Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Доля династії Романових

Реферати / Історія / Доля династії Романових

При перевантаженні виявилося, що на Тетяні, Ользі, Настасії були надягнуті особливі корсети. Вирішено було роздіти трупи догола, але не тут, а на місці поховання. Але з'ясувалося, що ніхто не знає, де намічена для цього шахта.

Світало. Юровський послав верхових розшукувати шахту, але ніхто не знайшов. Проїхавши трохи, зупинилися в полуторах верстах від села Коптяки. У лісі відшукали неглибоку шахту з водою. Юровський розпорядився роздіти трупи. Коли роздягали одну з княжен, побачили корсет, місцями розірваний кулями, в отворах були великі діаманти. Все цінне зібрали з трупів, їхній одяг спалили, а самі трупи опустили в шахту і закидали гранатами. Закінчивши операцію і залишивши охорону, Юровський поїхав із доповіддю в Уралвиконком.

18 липня Єрмаков знову прибув на місце злочину. Його спустили в шахту на мотузці, і він кожного убитого по окремості прив'язував і піднімав наверх. Коли усіх витягли, то розклали дрова, облили бензином, а самі трупи сірчаною кислотою.

Вже в наш час - в останні роки дослідники знайшли останки поховання царської сім'ї і сучасних наукових методів підтвердили, що в Коптяковському лісі поховані члени царської сім'ї Романових.

У день розстрілу царської сім'ї 17 липня 1918 р. з Уралсовету в Москву Свердлову була направлена телеграма, у якій говорилося про розстріл "колишнього царя Миколи Романова, винного в незліченних кривавих насильствах над російським народом, а сім'я евакуйована в надійне місце". Про це ж повідомлялося 21 липня в сповіщенні Уралсовету в Єкатеринбург.

Проте, увечері 17 липня в 21 годин 15 хв. з Єкатеринбурга в Москву була відправлена зашифрована телеграма: "Секретно. Совнарком. Горбунову. Повідомте Свердлову, що всю сім’ю осягнула та ж доля, що і її главу. Офіційно сім'я загине при евакуації. Бєлобородов. Голова Уралсовета"1.

17 липня, наступного дня після убивства царя, в Алапаєвське були також жорстоко вбиті інші члени Дома Романових: Велика княгиня Єлизавета, Великий князь Сергій Михайлович, три сини Великого князя Костянтина, син Великого князя Павла. У січні 1919 р. чотири Великих князі, включаючи Павла, дядька царя і Миколи Михайловича, ліберального історика, були страчені в Петропавловській фортеці.

Таким чином, Ленін із надзвичайною жорстокістю розправився з усіма членами Дома Романових, що залишились у Росії з патріотичних сподівань.

20 вересня 1990 р. Міськсовет м.Єкатеринбурга прийняв рішення про відвід ділянки, на якому стояв знесений будинок Іпатьева, Єкатеринбургської Єпархії. Тут буде споруджений храм у пам'ять про безневинно убитих.

 

Висновки

 

 

Династія Романових дала Росії багато видатних державних діячів, будівельників великої Російської держави.

Кожний з Романових по власному ставився до долі Росії, але всі вони залишили слід в історії.

За роки правління Государів Дома Романових держава московська стала великою Російською імперією, що розкинулася від берегів морів Білого, Чорного і Балтійського до Тихого океану.

Склад династії Романових:

Михайло Федорович;

Олексій Михайлович (Найтихіший);

Федір Олексійович;

Іоанн V Олексійович;

Петро I Олексійович (Великий);

Єкатерина I Олексіївна;

Петро II Олексійович;

Ганна Іоанівна;

Іоанн VI Антонович;

Єлизавета Петрівна;

Петро III Федорович;

Єкатерина II Олексіївна;

Павло I Петрович;

Олександр I Павлович;

Микола I Павлович;

Олександр II Миколайович;

Олександр III Олександрович;

Микола II Олександрович.

Загальний час правління дома Романових становить більше 300 років. За цей час Росія змінилась від феодального суспільства до початку становлення демократичного капіталістичного суспільства.

За 1880-1910 р.м. темпи росту продукції російської промисловості перевищували 9% у рік. По цьому показнику Росія вийшла на перше місце у світі, випередивши навіть Сполучені Штати Америки. По виробництву найголовніших сільськогосподарських культур Росія вийшла на 1 місце у світі, вирощуючи більш половини виробленої у світі жита, більш чверті пшениці, вівса і ячменя, більш третини картоплі. Росія стала головним експортером сільгосппродукції, перший "житницею Європи". На її частку припадало 2/5 усього світового експорту сільськогосподарської продукції.

Успіхи в сільськогосподарському виробництві постали результатом історичних подій: скасування кріпосного права в 1861 році Олександром II і Столипінської земельної реформи в роки правління Миколи II, у результаті якої в руках селян виявилося більш 80% орних земель, а в азіатській частині - майже вся. Площа ж поміщич’їх земель неухильно скорочувалася. Дарування селянам права вільно розпоряджатися своєю землею і скасування общин мало величезне державне значення, користь якого, у першу чергу, усвідомлювали самі селяни.

Однією з самих трагічних сторінок історії Дома Романових є останні дні сім’ї Миколи ІІ. Змушений відректись від престолу, вивезений на Урал він і члени його сім’ї були жорстоко катовані більшовиками в ніч з 16 на 17 липня 1918 року.

Так була закінчена історія Росії самодержавної і почалась історія Росії більшовистської.

Список використаної літератури

 

1. Гребельский П.Х., Мирвис А.Б. Дом Романовых. Редактор, 1992

2. Мэсси Роберт. Николай и Александра. Москва, Интерпракс, 1990

3. Жильяр П. Император Николай II и его семья. Красная газета, 1921

4. Обнинский В.П. Последний самодержец. Книга, 1936

5. Щеголев П.Е. Отречение Николая II. Москва, Советский писатель, 1990

6. Дневники императора Николая II. Орбита, 1992

7. Касвинов М.К. Двадцать три ступеньки вниз. Сов.писатель, 1987

8. Соколов Н.А. Последние дни Романовых. Книга, 1991

1 Гребельский П.Х., Мирвис А.Б. Дом Романовых. Редактор, 1992

1 Гребельский П.Х., Мирвис А.Б. Дом Романовых. Редактор, 1992

1 Гребельский П.Х., Мирвис А.Б. Дом Романовых. Редактор, 1992

1 Гребельский П.Х., Мирвис А.Б. Дом Романовых. Редактор, 1992

1 Гребельский П.Х., Мирвис А.Б. Дом Романовых. Редактор, 1992

1 Гребельский П.Х., Мирвис А.Б. Дом Романовых. Редактор, 1992

[1] Соколов Н.А. Последние дни Романовых. Книга, 1991

[2] Дневники императора Николая II. Орбита, 1992

1 Дневники императора Николая II. Орбита, 1992

1 Касвинов М.К. Двадцать три ступеньки вниз. Сов.писатель, 1987

1 Касвинов М.К. Двадцать три ступеньки вниз. Сов.писатель, 1987

1 Касвинов М.К. Двадцать три ступеньки вниз. Сов.писатель, 1987

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2024 україномовні реферати та навчальні матеріали