Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Військово-морські сили України

Реферати / Воєнна справа / Військово-морські сили України

5 квітня 2006 року виповнюється 14 років з дня виходу Указу Президента України про відродження Українського військового флоту та 510 років з дня історично відомої першої перемоги українського козацького флоту на Чорному морі.

Процес відродження морської держави в минулі роки, що проходив під гаслом: "Військово-Морські Сили України будуть!", нині переконливо засвідчує - "Військово-Морські Сили України є і тепер навіки будуть!".

Приємно відзначити, що навіть у досить скрутних економічних умовах, за досить короткий термін, військовий флот держави став дійсно гордістю України, символом відродження кращих традицій українських моряків, мужності та героїзму при виконанні службових обов'язків. Це стало можливим завдяки героїзму і самовідданості наших військових моряків і, в першу чергу, членів Севастопольської організації Спілки офіцерів України, які очолили рух за відродження наших Військово-Морських Сил та були засновниками Організаційної групи ВМС України.Особлива вдячність першому Президентові України Леоніду Кравчуку, тодішнім заступникові Голови Верховної Ради України Василю Дурдинцю, міністрові оборони України Костянтину Морозову, голові Севастопольської організації СОУ капітану 3 рангу Олександру Пляшечнікову, які доклали чимало особистих зусиль до справи відродження ВМС України. Щира вдячність усім патріотам України, які прийшли нам на допомогу і зусиллями яких, незважаючи на фактичне саботування процесу відродження ВМС, їх все ж відроджено і процес їх зміцнення невпинно продовжується.

СТВОРЕННЯ ВІЙСЬКОВО-МОРСЬКИХ СИЛ УКРАЇНИ: ХРОНІКА ПОДІЙ

Військово-Морські Сили України народжувалися у складній і гострій політичній ситуації. Передумовою до відродження ВМС України стало прийняття 18 січня 1992 р. Звернення Президента України, Головнокомандувача Збройних Сил України до військовослужбовців, які проходять службу на території України та за її межами. У зверненні вказується, що всі угруповання військ, які базуються на українській території, крім військ стратегічних сил, становлять Збройні Сили України, а військовослужбовцям необхідно до 20 січня скласти військову присягу на вірність народу України.Особовий склад Чорноморського флоту свідомо поставився до звернення Президента України. Військовослужбовці 3-ї школи водолазів ЧФ під керівництвом капітана 3 рангу Клюєва О.В. вже 18 січня 1992 року присягнули на вірність народові України. 26 січня того ж року присягнули 17 бригада охорони водного району Кримської військово-морської бази (командир - капітан 2 рангу Шалит Ю.В.), а 22 лютого - 811 окремий батальйон морської піхоти ЧФ (командир - майор Рожманов В.Г.).Підтримавши ініціативу особового складу цих та багатьох інших частин, і звернення 25 офіцерів - делегатів 3 з'їзду СОУ від Чорноморського флоту, 5 квітня 1992 року Президент України Л.М.Кравчук видав Указ "Про невідкладні заходи по будівництву Збройних Сил України", яким передбачалося створення Військово-Морських Сил України.

* * *

6 квітня 1992 року Президія Верховної Ради України прийняла заяву "До Верховної Ради Російської Федерації, населення Криму та військовослужбовців Чорноморського Флоту"В останній час політичні й державні діячі Російської Федерації, командування ВМФ ОЗС СНД роблять спроби загострити і тим самим дестабілізувати обстановку навколо Чорноморського флоту. Лунають неприємні погрози взяти під юрисдикцію Російської Федерації весь Чорноморський флот. Особливе незадоволення у громадськості України викликала поїздка 3-4 квітня до м. Севастополя віце-президента Російської Федерації О.Руцького, виголошені ним заяви як по відношенню до флоту, так і подальшої долі Криму, які розцінюються нами як спроба прямого втручання у внутрішні справи незалежної держави.

Командувач ВМС СНД та його заступники здійснюють візити, шлють на ЧФ телеграми і звернення, в яких перевищують свої службові повноваження, дають політичну і правову оцінку дій не тільки керівництва Міністерства оборони України, а й вищих законодавчих і виконавчих органів України, що є неприпустимим.

Командування Чорноморського флоту на чолі з І.В.Касатоновим нахабно ігнорує Конституцію і закони України, проводить відверту протиукраїнську пропаганду серед військовослужбовців, розпалює міжнаціональну ворожнечу. Україна, будуючи власні Збройні Сили на чіткій правовій основі, не раз висловлювала свою позицію відносно Чорноморського флоту на зустрічах керівників держав, переговорах з Міністерством оборони колишнього Союзу РСР. Україна зробила значний внесок у будівництво Балтійського, Північного, Тихоокеанського і Чорноморського флотів колишнього СРСР. Маючи право на свою частку від усього ВМФ колишнього СРСР, Україна претендує лише на ту частину Чорноморського флоту, яка приписана в її портах, що є значно менше внеску України у будівництво Військово-Морських Сил колишнього Союзу.Україна буде послідовно зміцнювати свою державність, наполегливо будувати власні Збройні Сили, в тому числі Військово-Морський флот.Українська держава гарантує соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей.

Президія Верховної Ради пропонує Президенту України як Головнокомандувачу Збройними Силами України, керуючись постановою Верховної Ради України від 24 серпня 1991 року "Про військові формування в Україні", законами та іншими законодавчими актами України, невідкладно вжити необхідні заходи щодо створення Військово-Морських Сил України.Президія Верховної Ради України звертається до населення Криму, військовослужбовців Чорноморського флоту зберігати спокій і не піддаватися впливу провокаційних заяв з боку командування ВМС СНД і окремих керівників Російської Федерації.

Президія Верховної Ради України звертається до Верховної Ради Російської Федерації із закликом підтримувати наші наміри, нормалізувати становище, яке склалося навколо Чорноморського флоту.

Голова Верховної Ради України І.Плющм. Київ. 6 квітня 1992 року.

7 квітня 1992 року - Президент України видав Указ про призначення контр-адмірала Кожина Б.Б. командувачем Військово-Морських Сил України.Укази Президента України та Звернення Президії Верховної Ради України викликали нову хвилю складання присяги на вірність українському народові. 6-7 квітня 1992 року склали присягу офіцери штабу Кримської військово-морської бази (командир - контр-адмірал Кожин Б.Б.). 10 квітня - склав присягу Центр бойової підготовки корабельної авіації ВМС у місті Саки.

17 квітня - особовий склад з'єднання спеціальних операцій (Очаківський гарнізон, командир - капітан 1 рангу Карпенко О.П.).

16 - 17 квітня 1992 року - зустріч експертних груп України і Росії для підготовки переговорів про Чорноморський флот.

У К А ЗПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИПро невідкладні заходи по будівництвуЗбройних Сил України

На виконання Закону України "Про Збройні Сили України" та постанови Верховної Ради України від 24 серпня 1991 року "Про військові формування в Україні", а також у зв'язку з втручанням керівництва Російської Федерації і Головного Командування Об'єднаними Збройними Силами Держав Співдружності у внутрішні справи України і загостренням внаслідок цього соціально-політичної обстановки у військах, розташованих на території України і не включених до складу Збройних Сил України, відсутністю належного управління військами постановляю:1.Підпорядкувати Міністерству оборони України всі військові формування, дислоковані на території України і не зазначені в статті І Указу Президента України від 12 грудня 1991 року "Про Збройні Сили України". Стратегічні ядерні сили, дислоковані на території України на період до їх повного розукомплектування, передати в оперативне підпорядкування Командуючому Стратегічними Силами Держав Співдружності для забезпечення єдиного контролю над ядерною зброєю, порядок здійснення якого регулюється спеціальною угодою.2. Сформувати Військово-Морські Сили України на базі сил Чорноморського флоту, дислокованих на території України.Міністерству оборони України приступити до формування органів управління Військово-Морськими Силами України, погодивши з Головнокомандуючим Об'єднаними Збройними Силами Держав Співдружності перелік кораблів і частин Чорноморського флоту, які тимчасово передаються в оперативне підпорядкування командуванню Стратегічними Силами Держав Співдружності.3. Міністру оборони України організувати безпосереднє (для Стратегічних сил - адміністративне) управління усіма військами, дислокованими на території України, забезпечити їх постійну бойову готовність і додержання військової дисципліни.4. Указ довести до військових частин, установ та оголосити усьому особовому складу.5. Указ набуває чинності з дня його підписання.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2024 україномовні реферати та навчальні матеріали