спортсменів кращими були лижники Сикстен Ернберг (Швеція) і Вейкко Хакулинен (Фінляндія), ковзаняр зі Швеції Сигвард Эрикссон. Австриец Тоні Зайлер переміг у трьох гірськолижних змаганнях.

4.2. Скво-Вэлли, США, 1960 рік

На VІІІ зимових Іграх програму змагань доповнили біатлон і жіночі коники.

Цього разу команда СРСР не брала участь тільки в змаганнях з гірських лиж. А перемога знову в нас: 7 золотих, 5 срібних, 9 бронзових медалей.

На льоді знову "царювали" наші. Євгеній Гришин завоював 2 золоті медалі (500 і 1500 метрів), Віктор Косичкин - 1 (5000 метрів), Клара Гусева - 1(1000 метрів), Лідія Скобликова - 2 золоті (1500 і 3000 позначка-рів).

4.3. Инсбрук, Австрія, 1964 рік

ІX зимові Ігри. Збірна СРСР утретє підряд перемогла - 11 золотих, 8 срібних, 6 бронзових медалей.

Чемпіонський титул серед біатлоністів дістався Володимирові Меланину, що на той час уже встиг стати триразовим чемпіоном світу.

Повернули собі загублене в Скво-Вэлли звання найсильніших наші хоккеїсти.

Три золоті медалі завоювала лижниця Клавдія Боярських (гонки на 5, 10 кілометрів і естафета). Наші лижники-чоловіки виявилися в тіні іменитих скандинавів. У Инсбруке перемоги в основному дісталися фінському гонщику Ээро Мянтюранте і шведу Сикстену Ернбергу, у наших лише "бронза" - в естафеті.

Чемпіоном став радянський ковзаняр Антс Антсон (1500 метрів). Але абсолютною рекордсменкою Ігор по праву треба назвати Лідію Скобликову: чотири рази Лідія виходила на старт ковзанярських дистанцій і чотири рази ставала першою. У такий спосіб вона за двох Білі Олімпіада завоювала 6 вищих олімпійських нагород.

Починалася серія наших перемог у фігурному катанні - золоті медалі по-лучила елегантна пара - Людмила Белоусова й Оле Протопопов.

4.4. Гренобль, Франція, 1968 рік

1158 учасників з 37 країн розіграли на X зимових Іграх 35 комплектів нагород.

Виступ нашої команди був менш успішним, чим звичайно. Шістнадцять років норвежці терпіли поразки. І от нарешті перемога: 6 золотих, 6 срібних, 2 бронзові медалі. У наших відповідно: 5, 5, 3 медалі.

Золото і срібло завоювала ковзанярка Людмила Титова, перемогли біат-лоністи в естафетній гонці. Одну із самих рідких для нашої команди золотих медалей завоював стрибун із трампліна Володимир Белоусов. Більше на олімпійських трамплінах нашим спортсменам не вдавалося перемогти ніколи.

Знову першими стали наші хокеїсти. Самі знамениті з них були воротар Віктор Коноваленко, що нападають Анатолію Фирсов, Борис Май-оров, В'Ячеслав Старшинов, Веніамін Александров, захисники Віталій Давыдов, Віктор Кузькин.

Знову перемогли Белоусова і Протопопов.

Сенсацією Ігор стала перемога італійського гонщика Франческо Нонеса, який зумів обіграти і скандинавських, і наших лижників.

Француз Жан-Клод Килли переміг на всіх трьох гірськолижних трасах - у швидкісному спуску, слаломі і гігантському слаломі.

4.5. Саппоро, Японія, 1972 рік

XІ зимові Ігри ввійдуть в історію олімпійського руху тому, що вперше такі змагання проводилися в Азії.

Радянська команда виступала по всій програмі, крім бобслею - цей дорогий вид спорту поки ще ніяк не приживався в нас. Після деякої невдачі в Гренобле перемога знову була в нашої команди.

Олімпійскими чемпіонами стали біатлоністи Олександр Тихонов, Ринат Сафин, Іван Бяков, Віктор Маматов. У лижних гонках першенствували В'Ячеслав Веденин і Галина Кулакова, що виграла 2 золоті медалі!

На тім олімпійському форумі зійшла зірка Ирины Родниной - вона перемогла в парному катанні на кониках разом з Олексієм Улановим.

Знову перемогли хокеїсти. Ворота нашої олімпійської команди захищав Владислав Третяк.

З іноземних спортсменів найбільшого успіху домігся ковзаняр з Голландії Ард Схенк. Він виграв три з чотирьох дистанцій, які розігрувались у турнірі.

4.6. Инсбрук, Австрія, 1976 рік

Проведенню XІІ зимових Ігор передували серйозні організаційні труднощі. Американське місто Денвер, що повинне був стати столи-цей цих змагань, раптом заявив про те, що не може прийняти олімпійців. А ніякого "запасного кандидата" МОК не готував. І довелося шукати терміново заміну. А справа це дуже непросте, особливо якщо врахувати масштаби і значення Олімпійських ігор.

Після нелегких роздумів МОК зупинився на випробуваному Инсбруке. І цей вибір виявився цілком удалим!

В Іграх брало участь 1123 спортсмена з 37 країн. 79 учасників радянської команди виступали по всій програмі, крім . знову бобслею. І перемогли: 13 золотих, 6 срібних, 8 бронзових нагород.Наш набагато опередили команду ГДР, що зайняла друге місце. Грізні норвежці на Іграх у Инсбруке виявилися далеко за.

Удало виступали наші в біатлоні. Микола Круглов виграв гонку на 20 кілометрів, а потім разом зі своїми товаришами ще переміг у эстафеті. Золоті медалі завоювали лижники-гонщики Микола Бажуков і Гей Савельєв, а в жінок Раїса Сметанина, що одержала дві вищі нагороди.

У ковзанярів пятисотметровку виграв Євгеній Куликов, 2 олімпійські золоті медалі одержала Тетяна Аверина і ще 1 - Галина Степанска.

Наші фігуристи почували себе на ковзанці дійсними хазяїнами. Змагання спортивних пар виграли Ірина Роднина й Олександр Зайцев. У танцях на льоді (цей вид фігурного катання був включений в олімпійску програму вперше) перемогли Людмила Пахомова й Олександр Горщиків.

Знову не залишили своїм суперникам ніяких шансів наші хокеїсти, серед яких особливо виділялися Владиславе Третьяк, захисники Валерій Васильєв і Геннадій Цыганков, що нападають Борисе Михайлов, Володимир Петров, Валерій Харламов, Олександр Мальцев.

На лижні блищали норвежець Ивар Форму і фінську лижницю Хелена Та-кало, а на крижаній доріжці відмінно виступили норвежець Стін Стенсен і американка Шила Янг, що успішно виступала і влітку - у велоспорті.

4.7. Лейк-Плэсид, США, 1980 рік

На XІІІ зимових Іграх розігрувалося 38 комплектів нагород. Героєм Ігор став видатний американський ковзаняр Эрик Хайден. Він завоював усі 5 золотих медалей - рекорд, що уже нікому не вдасться побити, тільки повторити.

У Лейк-Плэсиде радянські спортсмени завоювали більше всіх золотих медалей - 10, а спортсмени ГДР першенствували по загальній кількості нагород - 23 (у нас 21).

Королем лижні став Микола Зимятов - 3 золоті медалі. Такого не получилось домогтися жодному лижнику! Одну з них Микола завоював у складі нашої естафетної четвірки. З ним разом виступали Євгеній Беля-ев, Василь Рочев, Микола Бажуков. Золоту медаль завоювала і лижниця Раїса Сметанина.

Біатлоніст Анатолій Аляб'єв виграв гонку на 20 кілометрів, а великий Олександр Тихонов у четвертий раз привів до перемоги нашу команду в эста-фетній гонці "стріляючих лижників".