українські реферати
курсові і дипломні роботи

Історія виникнення Олімпійських ігор

Реферати / Фізкультура і спорт / Історія виникнення Олімпійських ігор

Третю золоту медаль на третіх Іграх підряд завоювала Ирина Роднина в парі з Олександром Зайцев, серед танцюристів блиснули вишуканою елегантністю Наталя Линичук і Геннадій Карпоносов.

У змаганнях саночників перемогла наша Віра Зозуля. І тоді це була сенсація!

4.8. Сараєво, Югославія, 1984 рік

1274 учасника, 49 країн - такі офіційні дані про XІ зимовий Іграх.

Більше всього медалей у команди СРСР - 25 (відповідно 6 золотих, 10 срібних, 9 бронзових). Але команда ГДР буквально дихає нам у затилок - 24 медалі (відповідно 9, 9, 6). А якщо брати інший підрахунок, який якраз навіть більш популярний - по золотих медалях, те радянська команда на другому місці.

З наших чемпіонів варто назвати Миколи Зимятова (це була його вже четверта олімпійська перемога!) і виграш естафети нашими біатлоністами - п'ятий на п'ятих Іграх!

У фігуристів цього разу "вийшла" лише одна золота-спортивна пара Олена Валова - Оле Васильєв. У змаганнях скороходів наші вили-грали саму коротку(Сергій Фокичев) і саму довгу дистанції (Ігор Малков). Мова йде, звичайно, про п'ятсот і десятьох тисяч метрів.

Знову перемогли наші хокеїсти. Іноземні ж чемпіони - це передусім усього фінська лижниця Марья Лииса Хямялайнен. Вона виграла 3 золоті медалі, а в додачу ще і бронзову! Ковзанярка Карин Энке з ГДР завоювала 2 золоті і 2 срібні нагороди. А у шведського лижника Гунде Свана виявився повний комплект медалей. І навіть з "перебором", оскільки Гунде завоював не 1, а 2 золоті нагороди.

4.9. Калгари, Канада, 1988 рік

XV зимові Ігри знову проходили в найгострішій конкуренції між ко-мандами СРСР і ГДР. Але тепер наші беззастережно узяли верх: 29 мед-лея (11 золотих, 9 срібних, 9 бронзових). У німецьких спортсменів - 25 медалей (відповідно 9, 10, 6).

Третє місце одержали не американці і не норвежці, а спортсмени кро-хотной Швейцарії. Незвичайно удало виступили швейцарські горнолижники і бобслеїсти.

Радянські спортсмени взяли 2 золоті медалі у фігурному катанні - спортивна пара Катерина Гордєєва - Сергій Гриньков, танцюристи Наталя Бестемьянова - Андрій Букин. На лижні в нас 5 золотих медалей. Дві за-воювала Тамара Тихонова (одну з них в естафетній гонці разом з Ніною Гаврилюк, Світланою Нагейкиной, Анфісою Резцовой) і по однієї - Виду Венцене, Олексій Прокурорів і Михайло Девятьяров.

У шост раз підряд перемогли в естафетній гонці наші біатлоністи. Сенсацією XV Ігор була перемога нашої двійки Яниса Кипурса і Владимира Козлова в бобслеї!

Новинкою цих Ігор стало проведення ковзанярського турніру під дахом. В ідеальних умовах повної затишності і прекрасного льоду результати спортсменів різко підскочили нагору. Тут золоту медаль завоював наш спортсмен Микола Гуляєв.

Але царювала на крижаній доріжці голландка Ивона ВАН Геннип - 3 золотих!

Три вищих нагороди й у фінського стрибуна з трампліна Матти Нюкянена. Чемпіонами других підряд Ігор стала фігуристка-одиночниця Катарина Витт із ГДР і шведський лижник Гунде Сван.

А в гірськолижних дисциплінах успішніше усіх виступав італієць Аль-берто Томба.

4.10. Альбервиль, Франція, 1992 рік

Чергова Біла Олімпіада відбулася в 1992 р. у французькому місті Альбервиле. За кілька місяців до цього розпався СРСР. З'явилася Співдружність Незалежних Держав - СНД. А в Німеччині відбулося зворотне: дві держави, ФРН і ГДР, об'єдналися, стали єдиною країною Альбервиле олімпійці колишнього СРСР, крім спортсменів Литви, Лат-вии й Естонії, до цього часу вже одержали від МОК право на самостоятійно участь в Іграх, ще виступали Об'єднаною командою. Головними суперниками для неї стали німецькі спортсмени.

В Альбервиле більше всіх медалей завоювали спортсмени з команди Німеччини - 26. Наша Об'єднана команда - 23. У німецьких спортсменів 10 золотих, 10 срібних і 6 бронзових. Об'єднана команда завоювала 9 золотих, 6 срібних, 8 бронзових.

У цьому спортивному форумі брало участь рекордне на той час число країн - 64, 1801 учасник.

Лижниця Любов Егорова стала триразової олимпйиской чемпіонкою - виграла гонки на 10 і 15 кілометрів, а потім разом з Оленою Вяльбе, Раїсою Сметаниной і Ларисою Лазутиной перемогла й в естафетній гонці.

Біатлонну гонку чоловіків на 20 кілометрів виграв Євгеній Редькин. А чемпіонкою в біатлонній гонці серед жінок на 7,5 кілометра стала Анфіса Резцова. У 1988 році на Олімпіаді в Калгари вона була чемпіон-який по лижних гонках, а до Альбервилю перетворилася в прекрасну "стріляючу лижницю".

У фігуному катанні вперше спортсмени колишнього СРСР завоювали 3 золоті медалі з чотирьох можливих: росіяни Наталя Мишкутенок і Ар-тур Дмитрієв у змаганні спортивних пар, Марина Климова і Сергій Пономаренко в танцях і українець Віктор Петренко в одиночному катанні.

Самим юним чемпіоном тих Ігор став фінський стрибун із трампліна Тоні Ниеминен. У день перемоги йому було всього шістнадцять років!

Майже всі медалі в чоловічих лижних гонках виграли норвезькі спорти-зміни Веганд Ульванг і Бьерн Дэли.

На хокейному турнірі беззастережну перемогу одержали наші спортсме-ни.

4.11.Самі представницькі

У літніх Олімпійських іграх 1992 року, що проходили в Барселоні (Испа-ния) брало участь 169 держав. Барселонські Ігри відрізнялися безупречной організацією, дуже цікавої і багатої культурний програмою. На іспанській землі олімпійці колишнього СРСР останній раз вили-ступали разом.

Перед початком змагань поповзли завзяті слухи, що в Барселоні наша об'єднана команда зазнає невдачі . Однак була дуже впевнена перемога. Ми одержали і найбільшу кількість медалей - 112 (45 золотих, 38 срібних, 29 бронзових). А спортсмени США виграли 108 медалей (відповідно 37, 34, 37).

Російські спортсмени в складі Об'єднаної команди домоглися багатьох блискучих перемог. Деякі фахівці вище всього ставлять успіх наших видатних плавців - Євгенія Садового й Олександра Попова з Волгограда. На честь перемог росіян уперше на Олімпійських іграх поднімалось триколірний прапор нової незалежної країни.

Білоруський гімнаст Віталій Щербо, що теж виступав за Обєднану команду, завоював 6 вищих нагород. Це одне з найвидатніших досягнень за всю історію Олімпійських ігор.

Юна китаянка Чжан Шань у стрілянині на круглому стенді обіграла всіх чоловіків!

4.12. Старт нової команди

Лиллехамер, Норвегія, 1994 рік. Росія уперше виступала на зимових іг-рах своєю самостійною командою. У порівнянні з Альбервилем кількість країн-учасниць ще збільшилося. Тепер їх стало вже 67.

У Лиллехамере команда Росії виступала по повній програмі за винятком жіночого одиночного фігурного катання.

Російські спортсмени вийшли на перше місце по числу завойованих зо-лотих медалей - 11. Друга по цьому показнику, що останнім часом у світовій пресі визнається головним, - команда Норвегії - 10, на третім місці спортсмени Німеччини - 9. По загальному числу отриманих медалей - 23 - наша команда незначно уступила норвежцям (26) і німецькій команді, у якої 24 медалі.

Ігри відзначені видатними досягненням лижниці Любові Егоровой, що додала до своїм 3 золотим медалям Альбервиля ще 3. Вперше в історії діюча спортсменка відзначена вищою нагородою нашої країни. За видатні досягнення в спорті, мужність і героїзм Любові Егоровой привласнене звання Героя Російської Федерації.