Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Вибір місця для бівуака та харчування в поході

Реферати / Фізкультура і спорт / Вибір місця для бівуака та харчування в поході

Не можна класти сокиру без чохла під клапан рюкзака, тому що під час руху він може вислизнути і вразити ногу. Краще помістити його усередину рюкзака або міцно прив'язати під клапаном.

Полум'я багаття, окріп у цебрах, гаряча їжа в казанках можуть заподіяти сильні опіки. Не можна готувати на багатті без одягу, що захищає тіло. Роздувати багаття треба не наближаючи обличчя до полум'я, а розмахуючи сорочкою або штормівкою.

Посуд з гарячим супом, чаєм, киселем ніколи не потрібно ставити серед людей. Він повинен висіти над вогнем, стояти у самого багаття або розміщатися на спеціально улаштованій для цього поперечині осторонь від нього.

Цебра і казанки, що висять над вогнем, треба пересувати або знімати рукою, одягненої в рукавицю або чим-небудь обгорненої.

Виняткове значення в туристському поході має питна вода. Недолік у ній швидше і сильніше виснажує організм, чим недолік у їжі. На один туриста в поході потрібно води приблизно 3 л у день (включаючи витрату на готування їжі, при якому частина води випаровується).

Вода може містити хвороботворні мікроби, тому її потрібно кип'ятити, а в сирому виді пити тільки з джерел. На привал у ріки варто розташовуватися вище за течією від населеного пункту, по можливості на протилежному березі. Забруднену, особливо болотну, воду перед кип'ятінням можна обробити декількома кристалами марганцевого калію: при цьому на дно осідають руді хлопья, а вода світлішає. Можна також отфільтровати воду, виривши на низькому березі (краще в піску) неглибоку ямку так, щоб у неї насочилася вода. Перші кілька порцій води треба вичерпати, після чого вона буде більш-менш чистою. Кип'ячену воду треба мати в таборі значний запас. У водному поході треба з ранку заготовити питво на весь день, тому що вдень не завжди буває можливо скип'ятити воду.

Починаючий турист, особливо в жарку пору почуваючи спрагу, часто споживає надлишкову кількість води, але чим більше він п'є, тим більше утрачає вологи і солей з потом і тим більше хочеться йому пити. Тому доцільно під час ранкового сніданку напитися досита; близько 0,5 л рідини приходиться на обід; увечері, після закінчення денного переходу, можна пити вдосталь.

У шляху краще не пити, а при сильній спразі прополоскати рот і випити 1—2 ковтки води. Вгамовує спрагу підкислена вода.

 

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2024 україномовні реферати та навчальні матеріали