Українські реферати, курсові, дипломні роботи
UkraineReferat.org
українські реферати
курсові і дипломні роботи

Мій вид спорту - футбол

Реферати / Фізкультура і спорт / Мій вид спорту - футбол

8. Попереджати гравця, який б'є по м'ячу після свистка судді.

9. Стежити, щоб м'яч відповідав вимогам правил гри.

Гравець, який одночасно зробив два порушення, карається за важчу провину. Судді не слід допускати, щоб тренери під час гри робили зауваження або підказували гравцям, керували грою.

Одяг судді: сорочка, гетри, труси або короткі штани і бутси. Якщо його одяг не чітко відрізняється від одягу одшієї з команд, господарі поля мусять подбати про його заміну, він має відрізнятися від одягу гравців, принаймні за кольором.

Суддя виносить покарання гравцям тільки за навмисні порушення правил гри. Безперервні свистки за неістотні порушення правил гри дратують футболістів, створюють поганий настрій. Під час гри суддя на полі взаємодіє з асистентами судді. Суддя зобов'язаний прибути на місце змагань за 1 годину до початку гри, щоб:

• визначити придатшсть поля до гри;

• перевірити склади команд;

• відібрати м'ячі для гри;

• перевірити листи-заявки, карточки футболістів (вони подаються судді до початку матчу);

• перевірити взуття та екіпіровку футболістів;

• зреагувати на зауваження керівників команд;

• обговорити проведения гри з асистентами судді.

Будь-які незадоволення, заперечення щодо матчу вносяться до протоколу змагань і підписуються керівником або тренером команди.

Суддя, який розпочав матч, доводить його до кінця. Заміна судді під час гри можлива тільки в неочікуваних випадках (скажімо, погіршення стану здоров 'я).

Якщо суддя з якихось причин не прибув на змагання, його замінює один із асистентів на лінії або один із присутніх на стадіоні суддів, який допуще­ний Федерацією футболу до обслуговування ігор такого рівня. Після закінчення матчу суддя оформляє протокол змагань, де фіксується:

1. Назва змагань (чемпіонат, Кубок, турнір тощо).

2. Дата, час і місце проведения змагань.

3. Прізвища судді на полі та асистентів суддів.

4. Назви команд та їх склади.

5. Рахунок змагань — кінцевий та після першого тайму. Якщо матч закінчився внічию, то вказується рахунок і пишеться: "Нічия".

6. Атмосферні умови, за яких проводився матч, а також стан поля і забезпечення порядку під час гри і після неї.

7. Заміна гравців (команда, прізвище, номер і час заміни).

8. Попередження і усунення з поля (назва команди, прізвище гравця, но­мер, час і причина).

Протокол підписують судді та представники команд. Суддя не має права дискутувати з гравцями щодо проведения матчу або проявляти навмисну симпатію до тої чи іншої команди.

По полю суддя пересувається так, щоб мати постійний зоровий контакт з асистентами судді і не заважати гравцям. Суддя зобов'язаний припинити матч у випадках, коли:

1. Команда не одягнута в однакову форму.

2. Команда покинула поле.

3. Усунутий гравець не покидає поле.

4. М'яч непридатний для гри і не замінений іншим.

5. Немає можливості відремонтувати пошкоджені ворота.

6. Глядачі вийшли на поле і не покидають його.

7. Поле непридатне для гри.

8. Настала темінь, і за таких умов продовжувати гру неможливо, а штучного освітлення немає.

Якщо є небезпека, що може загрожувати суддям або команді з боку глядачів, громадський порядок забезпечують господарі поля. Якщо небезпека загрожуе тільки суддям, то охорону забезпечують, крім офіційних органів, і гравці обох команд.

2.7. Асистенти судді (правило VI)

Асистенти судді на лінії сигналізують яскравим (жовтим, червоним тощо) прапорцем (30 х 40 см), коли м'яч перебуває поза грою, яка із ко­манд мусить вводити його в гру укиданням із-за бічної лінії, стежать за правильністю вибивання м'яча від воріт, контролюють заміну гравців. Вони допомагають судді на полі проводити матч, підтримуючи з ним зоровий контакт. Сигнали асистентів суддів мусять бути чіткими і ясними. Якщо суддя на полі дасть знати, що бачить сигнал асистента судді, той одразу ж опускає прапорець. Асистенти судді на лінії пересуваються за бічними лініями поля так, щоб не перешкоджати гравцям. Вони можуть увійти до поля тільки під час перерви або у відповідних випадках. Їхне завдання — стежити за правильністю замін гравців, які здійснюються тільки тоді, коли гра припинена. Асистенти судді привертають до себе увагу судді на полі шляхом підняття прапорця вгору, тримаючи його за держак обома руками над головою. Крім того, вони стежать за подіями на полі, особливо за положениям поза грою, взяттям воріт тощо. Якщо на матч асистенти судді не прибули, їх заміняють місцеві судді, допущені Федерацією футболу до обслуговування ігор такого рангу. В такому випадку суддя на полі інформує асистентів судді про іхні дії.

2.8. Тривалість гри (правило VII)

У дорослих футболістів гра триває 90 хв. (2 х 45 хв), у юнаків 80 хв (2 х 40 хв), у молодших юнаків 60 хв (2 х 30 хв). Якщо під час гри були вимушені перерви, суддя може продовжити час кожного тайму за їх рахунок. Перерва між таймами триває 5 хв. Непередбачені перерви у грі зумовлені:

• виходом на поле глядачів;

• усуненням глядачів із-за воріт;

• виносом з поля травмованого гравця або наданням йому медичної допомоги на полі;

• непередбаченими атмосферними явищами;

• пошкодженням воріт, сітки, прапорців тощо,

• поправкою лінії воріт між стояками;

• виходом на поле гравця, якого було усунуто;

• заменами гравців;

• травмами гравців;

• поправкою одягу гравців під час гри;

• заміною непридатного для гри м'яча;

• перешкодами, які чинять гравці під час виконання вільних, штрафних, кутових ударів;

• пошкодженням освітлення тощо.

Виконання 11-метрового штрафного удару відбуваеться навіть тоді, коли час змагання вже закінчився, а порушення правил гри мало місце на останніх секундах матчу. В таких випадках забитий м'яч зараховується. Після закінчення гри футболісти обох команд вишиковуються з обох боків центральної лінії поля. Капітани дякують суддям і суперникам за проведений матч і покидають поле. Коли ж не дотримано ритуалу після закшчення мат­чу, суддя фіксує це в протоколі та рапорті змагання.

Якщо під час гри, щоб виявити переможця, потрібний додатковий час, футболистам надається перерва не більше 15 хвилин. Перед початком додаткового часу суддя повторно проводить жеребкування для вибору командами сторін поля (як на початку гри). Між першою та другою частинами додаткового часу перерва не передбачаеться, як і перед можливим пробиттям 11-метрових штрафних ударів, призначених для виявлення переможця, як­що і додатковий час закінчився безрезультатно.

 

2.9. Початок гри (правило VIII)

Перед початком гри суддя, використовуючи монету, проводить жеребкування. Капітан, який виграв жеребкування, вибирає сторону поля або право першого удару. М'яч, установлений на позначці "центр поля", за свистком судді вводиться в гру ударом, спрямованим в бік поля суперників, які в цей час перебувають на свой половині поля, за межами цен­трального кола. Гравці іншої команди розміщуються на своїй половині поля. Вважається, що м'яч у грі, тільки після того, як його торкнувся партнер по команді. Доти гравці команди, які мають право першого уда­ру, не переступають лінії середини поля, а суперники — лінії централь­ного кола.

Завантажити реферат Завантажити реферат
Перейти на сторінку номер: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 

Подібні реферати:


Останні надходження


© 2008-2024 україномовні реферати та навчальні матеріали