Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Виступ української національної збірної команди України на олімпійських іграх в Афінах 2004 р.

Реферати / Фізкультура і спорт / Виступ української національної збірної команди України на олімпійських іграх в Афінах 2004 р.

Зі словами подяки від олімпійців України виступив олімпійський чемпіон зі стрибків на батуті Юрій Нікітін.

Вагомий внесок законодавців в підготовку та успішний виступ українських олімпійців в Афінах відзначив голова Держкомспорту, віце-президент НОК Микола Костенко: "Протягом цього олімпійського циклу ми особливо відчували підтримку Верховної Ради. Завдяки тісній співпраці і порозумінню нашої важливої місії Держкомспорту наприкінці 2003 року було виділено додаткове бюджетне фінансування для закупівлі обладнання та інвентарю в розмірі 20 млн. грн., а в травні поточного року ще 60 млн. грн Ця допомога дозволила нам створити подібні умови підготовки, в яких готувались і наші конкуренти. Ми сподіваємось на співробітництво й надалі". Від імені олімпійців України Микола Костенко вручив Володимиру Литвину пам'ятну таріль.

Саме дивлячись на підсумкову медальну таблицю афінської Олімпіади і порівнюючи її з такими ж після попередніх Олімпійських ігор, можна зробити перші висновки. Про виступ України, мабуть, усі українські вболівальники вже знають. Якщо не брати до уваги підсумкове місце (цього року 12-е), то за нагородами афінська Олімпіада стала найбільш вдалою для нашої держави за всю історію виступів української команди на Олімпійських іграх. Хоча кількість медалей та ж, що і на попередніх двох Олімпіадах, втім якість медалей трохи вища, адже в Атланті срібних медалей у нас було менше, ніж в Афінах.

Серед лідерів світового олімпійського спорту дуже помітних змін також не відбулося. Хоча у чільну трійку ввійшли ті ж збірні, що в Сіднеї – США, Росія та Китай, втім у Афінах китайці потіснили росіян з другого місця, завоювавши стільки золотих медалей, скільки збірна Росії у Сіднеї - 35. Попри те, що американці виконали завдання на ці Олімпійські ігри і здобули понад 100 медалей, кількість золотих нагород США у Афінах, порівняно з Сіднеєм, як і в росіян, зменшилася.

Зрештою ця тенденція започаткувалася вже у 2000 році на Зеленому континенті, адже в Атланті збірна США завоювала 44 золоті медалі, в Сіднеї – 39, а в Афінах – 35.

Натомість збірна Китаю прогресує чималими темпами. Ривок від Атланти до Сіднею був просто вражаючим – 16 золотих нагород в Атланті і 28 в Сіднеї. Втім і в Афінах китайці перевершили своє австралійське досягнення, завоювавши 35 нагород найвищої проби.

Тож зараз багато хто прогнозує Китаю перше місце на „домашній” Олімпіаді в Пекіні 2008 року. Самі ж китайці наразі скромно мовчать, а подекуди й заспокоюють американців, мовляв, не хвилюйтеся, і в Пекіні місце від вас нікуди не дінеться. Разом з цим проглядається таке собі лукавство китайців, адже зараз вже весь світ розуміє, що спортивний потенціал у Китаю неабиякий і саме Китай, схоже, є головним фаворитом перед Олімпійськими іграми в Пекіні.

Повертаючись до Олімпіади в Афінах варто звернути увагу і на той факт, що трійка лідерів суттєво відірвалася від решти команд. Так, у збірної Австралії, яка посідає 4 місце, лише 17 золотих нагород, а у росіян, які є треті, – 27, тоді як в Сіднеї різниця між 3 і 4 командою склала лише 1 золоту медаль.

Використана література:

1. Журнал “Спорт”. – 2004. - №7.

2. Газета “День”. – 2004. - №709.

 

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2022 україномовні реферати та навчальні матеріали